ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2014
JUL-2014
PREȚ SEJUR 620 ?
REGIM MASĂ AI+

Vista Hill Hotel (ex Cande Onura) [Yavansu]5

Minunat! Raport calitate-pret excelent! Voi reveni si a 3a oara.

Citesc de multi ani comentariile si descrierile facute pe acest site de diferiti oameni, unele comentarii mai pertinente, altele nu.

Lucrez de 10 ani in domeniul hotelier in zona de vanzari, ceea ce, spun eu ca ma ajuta sa fiu obiectiva atunci cand evaluez o unitate de cazare.

In acelasi timp, am fost in vacanta in Turcia de 5 ori (de 4 in Kusadasi si 1 data in Marmaris) si nu ma astept ca atunci cand platest 630 euro pe o vacanta de 2 persoane sa nu ma astept sa primesc servicii de 2000 euro, greseala pe care o fac multi romani care merg in vacanta in Turcia.

Revenind la Vista Hill Hotel in Kusadasi, anul acesta, 2014 este a doua vacanta pe care ne-o facem la ei si vom merge tot acolo si nul viitor. Ca si impresie generala, pot afirma urmatoarele, cladirea in sine este ceva mai veche (parca din 1984), deci nu va asteptati la o contructie ultimul racnet si din acest motiv exista spatii care nu mai arata ca noi. Mai ales acele spatii care sunt utilizate sau ar trebui utilizate doar de catre personal, insa au fost descoperite si de clientii, care le folosesc si ei.

Cu toate astea, au renovat si au schimbat mobila si TV-urile din camere anul trecut, este FOARTE CURAT, au MACARE BUNA, multa si diversificata si mai au o ECHIPA DE ANIMATIE MINUNATA!!!

Acum voi extinde un pic parerile mele:

- camera: si in 2013 si in 2014 am stat in camera dubla la etajul 5 si am avut vedere catre spate, catre drum. A fost OK pentru ca aveam umbra in timpul zilei si nu ajungea la noi nici vreo posibila galagie de la piscina, nici eventuale mirosuri de la restaurant (vedeti asezarea hotelului-camerele cu vedere la mare au vedere si la piscina si la restaurant). Curatenie zilnic, schimbat prosoape zilnic (nu neaparat necesar, ca doar acasa nu le schimbi zilnic)

-mancarea: foarte buna si gustoasa, diversificata, multa. Si cel mai carcotas om ar putea manca mult si bun! In fiecare zi supe/salate/gratare/ dulciuri bune/fructe etc etc etc.

-Piscina: bine ingrijita, apa curata si fara miros de clor, zona cu sezlonguri se spala in fiecare dimineata, in una dintre zile, o persoana din grupul nostru de 6 a vazut chiar cum doamnele de la curatenie stergeam cu bureteii sezlongurile.

Nu stiu cum a fost la plaja pentru ca nu m-am dus deloc. Doar am vazut ca este plaja-ponton cu nisip nu fin :) si ca exista bar pe plaja.

Si sa nu uit, pentru familiile cu copii mici, exista piscina pentru copii si loc umbros si racoros- Miniclub-unde copii pot colora, desena etc, fiind tot timpul supravegheati. Miniclubul este deschis pe perioada programului de animatie.

- Animatia: ziua la piscina nu avea cum sa te plictisesti. Pentru fete gimnastica dimineata, dupa amiaza gimnastica in apa si apoi zumba. Pentru baieti: si dimineata si dupa amiaza polo si volei in piscina, si alte jocuri la piscina. Nici nu simteai cum trece timpul. Seara, in fiecare seara, cei din echipa de animatie pregateau un spectacol, in fiecare zi un altul. In fiecare seara de abia asteptam sa mergem si sa-i vedem.

Ca sa inchei, acest hotel merita TOTI banii pe care ii dai, cu varf si indesat. Cel mai bun calitate-pret!

Anul viitor tot acolo mergem. Si nu doar 7 nopti, ci minim 10 nopti, sa ne saturam de atatea activitati si spetacole :)

Daca va mai pot ajuta cu informatii, ma puteti contacta.

Eu am rezervat vacanta prin agentii romanesti, banuiesc ca nu am voie sa dau nume, insa, ii multumesc lui Hasan Selen si agentiei lui pentru ajutor si indrumari.

Vacanta placuta!

Trimis de FlorentinaNita in 22.07.14 15:30:16
Validat / Publicat: 22.07.14 17:27:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Vista Hill, Tusan Beach Resort, Arora- Kusadasi si la Pasa Beach-Marmaris
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia- Zakynthos, Skopelos Island, Paralia Katerini, Atena Italia- Milano, Ungaria- Budapesta

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FlorentinaNita); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster26 [22.07.14 17:27:30] »

@FlorentinaNita: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

gabynegru [22.07.14 20:01:02] »

@FlorentinaNita: buna, cand ati achizitionat biletele. multumesc

corneliu-horia [22.07.14 20:09:27] »

V-as ruga sa-mi comunicati cu cine pot lua legatura pentru a-mi aranja o vacanta in acest hotel in perioada 25.06-30.07.2015 pentru mine si sotia. Va multumesc.

wyo* [23.07.14 06:01:03] »

Ai perfecta dreptate, toti rominii, traiesc cu impresia ca daca hotelul este de cinci stele. trebuie sa aibe aceleasi facilitati cu celelate de cinci stele din diferite locatii.

Dar nu fac diferenta ca un hotel cu un pret de 500 euro pe sejur, nu poate sa ti ofere aceleasi facilitati ca cei care platesc 2500 pe sejur.

Astia sunt rominii.

Si noi am fost a doua oara la vista hil si am fost foarte multumiti, fata de cum a fost in 2012.

As reveni cu placere di nou.

Impresiile tale sunt foarte corecte si la obiect.

FlorentinaNita [23.07.14 14:38:59] »

@gabynegru: Buna, am achizitionat biletele inca din feb cu early booking 20% reducere. Mai fusesem anul trecut la acest hotel, asa ca stiam exact ce doream. Ti-l recomand cu mare incredere!

FlorentinaNita [23.07.14 14:42:27] »

@corneliu-horia: Buna Corneliu-horia. Noi am achizitionat vacanta de la agentia [...].

Poti lua legatura cu [...] (noi il cunoastem de 6 ani, cetatean turc insurat cu o romanca , asa ca ce iti recomanda el, cel putin din zona marii Egee, cu singuranta stie direct de la fata locului. L-am cunoscut acum 6 ani, el fiind ghidul nostru local in Kusadasi).

II poti scrie la [...]

Nu stiu daca am voie sa mentionez exact aceste lucruri, insa chiar este un om de incredere si care iti poate recomanda ceva pe masura asteptarilor si pe masura posibilitatilor tale financiare.

Vacanta placuta!

FlorentinaNita [23.07.14 15:23:42] »

@wyo: Multumesc pentru apreciere Wyo! Vacante minunate in continuare iti doresc!

gabynegru [23.07.14 17:47:52] »

Multumesc mult

webmasterX [23.07.14 21:15:24] »

@FlorentinaNita: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

viviv [24.07.14 08:13:43] »

@FlorentinaNita: imi poti spune pe privat numele agentiei si cu cine putem lua legatura? multumesc

corneliu-horia [24.07.14 09:17:45] »

@FlorentinaNita: Doream concret posibilitatea de contact cu cel ce ti-a recomandat acea destinatie. Legatura cu... inseamna NIMIC. Daca sunt reale cele inscrise de tine trimite un mesaj personal (PM)

webmaster26 [24.07.14 09:21:24] »

@corneliu-horia: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc) și nici menționarea agențiilor turistice din RO. Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe numele utilizatorului, apoi - în fereastra nou-deschisă - pe linkul "trimite mesaj pers".

FlorentinaNita [24.07.14 10:12:17] »

@webmasterX: Ok, am inteles

FlorentinaNita [24.07.14 10:15:00] »

@viviv: Buna Viviv. Ti-am trimis mesaj privat. Cu drag iti recomand acest hotel. Dupa cum am si mentionat, noi am fost deja de 5 ori in Turcia si aici este locul unde as reveni an de an

FlorentinaNita [24.07.14 10:37:21] »

@corneliu-horia: Buna Corneliu. Am trimis acum mesaj privat! O vacanta minunata iti doresc!

corneliu-horia [24.07.14 12:21:08] »

@FlorentinaNita: Multumesc!

viviv [25.07.14 08:16:18] »

@FlorentinaNita: Multumesc mult... vacante private

m liviu* [04.01.15 17:13:04] »

Va rog dati mi si mie detalii despre discoteca cat si despre baruri. Lobby si cel de pe plaja. Multumesc frumos

FlorentinaNita [15.01.15 09:45:40] »

@m liviu - Buna Liviu. Din pacate, eu am fost la Vista Hill la inceputul lunii iulie si nu se organiza discoteca in hotel, ci, daca doreai, puteai merge in oras la discoteca. Din cate imi aduc aminte pretul era 10 euro/ pers pentru discote si includea transportul dus-intors si intrarea.

In privinta barurilor, aveai bar in lobby, in restaurant, la piscina, pe plaja si in cadrul unui open bar (la nivelul intermediar intre piscina si plaja, acesta fiind deschis 24/24 h si oferind si bauturi alcolice si non alcolice.

Tot la acest ultim bar aveai si gustari in timpul zilei la anumite ore.

Nu-ti face griji, bauturi gasesti toata ziua

Sper ca te-am lamurit.

Merita!

m liviu* [15.01.15 14:20:29] »

@FlorentinaNita: multumesc ptr informatii. La un pret de 560 euro cat l am gasit nu am de ce sa imi fac griji si dc sa fiu carcotas... si renunt si la partea cu discoteca mai ales ca il iau si pe cel mic cy mine. Toate cele bune si concedii frumoase

webmaster70 [21.10.15 19:58:30] »

@Anghel54 - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

7 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    Anghel54, corneliu-horia, FlorentinaNita, gabynegru, m liviu*, viviv, wyo*