ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2014
ÎNSCRIS: 24.06.14
AUG-2014
2 AD. + 2 COPII

Apartament Best Summer Constanta

Am plecat a doua oara anul acesta la marea noastra "scumpa", ne-a cuprins patriotismul sau poate ne lipseau conditiile "excelente" de pe litoralul romanesc... sa va povestesc cum a fost.

Perioada aleasa a fost 14 -17 august, la Constanta, scopul sa participam la ziua Marinei, sa ne bronzam putin si sa facem o baie in mare... dar dupa sa avem unde sa facem un dus decent si sa ne adapostim de soarele arzator... nici gand!

Ce sa va spun festivitatea de ziua Marinei interesante, pe fiul meu de 8 ani l-au fascinat, soare din plin, apa marii foarte calda... aglomeratie mare si voie buna totul pana la locul nostru de cazare.

Am ales sa ne cazam intr-un apartament in regim hotelier situat la intrarea in Mamaia... de gasit l-am gasit pe *** cu prezentare frumoasa... chiar ne gandeam ca am facut o super afacere... 3 camere/ 350 lei pe noapte in plin sezon... proprietarul ne spusese in iunie, cand am rezervat, ca normal tariful pt o noapte in aceea perioada ar fi 450 lei dar ca ne face o reducere.

Am ajuns la cazarea noastra unde ne astepta proprietarul cu loc de parcare "rezervat" in fata tomberoanelor... atunci nu ne-am gandit ca locul de parcare ar fi cea mai mica problema. Proprietarul ne-a prezentat foarte repede apartamentul si gestul dragut pe care l-a facut, in frigider era un pepene rosu si o sticla cu vin (singura chestie pozitiva de aici), i-am dat restul de bani si a plecat, am plecat si noi la plimbare prin Constanta pentru ca nu prea mai era ora de mers la plaja (18:00)... la intoarcere am intrat in "apartamentul sauna"... nu se putea respira desi toate geamurile erau deschise, nu era nicio problema daca era doar cald dar in aer se simtea umezeala si mirosul de mucegai, apoi ne-am gandit sa ne racorim putin si am descoperit mizeria din baie.

Cabina dusului era groaznic de murdara, dupa masina de spalat lipseau cuiburile de serpi, din tavan pica tencuiala iar toaleta necesita niste domestos urgent, nu mai spun ca baia era foarte mica. Tot in aceeasi seara am descoperit ca televizoarele din dormitoare erau pe post de bibelouri... cand am luat legatura cu proprietarul ni s-a spus ca stie ca nu merg dar ca nu poate rezolva problema in seara respectiva, nu s-a rezolvat nici pana am plecat, ne-a adus a doua zi dupa pranz o telecomanda care bineinteles ca nu se potrivea.

Dezamagiti de cele descoperite pe la 1:00 noaptea ne-am dus la somn, care somn?! , toata noaptea defapt in toate noptile vecinii din cartier s-au injurat si balacarit pana la 5:00 dimineata.

Ce sa va mai povestec... cuptorul cu microunde tot bibelou, bucataria parca era debara, lighioane care isi teseau panza in coltul bucatariei, fum de tigara care nu stiu de unde venea, fata de perna patata, un gandac decedat intr-un sertar... asa ca am petrecut majoritatea timpului pe strazi si dusurile in mare au fost cele mai bune.

Apartamentul acela ar trebui retras de urgenta de pe piata sau sumele solicitate sa reflecte conditiile, parerea mea e ca la cat am platit trebuia sa existe aer conditionat, televizoare functionale, asa cum este prezentat in descriere, si curatenie. Nu va mai plictisesc... mult succes in ceea ce alegeti, va doresc!

Trimis de Raluca2014 in 26.08.14 14:19:46
Validat / Publicat: 26.08.14 17:46:11

VIZUALIZĂRI: 1871 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Raluca2014); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.08.14 17:32:20]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Apartamente în regim hotelier" (deja existentă pe sait)

Misteriosu
[01.02.15 19:36:15]

@Raluca2014 -

Sunt proprietarul apartamentului Best Summer Constanta, si imi folosesc dreptul la replica atat de tarziu, deoarece abia azi 01.02.2015 am fost anuntat de acest articol scris la adresa locatiei pe care o detin. Nu sunt adeptul "ochiului pentru ochi" insa am observat ca acest articol a fost citit de 192 de persoane, ceea ce este foarte mult, iar acest lucru cu siguranta imi va aduce prejudicii pe termen lung, indiferent ca ceea ce scrie este adevarat sau nu.

Inainte de toate vreau sa spun ca suntem diferiti, si niciodata nu vom putea sa fim pe placul tuturor, indiferent cate eforturi depunem. Acest lucru l-am simtit pe pielea mea in momentul in care l-am cazat pe domnul de mai sus impreuna cu familia sa.

Ceea ce pot spune cu mana pe inima este ca Apartamentul Best Summer nu este unul de lux, iar acest lucru este evidentiat si in foto de prezentare, dar si in descriere. Punctele forte sunt pozitionarea sa, capacitatea mare de cazare {6 persoane}, dar si preturile echitabile practicate. Ca o comparatie, de Sfanta Marie, in Constanta nu mai gaseai un loc sa arunci un ac, iar apartamentele de lux nu se inchiriau cu 350 lei pe noapte ci cu 200-300 euro. Cei care au dat in acea perioada zeci de telefoane fara rezultat stiu despre ce vorbesc. Deci daca stimatul client ar fi dorit conditii de 5 stele, nu ar "fi incercat sa faca o superafacere" la Best Summer. Intradevar UNUL DIN CELE 3 TELEVIZOARE NU PUTEA FUNCTIONA LIPSIND TELECOMANDA. Lucru pe care a doua zi l-am rezolvat, desi in rautatea lui clientul spune ca nu s-a rezolvat. Cuptorul cu microunde a mers si merge si azi. Cat despre caldura si umezeala, sa ne ierte Dumnezeu, dar era VARA, insa apartamentul este la parter inconjurat de verdeata si pomi inalti, iar un aer conditionat nu se impune.

Iar stimatul client "a uitat" sa spuna de muntii de gunoaie pe care i-a lasat in bucatarie {3 saci mari}, lenjeriile patate cu o substanta rosie care nu a mai iesit la spalat, nisip in paturi, si cheia aruncata in dispret la plecare, etc. Asta facand o mica paralela vis a vis de "lipsa curateniei" pe care o reclama in apartament.

Baia este intradevar foarte mica, si neavand fereastra direct afara, se poate face condens, insa acest lucru se rezolva lasand ulterior usa de la baie deschisa sa se ventileze. Asa a fost construit blocul si nu am gasit alta rezolvare decat prin amplasarea unui ventilator in gura de aerisire. Prin urmare, nu pot spune decat ca preturile practicate vara {...} sunt unele minimale, daca luam in considerare toate celelalte puncte pro si contra.

Apartamentul Best Summer se adreseaza turistilor care doresc sejururi la mare la preturi mici, pe perioade lungi, in conditii de cazare absolut normale, fara lux.

NB Misteriosu este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
[01.02.15 20:27:15]

@Misteriosu - ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Misteriosu
Alte impresii din această RUBRICĂRegim hotelier Mamaia: