ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.12.2009
ÎNSCRIS: 04.06.09
JUL-2009
2 AD. + 1 COPII

Sejur placut, cazare excelenta

O sa incep cu punctele negative: hotelul e destul de departe de lacul Ursu, noi am mers cu masina pe jos cred ca sunt minim 20 min, cu urcare la intoarcere.

De asemenea pretul este destul de mare fata de pensiuni dar pe de alta parte e cat de cat justificat de calitatea serviciilor.

Acum punctele pozitive:

- camera mare de tot, cu pat pentru cel mic

- totul era curat si chiar daca nu arata chiar nou era frumos, ambient placut care te face sa tesimti bine

- baia mare, curatenie impecabila

- se poate lua masa la restaurant in hotel (de aia am si preferat sa mergem acolo, sa nu mancam in alta parte)

- mancarea foarte buna, personalul foarte amabil si primitor (chiar si pt nevorbitorii de maghiara cum am fost noi:)

- terasa incapatoare, curte mare cu verdeata, gratar in curte daca se vrea autoservire

- leagane, minge si catelusi pt copii

- parcare pt masini in curtea hotelului

Referitor la restaurant, avand in vedere ca nu mananca multa lume acolo, nu are mancare f variata si se mai intampla nu nu poata servi tot ce e in meniu, dar pe de alta parte mancarea e foarte buna -ca la mama acasa-, proaspata facuta pe loc asa ca noi am fost foarte multumiti, numai acolo am mancat. Portii mari si preturi normale.

Puteti vedea pe site la ei detalii privind locatia, facilitati, preturi. Noi am primit si o reducere de 'persoana juridica' la cazare desi n-o cerusem (ca nu era cazul) si habar nu aveam ca ofera asa ceva.

Trimis de madgino in 07.12.09 14:53:20

VIZUALIZĂRI: 1961 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (madgino); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

mariandan
[07.12.09 18:17:32]

am fost la sovata. nu am fost cazat acolo. am fost la lacul ursu. daca iti place ceva curat primitor elegant cauta alt loc. depinde ce preferi. o piscina cat de cat amenajata cu conditii minime sau spelunca aia numita lacu ursu. nu am inteles dece era ticsit de lume. totul era mizerabil. neintretinut. cred ca in afara sa adune ce e mare (sticle hartii si altele) nu face nimeni nimic. o piscina particulara ar fi inchisa in conditiile astea. ceva similar am vazut la strandul din praid.

madginoAUTOR REVIEW
[15.12.09 11:09:23]

Sincer, eu cred ca depinde de ce asteptari ai.

Noua ne-a placut la Ursu, e foarte aglomerat dar apa e calda si sarata, curatenie era, podelele alea de lemn sunt acceptabile si wc-ul utilizabil.

Au zone cu apa mica pt copii si adulti (cam mici dar bune si alea), au cateva umbrele de soare, au dusuri, vestiare de schimbat cred ca si sezlonguri, totul inclus in pretul de intrare.

N-am mancat acolo deloc dar era lume la mancare tot timpul, de asemenea aveai sa alegi cate ceva indiferent de gustiri.

Sincer in general mi se par conditii mai bune acolo decat la litoralul romanesc.

madgino, mariandan
Alte impresii din această RUBRICĂEdelweiss Hotel: