ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.12.2013
ÎNSCRIS: 31.12.13
DEC-2013

Pret de Paris, conditii de santier!!!

Primul lucru care vreau sa il mentionez este faptul astazi 31 Decembrie 2013 imi caut cazare prin Maramures fiind la cca 700 km de casa!!! Dar sa va spun de la inceput. Am facut rezervarea de pe internet vazand ulterior si comentariile de pe acest site. Cand am citit parerile negative ne-am cam speriat si am sunat la acest complex care de fapt este un motel si nicidecum un complex sau pensiune, doamna care ne-a raspuns ne-a asigurat ca ne vom simti bine si ca nu vom regreta ca am ales aceasta locatie.

Deci am ajuns pe 29 Decembrie la ora 18:30 dar cum noi eram asteptati la ora 20:00 am fost tinuti pe un hol de 10mp ca sa nu deranjam clientii care serveau masa in restaurant.

Resturantul este o incapere mica cu 6 mese impartit in 2 separeuri la etaj si 3 mese jos, unde nu exista nici un sistem de aerisire, deci te intoxici de fum. Vine si ora mesei care se desfasoara dupa principiul daca apuci sa iti fie de bine, daca nu, asta e. La 50 de persoane se servesc 20 de portii de desert si deci cand am cerut desertul am fost anuntati ca nu mai au... Asta e, am incercat sa fim rezonabili.

Am urcat in camera, STUPOARE!!! Un miros fetid de stana de oi in camera si de fosa septica in baie. Hai sa fim rezonabili!!! Am aerisit camera. Au urcat si vecinii. Va pot descrie cu exactitate cate dusuri au facut, de cate ori au folosit toaleta si alte zgomote care decenta nu imi permite sa le nominalizez. Gauri in perdele, mocheta rupta, hai sa fim rezonabili, am venit in concediu nu sa ne enervam.

Pe 30 Decembrie aveam in program taiere de porc la care participa si cei cazati la hotel Romanita (care tine tot de Lostrita) desi am fost asigurati ca la masa vom avea pomana porcului din carne proaspata am primit o tocanita de amestec de porc cu vita care bineinteles ca nu avea nici o legatura cu carnea proaspata promisa. Cand am cerut explicatii ne-au spus ca produsele traditionale se fac in cateva zile... am fost rezonabili ca doar suntem in concediu. Personalul arogant, daca cereai ceva erau chiar deranjati. Fiind departe de casa si in prag de sarbatori am incercat sa ne calmam desi fiind 8 persoane am achitat 11200 RON si nu ni se pare normal sa fim tratati ca niste vite cu mancare la troc. In aceasta locatie singurul lucru care merge este vanzarea de pastrav care are loc ca la piata, fara nici o dovada de fiscalitate, de fapt este doar principiul de a face bani si atat.

Ar mai fi foarte multe de spus dar v-as incarca memoria degeaba. Pe data de 31Decembrie era programata o excursie la ora 10:00 care de fapt au reprogramat-o la ora 9:00. Am mers sa luam micul dejun la ora 8:30... Dar ce sa mananci? Oua? Nu mai sunt. Lapte? Nu mai este. Un mezel? Mai este doar o felie. Dupa ce ne-am enervat la maxim si am inceput sa vociferam au inceput sa mai aduca dar fiind deja 8:55 am iesit in fata Motelului unde... Autocarul nu ajunsese, logic, plecarea se amanase la 9:30. Patronul vazandu-ne iritati ne-a atras atentia sa nu facem scandal de fata cu ceilalti turisti, patroana ne-a reprosat ca seara am facut galagie si ca a stat personalul dupa noi desi noi la ora 23:00 eram in camera in urma noastra mai ramasesera 3 mese. Astfel ca am considerat ca am ajuns la limita si ne-am hotarat sa plecam cerand o parte din bani. Patroana ne-a spus clar ca nu returneaza nici un ban ca ea a fost plecata in Grecia si a dormit pe balcon 2 nopti??? Dupa multe strigate sau hotarat sa ne returneze o parte, astfel am platit 1400 RON pt 2 nopti de cazare care faceau 140 de lei si trei mese "pe apucate". Jur ca nu mai calc in Maramures unde noi am avut ghinionul de a intalni oameni pusi pe japca si unde am petrecut un sejur cu gust extrem de amar. Rau se face usor! Un bon fiscal eliberat pe o cazare de 2800 RON eliberat la plecare este toata amintirea pe care o pastrez... Promit sa va arat si poze dar fiind seara de revelion incerc sa ma relaxez.

Am gasit cazare in Certeze unde am aflat ca de Craciun cei de la Lostrita sau si batut cu niste turisti...

Am uitat sa va spun ca atmosfera de sarbatori de iarna a lipsit cu desavarsire, singurul ornament exterior fiind un brad sarac cu 2 instalatii rasfirate.

Trimis de Simona cimpanu in 31.12.13 19:08:57
Validat / Publicat: 31.12.13 21:09:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BLIDARI.

VIZUALIZĂRI: 2179 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simona cimpanu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 23.00 EUR pe cameră

[31.12.13 19:42:53]

@Simona cimpanu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşti, poți reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifici noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Lostrița [Valea Firizei]: