ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2014
ÎNSCRIS: 21.08.14
JUL-2008

Cascadele Rinului [Neuhausen am Rheinfall]

Cascada de spuma

Unul din cele mai spectaculoase si atractive locuri de vizitat din Elvetia, a fost si acest numit Caderile sau Cascadele Rinului.

Nu departe de Zurich, la circa 50 km in apropierea orasului medieval Schaffhaussen, se afla acest minunat loc: Rheinfall Schaffhausen.

Masina am lasat-o in parcarea din fata restaurantului. Intrarea la cascada se facea pe o poarta a unui turn si se cumparau bilete. Coborai apoi treptele ce duceau spre locul cel mai de jos, acolo unde raul parca navalea spre tine cu un zgomot asurzitor. Pe aleea ce coboara ai si cateva locuri de belvedere pt a face fotografi. Noi am avut parte sa vedem si un frumos curcubeu.Voi lasa pozele sa va spuna mai multe.

Daca ajungeti prin zona nu o ratati. Merita.

Trimis de c0rnelia in 24.08.14 13:45:36
Validat / Publicat: 24.08.14 19:36:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ELVEȚIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (c0rnelia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.