ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.11.2014
NOV-2014
PREȚ SEJUR 210 [euro] ?
REGIM MASĂ mic dejun

Best Western Park Hotel4

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Un hotel bunicel

TIPĂREȘTE URM de aici

In vizita noastra la Piacenza am cautat un hotel care sa acopere cat mai multe din cerintele noaste si anume loc de parcare, internet gratuit, mic dejun, un oarecare confort.

Desi este un orasel destul de mic, este si destul de scump. Cum majoritatea hotelurilor din centru fie nu indeplineau cerintele noastre fie erau exagerat de scumpe (chiar si 150 euro pe noapte) am ales sa ne cazam la hotelul Best Western Park chiar daca era situat mai la periferie, dar fiind cu masina, aceasta nu era un impediment. Totusi si aici cazarea cu mic dejun a ajuns undeva la 105 euro pe noapte.

Hotelul este clasificat la 4 stele dar se pare ca, de cand a fost construit (1992) nu au fost facute prea multe lucrari de renovare. Nu spun ca nu este un hotel intretinut sau curat ci spun doar ca tapetul de pe pereti si draperiile imi parea cam depasite de vremuri...

Totusi asa cum spuneam curatenia este la ea acasa, prosoapele sunt de un alb imaculat iar patul este facut zilnic. Exista si articole de toalete chiar si tampoane demachiante, bete de irechi, pila de unghii de unica folosinta si bureti pentru lustruit pantofii.

Camera are in dotare strictul necesar insa nu are, asa cum m-as fi asteptat un fierbator de apa si nici masa si fier de calcat, cum gasesti la alte hoteluri de 4 stele.

Micul dejun este destul de bogat si diversificat dar nu si daca il compar cu alte hoteluri in care am mai fost cazata. Mi-a placut insa faptul ca exista un storcator de citrice performant care iti stoarce automat cate portocale doresti pentru a te bucura de un suc proaspat si natural.

Personalul este cat se poate de amabil, uneori chiar exagerat de amabil. Ma amuzam teribil intr-o zi cand intr-o jumatate de ora am trecut de vreo 4 sau 5 ori prin fata receptiei si domnul de la receptie m-a salutat politicos de fiecare data.

In concluzie este un hotel bun.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de andreea_c in 26.11.14 16:27:26
    Validat / Publicat: 26.11.14 17:23:38
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea_c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 62.50 EUR pe cameră

webmasterX [26.11.14 16:41:14] »

andreea_c [26.11.14 18:12:50] »

@webmasterX - da, acolo este

andreea_c