ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2014
  • --- M ---
    ÎNSCRIS: 05.07.14
    AUG-2014

Drept la replică

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

Buna Ziua,

Stimate Domnule Antal.

In primul rand doresc sa Va multumesc pentru interesul acordat hotelului Melodia din statiunea Venus.

Am luat act de comentariile dvs postate pe site-ul "AmfostAcolo.ro" si doresc sa apreciez disponibiltatea dvs precum si obiectivitatea si acuratetea comentariilor.

Intr-adevar pe partea de restaurant mai avem foarte mult de lucru si sincer regret si imi cer scuze in numele colectivului, disfunctionalitatile prezente si lipsa de reactie a personalului nostru.

Tot ce as scrie eu acum ar fi in mod indubitabil tardiv dar acest "comment" este pt noi un moment zero si Va promit ca pentru sezonul 2015 veti sesiza schimbari fundamentale in tot ceea ce numim munca in "customer service"...

Nutresc speranta in a Va avea oaspete si pe viitor in ciuda neplacutei experiente de anul acesta...

Cu cele mai bune intentii,

Trimis de Hotel Melodia* in 18.08.14 09:39:30
    Validat / Publicat: 18.08.14 10:34:03
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 3274 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Hotel Melodia*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.08.14 10:47:08]

Buna Ziua,

Stimate Domnule Antal,

Nu am sa comentez absolut deloc reclama dvs mascata pt un anume hotel din Venus, reclama, pe care am rugamintea ca pe viitor cand simtiti asa nevoia sa va exacerbati sentimentele pro "ceva sau cineva" sa o postati direct pe pagina lor. Suntem constienti ca mai avem multe de imbunatatit in toate departamentele dar totusi nu dorim sa devenim o platforma si o rampa de lansare a altor locatii pentru care dvs aveti o simpatie totala.

Va multumesc pt intelegere

Cu cele mai buna ganduri,

[18.08.14 22:43:40]

Domnule Cristi Ciobanu,

Trebuie sa va spun ca am fost placut surprins si faptul ca ati apreciat comentariile mele ca fiind " obiective " si scrise cu " acuratete " (citez din dreptul d-voastra la replica) arata ca sant adevarate si receptate de d-voastra ca atare.

Din pacate, dupa numai 10 minute ati publicat inca un comentariu care a facut praf ceea ce ati scris, lucru ce ma face sa fiu sceptic in privinta sinceritatii cu care publicati comentariile.

Ma acuzati ca fac reclama mascata la o plaja, apartinand, nu-i asa, concurentei.

Eu stiam ca hotelul Melodia nu are plaja. Corect? Ce sens are sa ma acuzati de o reclama mascata cand eu am mentionat unde am facut eu plaja? Nu am comparat camerele, piscinele sau restaurantele, nu a existat nici macar o molecula de comparatie intre lucruri comparabile.

Am facut absolut acelasi lucru pe care l-am vazut facut de alti turisti cand si-au scris impresiile, spre exemplu chiar aici pe sectiunea hotelului Melodia era cineva care a mentionat plaja dintre Venus si Saturn. Plaja aia, ca si cavsitotalitatea plajelor de pe litoralul romanesc sant administrate de operatori privati. Asa, si? Sa inteleg ca orice mentionare pozitiva a unei plaje inseamna o reclama mascata?

Parca o si vad pe Adina Niculae coborand din avionul ei de j'de milioane de euro, gonind nebuneste in Ferarriul ei Scaglietti ca sa dea de mine tolanit pe sezlong si sa ma umple de bani trimitandu-ma in misiunea sfanta dar sub acoperire a ridicarii in slavi a unei plaje. D-voastra nu sesizati ridicolul comentariului?

Ca sa stiti, acolo am facut plaja si anul trecut. Probabil tot acolo o sa fac plaja si daca mai vin in Venus. Pentru ca acolo imi place mie si m-am gandit ca poate si altii ar dori sa afle cateva lucruri despre un loc bun si civilizat.

Daca hotelul Melodia va amenaja candva propria plaja o s-o incerc si pe aceea.

Pana una alta, va enervati despre un fel de nimic vs. ceva concret. Sesizati absurdul?

Hai sa va mai spun ceva! Nu am stat la Inter niciodata, nu am vazut un review concret despre acest hotel dupa reamenajare, din fotografiile lor oficiale nu mi-a placut nimic, nu imi plac camerele, nu imi place piscina, nu imi place individul care canta la pian in hol, ma enerveaza stilul lor de design, nu imi place nimic din ceea ce este prezentat acolo! Nici macar fiicei mele nu i-a placut cum arata!

Sunteti multumit? Sau v-ati ganditi instantaneu ca de data asta m-a platit d-na Luchi Georgescu?

Oricum, acest site nu va apartine, nu am publicat pe pagina d-voastra oficiala, reviewul meu a necesitat o aprobare din partea echipei amfostacolo.ro si este tot atat de independent ca si miile de review-uri publicate aici!

Pana va veti prezenta public scuzele pentru acuzatiile aberante eu va consider dreptul la replica complet nesincer si ipocrit!

[19.08.14 08:27:30]

Buna Dimineata,

Stimate Domnule Antal B.

Sincer Va felicit pentru 'valsarile" dvs prozaice demne de un roman plin de mister si savoare marca George Arion.

Eu nu am facut decat sa Va dau dreptate in observatiile dvs pertinente si obiective adresate dept. rest. din cadrul Melodia si datorita "review-ului" vom lua masuri in viitorul apropiat fapt pentru care Va multumesc.

Dar... Incheierea dvs apoteotica aducand lauri fie, doar si zonei de plaja (?) a unui alt hotel, nu este in tonalitate si nu rezoneaza deloc bine cu criticile aduse noua. Imi permit si cu voia dvs sa ma abtin in a comenta remarca legata de plata, remarca, pe care am pereceput-o ca o glumitza care ne va insenina acest inceput de zi.

Va multumesc si Va invit ca in limita timpului dvs disponibil sa ne si cunoastem personal si sa dezbatem mai in amanunt acesta problema acuta a serviciilor din turismul romanesc.

Va doresc o zi buna si spor in toate

Cu deosebita consideratie

[19.08.14 14:43:13]

@Hotel Melodia:

Va salut d-le Ciobanu!

Parerea mea este urmatoarea: hotelul Melodia este deosebit, de la inceput a fost altfel si probabil a reprezentat un nou standard la care ceilalti au fost nevoiti sa se raporteze.

Daca pe viitor se vor rezolva problemele actuale si daca s-ar reusi si amenajarea unei plaje proprii (si sant convins ca va fi cu totul deosebit asa cum si hotelul este) atunci mai mult ca sigur ca va domina autoritar turismul din Venus, indiferent de clasificarile concurentei!

Toate cele bune!

[19.08.14 15:59:31]

@Antal B: Si eu Va salut si Va astept oricand la noi.

Va multumesc pentru comentarile dvs pline de substanta si care pentru un prestator de servicii sunt absolut binevenite, in fond aceste 'feed back-uri", fiind rezultatul final al muncii noastre si ne permit o verificare a potentialului uman.

Cu cele mai bune intentii

Antal B, Hotel Melodia*
    Alte articole din această RUBRICĂMelodia Hotel: