ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2014
PREȚ SEJUR 1096 lei ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 1an

Romantic Hotel3

Un hotel foarte ok

Ne-am cazat la acest hotel in iulie 2014 fiind un hotel convenabil ca si pret si fiind printre putinele din Mamaia care nu te obligau in perioada iulie-august sa iei regim de masa all inclusiv. Am ajuns la hotel intr-o luni pe la ora 11.30 si am fost nevoiti sa mai asteptam pana se facea curatenie in camere, adica pana la ora 14.

Camerle sunt foarte dragute cu mobilier nou, tv frigider si wirless in camera fara nici o problema de conexiune. Un singur incovenient ar fi baia care e foarte mica.

Micul dejun este in fiecare zi acelasi omleta, rosie, niste feli de castraveti, o bucata de telemea si doua felii sunca, ceai sau cafea cu lapte, unt si gem si niste felii de pepene rosu, intr-un cuvant suficent.

Ca si pozitionare este destul de departe de plajele frumoase din Mamaia si de centrul statiunii, fiind situat de cealalta parte a bulevardului. Insa plaja era si la distanta de vreo 10 min doar ca era mai ingusta.

Stiunea Mamaia este superba nu exista comparatie intre ea si celelalte satiuni din sud. Promenada este foarte frumoasa si curata, luminata cu un pavaj frumos pe jos. Plajele sunt foarte bine intretinute, nu au fost deloc alge. recomand plaja Luv Beach cu sezlonguri de lemn maro umbrelute din trestie, dus, pretul unui sezlong aici fiind de 20 lei si Plaja Crema unde se filma emisiunea lui Teo de pe Kanal D, O Plaja cu palmieri. sezlonguri albe si canapele din nisip, foarte cocheta. Aici pretul unui sezlong fiind de 25 lei. Amandoua plaje sunt destul de departe de hotel dar merita plimbarea.

Ca si restaurante recomand Nikos Greek Taverna, o taverna specific greceasca cu o mancare deliciosa si Osteria d'Italy un restaurant foarte select cu o servire ireprosabila si cu specialitati italenesti.

Intr-un cuvant pot spune ca am petrecut un sejur minunat in Mamaia!

P. s o sa revin cu poze!

Trimis de aaandreea in 05.08.14 12:30:04
Validat / Publicat: 05.08.14 15:14:21

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aaandreea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [05.08.14 12:39:35] »

@aaandreea: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

aaandreea [13.08.14 10:09:36] »

@webmasterX: da este ok localizarea

aaandreea