ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2014
SEP-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Dezamagire. De la an la an mai rau!

Inca de la început vreau sa confirm ca ceea ce a scris sararugabi in postul anterior este adevărat.

Am fost cazat la aceasta pensiune de doua ori: prima data in 2013, când am avut închiriat un apartament la etaj. Anul acesta am stat la căsuță nr. 1.

Inca de când am ajuns am fost neplăcut surprins. In căsuță pe jos, praf, scame pe bucata aia de mocheta ce tine loc de covor, frigiderul murdar, mizerie pe jos in baie, păianjeni, perdeaua de la dus mucegăita si care nu acoperea integral cădita de dus. Trăgeai intr-o parte se descoperea in partea cealalta si curgea apa pe jos, si nu exista sifon de pardoseala, deci apa baltea. Intre cadita de dus si chiuveta nu incapea o persoana, astfel incat trebuia sa te speli la chiuveta din lateral.

Spatiul in casuta este suficient, doua paturi mari, un dulap, o masa, patru scaune si un frigider care racea foarte bine.

A doua zi am solicitat tipei blonde care ne-a inmanat cheia cu o zi inainte, sa trimita pe cineva sa faca curatenie si am lasat cheia. Dupa amiaza pe la ora 17 cand ne-am intors de la salina bineinteles ca nici nu se sinchisise nimeni sa treaca prin camera. Am mers sa intreb de ce nu s-a facut curatenie. Am gasit-o pe tipa blonda in curtea din spate la fumat cu inca vreo doua persoane. La intrebarea mea de ce nu s-a facut curatenie, a motivat ca nu au avut timp, ca au trebuit sa faca curatenie in alte camere. Atunci am luat foc si i-am spus ca eu platesc un purcoi de bani (120 ron/casuta/noapte) si mi se pare norma sa beneficiez de servicii decente, mai ales ca a fi curat nu este un lux, este obligatoriu in orice locație ai sta, indiferent de nr. de stele.

I-am reprosat ca nici când am venit nu era curat. Știți ce mi-a replicat cu un tupeu fantastic? Zice de ce nu ați spus când v-ați cazat? Pai asi fi spus dar pana am despachetat tipa dispăruse. In fine, a trimis o femeie sa facă curățenie. A aspirat, a spălat pe jos, a dus minusculul cos de la baie si a mai pus un sul de hârtie. Asta s-a întâmplat in a doua zi de sejur (in total 6). Credeți ca a mai trecut cineva sa facă curățenie pana am plecat? Nici vorba. Absolut revoltător si mai ales atitudinea tipei blonde de la receptie, absolut sfidătoare. Facea niste grimase cand te duceai cu o problema la ea. Ceva de genul: ce mai vrea si amaratul asta? Nu e de ajuns ca l-am primit aici in pensiune, mai vrea si curatenie?

Atitudinea acestei persoane a atins apogeul in ultima zi cand am plecat. M-am dus sa achit restul de bani. Stiti ce imi raspunde? Mai puteti astepta 10 min ca am alta treaba acum, si da sa plece. Zic, eu in 5 min imi termin cafeaua si plec, daca vreti banii bine, daca nu treaba dvs. Nu am mai rezistat. A facut o fata acra si a zis bine, haideti. Platesc banii. Numara, zice bine. Eu intreb bine, atat? Se uita nedumerita la mine. Zic, pai factura nu- mi dati? Ah, da si cere buletinul si imi face factura si chitanta. Deci, nu avea nicio intentie sa taie factura pe banii incasati. Inca o data, tipa respectiva a reușit sa ne strice de multe ori buna dispoziție cat timp am stat acolo.

Ca sa remarc si părțile bune ale acestei pensiuni: tot respectul pentru băieții si fetele de la restaurant. Foarte serviabili, alergau ca spiridusii, când sus, când jos si zâmbeau de fiecare data, chiar daca poate erau rupți de oboseala. Noi nu am avut masa inclusa, am servit masa de vreo 2 ori acolo si am fost mulțumiți de servire. Cu toate ca fata de anul trecut, preturile sunt mai mari si meniul mai puțin diversificat. Din acest motiv am preferat sa mâncam in alta parte.

Era un restaurant împinge tava la ieșire di salina cu preturi mult mai bune. Impedimentul era ca pe la ora 16 când plecam noi se cam terminau felurile. Oricum ciorba găseai tot timpul.

Ca o concluzii:

1. Conform zicalei "omul sfințește locul", aici se poate spune " omul strica locul". Atitudine total nepotrivita, mai degraba aroganta si sfidatoare, a tipei blonde administratoare.

2. Pacat de toata investitia de acolo, daca nu se face curatenie si clientii sunt tratati cu dispret. Pensiunea e mai tot timpul plina si cred ca de aceea nu prea se streseaza oamenii. Dar eu unul nu mai merg acolo, m-au pierdut de client. Si asa usor si altii ca mine si o sa ajunga sa se inchida.

3. Am bifat ca nu recomand pensiunea datorita atitudinii administratorei si datorita curateniei. Daca reusiti sa treceti peste aceste aspecte, si sunteti gata sa va faceti singuri curat in camera, puteti merge. Spatiul din casute este generos, curtea din spate are leagane, topogan unde pot zburda copiii.

4. Pretul platit a fost mare in raport cu conditiile de curatenie existente.

Trimis de cip762001 in 15.09.14 00:27:08
Validat / Publicat: 15.09.14 08:14:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PRAID [HR].

VIZUALIZĂRI: 2073 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cip762001); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 20.00 EUR pe cameră

[15.09.14 08:13:18]

@cip762001: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Csatari: