ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2014
DIN: Bruxelles
ÎNSCRIS: 04.09.14
STATUS: UCENIC
JUN-2014
PREȚ SEJUR --------------- ?
REGIM MASĂ mic dejun si cina

Kings Valley Resort Apuseni Mountains [Boteşti]3

Autentic

In a doua jumatate a lunii iunie 2014 am petrecut sase zile minunate impreuna cu familia la Kings Valley Resort Apuseni Mountains. Am ajuns seara, cand soarele se pregatea sa apuna oferindu-ne un spectacol inedit de culoare, lumini si umbre, intr-o liniste tulburata doar proprii nostri pasi.

Am ales sa stam in Cabana Mare, Corpul 1, ale carei camere de dormit spatioase sunt situate la etaj si ofera o priveliste incredibila iar la parter o camera de zi imensa, confortabila si luminoasa, cu un semineu rustic si o bucatarie complet utilata, care ne-au oferit garantia ca ne putem simti ca acasa. Cu toate acestea, am preferat sa luam micul dejun si cina, copioase si alcatuite numai din produse bio din zona, pregatite de tinerele noastre gazde, Iulia si Paul. Am fost incantati de atitudinea acestora, discreti dar lasandu-ne in acelasi timp impresia ca sunt in permanenta la dispozitia noastra.

Simt nevoia sa precizez ca preturile atat la cazare cat si la mancare au fost foarte rezonabile, avand in vedere calitatea serviciilor oferite, in mijlocul naturii, departe de aglomeratiile urbane si de facilitatile pe care le implica mediul urban.

Am avut senzatia de autentic, peisaj, atmosfera, mancare, cazare, oameni, totul inspira autenticitate, curatenie, frumusete!!!

A fost o experienta pe care cu siguranta o vom repeta si pe care o recomandam din toata inima persoanelor aflate in cautarea acestui tip de mediu, de frumusete!!!

Trimis de Ana Cristina in 04.09.14 22:24:39
Validat / Publicat: 04.09.14 23:55:38

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ana Cristina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [04.09.14 23:55:18] »

@Ana Cristina: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.