ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2014
DIN: Negresti Oaș
ÎNSCRIS: 16.05.14
JUL-2014
PREȚ SEJUR 2100 euro ?
REGIM MASĂ high class all inclusive
2 AD. + 1 COPII -- v: 8

Papillon Zeugma Relaxury Hotel5

O alegere inteleapta

Pentru noi si fetita noastra, Sara, a fost primul sejur in Turcia…. am avut altele exotice (Rep. Dominicana si Mexic) de aceea aceasta recenzie o scriu fara sa fac vreo comparatie…alt cadru natural (marea, plaja), clima si cultura…. insa am fost incantati…am ales un resort cu servicii de calitate si suntem multumiti... D-soara Gabriela ne-a intampinat la cazare chiar daca deja programul i se terminase...

am primit o camera mare cu vedere spre piscina interioara, curata si linistita…desi hotelul are o vechime de 12 ani este curat si bine intretinut…lenjeria se schimba zilnic daca doreai, minibarul era realimentat zilnic cu apa, bere si sucuri, am primit un cos cu fructe si o sticla de vin… papuci de casa, halate si produse de baie zilnic…... aerul conditionat OK…. wi-fi in camera mergea doar uneori la piscina era suprasolicitat si facea fata mai greu….

mancarea in restaurantul principal destul de variata si chiar daca suntem vegetarieni mereu am avut din ce alege…. am facut recomandari pentru a diversifica din acest pct de vedere…au fost tematici specifice fiecarei seri…italieneasca, fructe de mare, turceasca, gala night…cu ocazia aceasta restaurantul principal era decorat in culori specifice…puteai lua masa la pranz si la restaurantul de pe plaja si el de langa piscina, nu cu aceleasi varietati dar era OK…. erau 4 restaurante a la carte unde era nevoie doar de rezervare in ziua respectiva…. noi am fost foarte incantati de cel italian, si am fost placut surprinsi si de cel turcesc, mentionez ca si-au adaptat meniul dupa dieta noastra….

de la ora 10 pana la 18 erau activitati la care am participat cu drag, cei din echipa de animatie cu care am legat si relatii de prietenie au fost foarte amabili si s-au straduit sa ne faca sa ne simtim bine…. unii chiar aveau unele notiuni si de limba romana …. unele jocuri de piscina erau chiar amuzante…seara aveau loc spectacole atat pentru copii cat si pentru adulti…vreau sa mentionez ca pe langa spectacolele realizate de profesionisti (Billy Bones, Beijing acrobats, Mamma mia), cele realizate de echipa de animatie a hotelului in care erau inclusi chiar si unii dintre manageri…ne-a incantat cel mai mult (Scatch comedy, Notre Dame)

sunt 2 piscine exterioare si una interioara, sezlonguri suficiente, plaja curata cu nisip si pietricele care erau adunate periodic…si vizitand niste prieteni la Papillon Ayscha putem spune ca era una dintre cele mai curate…. marea era agitata si involburata (este specifica zonei Belek) de asta am stat mai mult pe la piscina…o singura data am inotat si nu mi-a placut…. am fost si la Spa unde am facut sauna si baie turceasca….

room service disponibil intre orele 24.00-6.00….

sunt si unele aspect care se vor rezolva cu ocazia renovarii hotelului, proiect care l-am vazut si va fi superb…vorbitor de limba romana la Papy Club care se are deja in vedere, care se va trasforma in Pappy Land cu multe activitati: gatit, picture... etc…. pozele scumpe…. 8 euro/poza, e independent de hotel…. (dar asta e la fel in toata Turcia) ….

In concluzie fiind pentru prima oara in Turcia si din oferta foarte variata am facut o alegere buna raport calitate, servicii-pret…si recomandam cu incredere familiilor cu copii si cuplurilor…marele atu pentru romani in acest hotel este d-soara Gabriela, foarte amabila, de incredere si dispusa sa te ajute…. multumim pentru amintirile frumoase…

Trimis de christinapop in 20.07.14 20:41:43
Validat / Publicat: 20.07.14 21:13:25
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Mexic, Republica Dominicana
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (christinapop); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [20.07.14 21:00:49] »

@christinapop: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmaster98 [20.07.14 21:19:41] »

@christinapop:

am avut altele exotice (Rep. Dominicana si Mexic)

ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [20.07.14 21:25:42] »

@christinapop:

Poate că o comparație ar fi fost binevenită și utilă multora care au început cu Turcia și se pregătesc să traverseze Atlanticul.

nicole33