ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2014
DIN: Bucureşti
ÎNSCRIS: 13.07.12
STATUS: PREMIUM
JUL-2014
PREȚ SEJUR 45 [euro / noapte, probabil] ?
REGIM MASĂ md
2 AD. + 2 COPII -- v: 6-2

Grand Anzac Hotel3

Hotel corect

Buna ziua. Scriu asa tarziu aceste impresii deoarece am asteptat sa rezolve hotelul o problema (returneze) si mai exact retragerea a 210 E (pt 4 camere) din cont desi platisem cash atat la dus cat si la intors.

Plecand in concediu cu 2 copii am rezervat si camere pt tranzit la acelasi hotel pe care il frecventam de 5 ani rezervari pe care le facem prin booking inca din decembrie.

Toate bune si frumoase numai ca in iunie booking ne trimite anulare pt rezervarea facuta pt intoarcere, nici o problema facem alta rezervare card bun rezervare ok insa pe 30 iunie la ora 22.30 alt mail de la booking cu anulare de rezervare de data asta pt dus in conditiile cand a 2 zi trebuia sa ne cazam.

O lasam asa deoarece aveam timp 24 de ore sa fac alta dar deja eram la hotel si am fi rezolvat direct.

Ajunsi la hotel se confirma ca avem rezervare verificam si pt intoarcere care apare ca e ok platim cash la dus si cash la intors la hotel.

Nici o problema concediu reusit ne cazam si la intoarcere insa dupa ce ajungem in tara si verificam cardul vedem ca ne-au fost trasi din cont 210 E de catre Anzac Hotel.

Sunam la booking sa vdm dc s-a intamplat asta iar ei ne zic din cauza ca aveti 3 rezervari. Confirm ca intr-adevar am avut 3 rezervari insa toate 3 anulate prin mail de catre booking.

Conversam pe mail cat si pe tel cu oficialii de la Anzac iar dupa vreo 3 saptamani de dialoguri au inteles ca nu eram noi de vina pt aceste confuzii si ne-au returnat banii integral avand binenteles si mailurile de anulare primite de la booking.

Va recomand pe viitor sa aveti grija prin ce sait faceti rezervari (eu de 5 ani fac prin booking) insa dc vreti puteti incerca si rezervare directa la hotel eu am platit 45 E camera dubla iar niste prieteni au negociat la fata locului si au scos la acelasi hotel 30 E camera dubla.

Din cauza ca au fost corecti cei de la Anzac au toata aprecierea noastra insa pe viitor nu voi mai folosi booking pt rezervari nefiind seriosi.

Concedii placute si fara probleme.

Trimis de bogdan78 in 30.07.14 16:50:48
Validat / Publicat: 30.07.14 17:22:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Panoramic-Bulgaria, turcia- h venosa, h adakule, h surmeli, h grand anzac

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan78); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.50 EUR pe cameră

webmasterX [30.07.14 17:22:24] »

bogdan78 [30.07.14 17:33:40] »

Localizarea este corecta

bogdan78