ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2014

Agapi Hotel3

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Un hotel pe malul mării

Cu ocazia celor câteva zile libere de Rusalii, am decis într-o seară să mergem la mare 2 nopți și am vrut neapărat un hotel cu vedere spre mare și am găsit acest hotel.

Nu am fost dezamăgită deloc, este un hotel nou și elegant. Are două etaje, la parter se află recepția și restaurantul.

Curățenia impecabilă, totul e nou, balcon mare, am avut vedere laterală spre mare. Camera și patul mare, păcat că nu era și plasă de țânțari. Este comod să stai lângă plajă, noaptea era puțină gălăgie dinspre stradă și trebuia să închidem ușa și să pornim AC.

Micul dejun era pe bază de bon valoric: 20 lei/persoană/zi care nu prea ajungea la prețurile puțin cam mari în restaurant: platou rece 20 de lei cu vreo șase felii de salam, omleta 7-8 lei, unt micuț la 2 lei, ceai la 4 lei. Băieții sunt amabili, dar erau mulți clienți și nu prea reușeau să servească pe toți cum trebuia. Doamnele de la recepție iarăși de treabă, ne-au îndrumat spre o parcare la 10 m, gratuită, vizavi de hotel.

Recomand cu căldură acest hotel, poate în sezon va fi mai scump, dar merită. Este aproape de centru, de plajă, de restaurante, de gondolă, amplasare superbă.

[fb]
Trimis de krisztike in 02.07.14 22:43:31
Validat / Publicat: 02.07.14 23:33:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Bulgaria, Ungaria, Germania, Olanda, Italia, Franţa

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (krisztike); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 Hotel Agapi 3*-vedere spre stradă din balcon

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.70 EUR pe cameră

webmaster [02.07.14 23:13:06] »

krisztike [03.07.14 00:01:57] »

@webmaster: da, coordonatele sunt ok.

borica [23.07.14 13:24:43] »

Buna! Te rog sa-mi spui cum ai rezolvat problema parcarii? Multumesc

krisztike [23.07.14 13:47:15] »

@borica: Buna, vizavi de hotel este o parcare mare pe gratis, gasesti locuri intotdeauna.

borica [24.07.14 14:42:51] »

revin cu o intrebare, te rog sa-mi spui daca exista sezlong pe plaja si cit costa inchirierea? multumesc

krisztike [25.07.14 09:49:07] »

@borica: mai peste tot sunt sezlonguri, abia gasesti loc pentru prosoape. Depinde de fiecare loc cat platesti, noi am platit o data 30 de lei, altadata ne-au cerut 45 de lei pentru 2 sezlonguri si umbrela. Cica prima data ni s-a oferit umbrela pe gratis.

alexia01 [23.03.15 00:30:06] »

Buna, ai putea sa imi spui te rog daca frigiderul este de tip minibar sau un frigider micut, cat sa incapa ceva in el? Multumesc!

borica [23.03.15 07:36:37] »

@alexia01: Exista un frigider mic dar incap in el alimente de volum mic (cutii bere, iaurt, cutii de branza topita, sticle 0,5 etc) dar nu sticle de 2litri apa. Eu am fost cu un copil micut si nu am avut probleme.

alexia01, borica, krisztike

pagină generată în 0.0919940471649 sec