ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.11.2009
    JUN-2007
    team-building

ARTICOL ARHIVAT

Nota 10 pentru acest hotel

Am fost la un team-building la acest hotel in iunie 2007 si mi-a placut, nu am nimic de reprosat. Ceea ce a fost exact pe gustul meu a fost faptul ca am stat intr-o camera pentru nefumatori (lucru pe care rar l-am intalnit). Hotelul intr-adevar isi merita stelele si banii, din punctul meu de vedere. Camerele sunt spatioase, foarte curate, frumos mobilate, culorile frumos alese, au toate dotarile iar baia este curata si moderna. Curatenie se face zilnic, lenjeria se schimba la doua zile, iar prosoapele se inlocuiesc in fiecare zi. Fiind asezat perpendicular pe linia plajei, majoritatea camerelor au vedere (laterala) la mare.

Restaurantul este mare, elegant, mancarea foarte buna la toate trei mesele (mic dejun, pranz si cina). Noi am avut bufet suedez si chiar aveai de unde alege. Daca doriti, masa se poate lua si afara, pe terasa, privind spre mare si piscina, inspirand aerul marii. Personalul mi s-a parut foarte amabil, receptionerele hotelului avand tinuta necesara meseriei (colegii mei radeau si spunea ca probabil personalul are salarii bune de se poarta asa bine:)).

In partea dinspre mare a hotelului, coborand din restaurant, se afla o piscina exterioara destul de mare, curata si foarte draguta, sezlongurile fiind gratuite. Au si piscina interiora pentru cei carora vremea nu le este favorabila si sunt dornici de baie.

Plaja din fata hotelului nu este nemaipomenita datorita pietrelor dara daca mergeti putin mai spre dreapta veti fi multumiti. Apa este curata iar intrarea in mare foarte lina (potrivit pentru copii).

Personal am cuvinte de lauda pentru acest hotel si il recomand chiar si pentru cei mai pretentiosi. Sunt sigura ca o sa va placa.

Statiunea Venus nu este o statiune foarte cautata, multe dintre hotelurile de aici aratand destul de rau. Este o statiune potrivita pentru cei care cauta liniste si un concediu relaxant. Pentru o viata de noapte activa si bogata Mamaia ramane cea mai buna varianta, daca buzunarele sunt pline.

Trimis de ancamariagadea* in 22.11.09 00:24:42

VIZUALIZĂRI: 2751 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ancamariagadea*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.01.10 20:16:54]

Webmaster, pentru ca review-ul de mai sus a fost scris la inceputurile mele pe acest site si nu il consider deloc util, pentru membrii AmFostAcolo interesati am incercat sa il imbunatatesc (si sa il asez mai bine in pagina). Rog, daca se poate, sa inlocuiti impresiile vechi cu ceea ce am scris in ecou. Multumesc.

[07.01.10 20:20:32]

done! [am sters ecoul "inlocuitor"]

e de apreciat gestul tau.

diana_cosma*
    [16.04.10 13:01:55]

Am remarcat si eu acest hotel, in 2008, cand eram cazata la unul vecin. Se vede de la exterior ca ofera conditii f. bune.

Mi-au atras atentia si terasa, unde seara canta o formatie si lumea se distra tare bine, precum si piscina de afara, care era f. ingrijita si curata.

[27.04.10 10:00:15]

Am cazare la acest hotel in iulie si vreau sa te intreb ancamariagadea ai acces la toate modalitatile de petrecere a timpului liber (fitness, sauna, masaj etc)? Asta scrie in prezentarea hotelului de pe pagina oficiala. Daca da cum este free)) sau contra cost. Ceva preturi???

[27.04.10 13:52:21]

@alinutza, eu am fost intr-un teambuilding si da, am avut acces gratuit la piscina si la sala de fitness. La sauna nu am fost. Daca va doriti un sejur linistit este un hotel foarte dragut. Pentru plaja mergeti mai inspre dreapta, plaja din fata hotelului nu e grozava, are pietre.

Clotilde
    [02.06.10 15:47:15]

@anca, esti amabila sa-mi spui daca in camere exista aer conditionat si daca cele trei mese sunt toate in sistem bufet sudez, inlucsiv bauturile?

Multumesc anticipat!

[02.06.10 16:55:33]

@Clotilde, in camera exista aer conditionat. Cand am fost noi toate mesele se serveau in sistem bufet suedez, hotelul fiind plin cu grupul nostru, la un team-building... asadar un caz particular.

Din ceea ce am citit pe site-urile agentiilor care au oferte la acest hotel, anul acesta, micul dejun este bufet iar pranzul si cina in sistem a la carte, cu fisa cont, inclusa in pretul platit:

Pranz=45 lei/zi/persoana

Cina=45 lei/zi/persoana

Adica comanzi ce doresti si daca te incadrezi in aceasta suma nu mai platesti nimic in plus, daca o depasesti platesti diferenta.

Pentru anul acesta am vazut ca un sejur de 7 nopti, camere cu vedere la mare, cu pensiune completa (3 mese) costa aproximativ 1500 lei/pers in lunile iulie si august. Daca ai doar doua mese pe zi te costa cu 2-300 lei mai putin.

Sper ca ti-am fost de folos.

ralucadobocan
    [25.06.10 13:35:23]

Buna Anca,

Vreau sa te intreb daca la terasa canta formatie pana noaptea tarziu pentru ca merg cu un bebe de 10 luni si nu vreau sa avem probleme cu somnicul.

Si inca o intrebare: camera e destul de spatioasa pentru a-mi instala un patut din panza de 60/100 pentru bebe.

Multumesc mult si vreau sa iti spun ca m-a convins review-ul tau sa merg la acest hotel.

[25.06.10 14:36:27]

@Raluca, in perioada in care am fost noi nu canta acolo nicio formatie. Ar fi fost nasol...eu nu prea ma dau in vant Eu iti recomand sa suni la ei, la receptie, si sa intrebi. Gasesti numarul pe site-ul lor.

Este loc pentru instalat patutul, eventual muti putin acele scaune/fotolii micute din piele.

Sunati inainte sa mergeti si rugati-i frumos sa va rezerve o camera cat mai linistita, pentru ca aveti bebe. Cred ca sunt intelegatori. Daca veti avea camere pe partea cu piscina si terasa resyaurantului (sunt in aceeasi parte) ma tem sa nu fie galagie ziua de la piscina, si seara de la teresa. Cel mai bine este sa sunati, nu costa nimic si stati linistiti.

[24.07.10 13:46:16]

Acum sunt aici si scriu din holul receptiei. Este super. O sa revin cu un review detaliat.

[24.07.10 21:50:59]

@alinutzza140, ma bucur mult ca ai parte de un concediu frumos! Te asteptam cu un review la intoarcere! Sa aveti parte de zile insorite, distractie si relaxare!

iulica
    [06.08.10 14:18:41]

Alinutza,

Ma bucur ca ai avut, deja, un concediu placut, dar, te rog, ceva detalii - ai promis ca revii!

Eu plec pe 13 aug. si chiar mi-ar prinde bine niste sfaturi.

Multumesc.

[06.08.10 19:43:45]

@Iulica stai linistita ca wek asat scriu rev sau cel tarziu luni

Am fost ocupata cu concursul de suplinire si nu prea am avut timp.

Intreaba-ma orice vrei pe privat si iti raspund.

alinutzza140*, ancamariagadea*, Clotilde, diana_cosma*, iulica, ralucadobocan
    Alte impresii din această RUBRICĂAfrodita Hotel: