ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.01.2015
REGIM MASĂ DP
PREŢ SEJUR: 4000 lei
2 AD. + 1 COPII

Pensiunea Dor de Munte4

Sejur Revelion 2014-2015 de nota 10!

Ne-am cazat la pensiunea Dor de Munte pe 29.12.

Am avut cazare in pensiune, camera 101. Camera foarte curata, spatioasa. Am avut si pat suplimentar pentru copil si tot am avut suficient spatiu.

Doamnele de la restaurant foarte dragute si mereu amabile. Niciodata nu le-am vazut sictirite/acre, mereu cu zambetul pe buze si cu scopul de a ne multumi. Desi eram in jur de 40 persoane, DOAR doua doamne se ocupau de noi si erau mereu prompte. Nu stiu cum faceau fața... Ne mai invatasera si ce preferinte avem!! Nota 10!

De mancare ce sa spun... O mancare delicioasa, si de parca nu era suficient, mai era si multa si diversificata!! La ciorbe am avut mereu de ales intre 8 feluri: fasole cu afumatura, radauteana, pui, porc, sfecla, vacuta, perisoare, burta.

N-am apucat sa le incerc pe toate, dar pe cele pe care le-am mancat, au fost bune, ca la mama acasa :)

La felul doi mereu ne aduceau pe masa platouri cu cate doua feluri, la alegere pentru gustul fiecaruia :) Si bineinteles, desertul! Clatite cu branza si stafide la cuptor, poale in brau, papansi cu dulceata de afine, cozonac...

Micul dejun foarte bogat. Dulceturi, unt, platou cu branza, cascaval, cascaval afumat, salam Sibiu, sunca presata, un alt platou cu omleta cu cascaval si sunca si niste crochete de cascaval, un fel de cascaval pane. Toate astea pe masa noastra, nu gen bufet suedez. Si bineinteles daca doreai, lapte, cereale, ceai, oua ochiuri/fierte, nu se punea problema sa nu-ti aduca.

Au taiat un porc, l-au parlit, curatat si am mancat sorici cald si proaspat :)

Un berbecut la protap. Un foc de tabara impresionant!!!

Sa va povestesc si despre noaptea de Revelion. Aici iar m-au lasat fara cuvinte... Ma asteptam la un meniu traditional cu sarmalute si vreo friptura, dar nu! Masa era aranjata cu flori naturale, lumanare, platou de prajituri si ciocolatele delicioase. Un aperitiv usor, felul urmator: somon cu orez salbatic si un sos alb delicios, alt fel: vita cu legume trase la tigaie si un alt sos alb delicios si inca un fel: rulada de curcan cu o placinta de cartofi delicioasa! Si tortul! Felicitari bucatarilor pentru mancarea gustoasa!

Ar mai fi multe de spus, dar va las sa descoperiti singuri tot ce are de oferit Pensiunea Dor de munte!!

Ne-am simtit minunat si cu siguranta vom reveni!

Trimis de sandumihaela in 05.01.15 14:11:04
Validat / Publicat: 05.01.15 15:29:04
VIZUALIZĂRI: 1901INFO ADIȚIONALE

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sandumihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.00 EUR pe cameră