ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 5 si 9

Extrem de nemulțumit

La Marea Neagra in Romania

Salutari tuturor,

Dupa 3 ani de petrecut vacanta in Bulgaria anul asta am riscat si am mers pe litoralul romanesc. Nu sunt mare patriot dar mi-ar place sa cheltui banii in Romania pe servicii/produse romanesti. Din nefericire nu prea sunt incurajat sa fac asta.

Hai sa incepem cu inceputul: am ajuns la hotel in jurul orei 13. Mi s-a spus de la receptie ca dupa ora 14 se va face cazarea. Am cerut si am primit camera cu vedere la mare (16). Cu parcarea m-am "inteles'' cu omul ce se ocupa de asta si mi-a gasit un loc langa intrarea hotelului. Camera ca in Romania. Mica si cocheta. De apreciat faptul ca lasam peste zi AC-ul pornit si, chiar daca se facea curat in camera in lipsa noastra, nimeni nu orea instalatia. In camera, placata cu gresie, veti gasi un frigider generos un TV mititel din anii '90, un sifonier generos si putin spatiu de miscare. Grupul sanitar... din punctul meu de vedere exagerat de cochet. Dusul il faceti direct pe gresie iar daca esti putin mai corpolent trebuie sa te misti cu mare grija. Prosoapele se schimbau in fiecare zi. Apa calda de puteai opari si un pui. Curatenia in camera: ca la mare. Nici prea-prea nici foarte-foarte.

Acum trebuie sa va spun despre restaurant: intr-o zi proasta pot gati cu mult mai bine decat ei. Preturile sunt exagerate iar portiile ca pentru regim de slabire. Ca urmare nu recomand restaurantul. Am incercat si restaurantul de la Delta. Aceeasi impresie. Noi am tot testa prin statiune. Va recomand autoservirea din statiune. Mincarea a fost bune si preturile deasemeni.

Programul pentru copii: cel de dimineata era mai slabut. Veneau doua animatoare de parca mergeau la un serviciu obligatoriu. Nu le-am vazut entuziaste.

In hotel este si o mica gradinita. Am lasat copiii 1 zi pe acolo. Nu am prea multe sa va spun despre asta.

La plaja dezastru! Este prima data cand intram in mare incaltati! Scoici, pietre, alge si resturi umane peste tot la Plaja Copiilor cat si la Plaja EuropaFM. Lipsa de grija fata de clienti e grosolana. Erau algele in acest mic golfulet ca intr-o crescatorie. Dezolant.

Dupa ora 16 lucrurile se schimbau. Se deschidea parcul copiilor. Acolo sa te tii dupa ei. Reclama cu lasatul lor fara grija nu se potriveste. Copilul are acces gratuit in acest parc si se solicita supravegherea lui de un adult.

Pe la ora 20:15 se dadea adunarea pentru teatru de copii. Se juca in fiecare seara cate o piesa de teatru adaptata pentru copii. Piesa dureaza circa 1 ora. Dupa asta copiii ieseau afara impreuna cu animatorii si petreceau ceva timp prin joaca si voie buna.

In concluzie va pot spune ca Hotelul isi da silinta sa fie undeva in fruntea ofertelor. Din pacate acest lucru se intampla in Romania si o parte din aceste eforturi sunt zadarnice.

Ma tem ca anul viitor voi incerca tot pe la vecini.

Trimis de vali.ilie in 24.08.14 17:47:25
Validat / Publicat: 24.08.14 19:11:46

VIZUALIZĂRI: 3344 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vali.ilie); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂCalifornia Hotel [Cap Aurora]: