ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2009
JUN-2009
2 adulti AD. + un copil 7 ani COPII

Departe de nebunia din Mamaia

"Valsul Marii"

La inceput de iunie ne-am spus ca ar fi timpul sa facem o vizita Marii Negre. Luam Google in brate pentru cateva ore si rezulta Complex Coral Beach 2 din Navodari. Odata ajunsi la fata locului constatam ca nu puteam face o alegere mai buna: un bloc cu apartamente de inchiriat, ti se puneau la dispozitie cate camere ai rezervat: 2 sau trei (la doua camere aveai pe a treia incuiata:).

Foarte curat totul, senzatie de nou cu toate ca au fost date in folosinta prin 2005. Am avut la dispozitie o camera de zi cu canapea extensibila si fotolii, tv, zona de gatit complet utilata, zona de luat masa si iesire intr-un balcon destul de maricel, dar care iti oferea privelisti nu tocmai dragute (zone lasate de izbeliste). Un minus al camerei de zi ar fi centrala pentru apa calda si caldura (probabil) care se auzea suparator ori de cate ori era folosita apa calda (nu stiu daca in toate apartamentele este acest inconvenient). Baia cu cabina de dus, finisata foarte dragut. Holul maricel cu un dulap mare, apoi dormitorul cu pat matrimonial, comoda si un tv micut.

Pe perioada sederii acolo (2 nopti, 3 zile) ne-a fost dus gunoiul si sters pe jos in tot apartamentul.

Exista zona de parcare, iar complexul dispune de paza non-stop.

Ca si concluzie:

Minusuri (nu neeaparat in opinia noastra:) : plaja nu este arata iar nisipul nu este tocmai fin, nu este magazin pentru aprovizionare in apropiere, masa se poate servi cel mai aproape la vreo 200 m la camping sau la 500 m (La Scoica Land), nu ai de unde cumpara nimic pe plaja. Noi ne-am facut in mare cumparaturi de acasa, asa ca nu am dus dorul unui suc sau al unei beri pe plaja:).

Plusuri: muuulta liniste plaja fiind populata doar de chiarisii acestui bloc, plaja lata, sezlonguri si umbrelute la dispozitie, intrare lina in apa.

Este locul ideal pentru cineva care vrea sa se linisteasca dupa o saptamana sau unde iti poti duce bona/bunicii cu copilul…frumos loc!

Trimis de mirelab in 06.10.09 13:34:14

VIZUALIZĂRI: 7839 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirelab); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera de zi - canapea extensibila

[06.10.09 14:24:58]

Excelenta descoperire mirela. Si multe mutumiri ca ne-ai impartasit-o, sunt convins ca multi se vor "inspira" de aici. Sa speram insa ca vor fi oameni care vor sti sa aprecieze deosebitul locului TOCMAI prin grija de a-l pastra la fel de neatins de "mamaizare"

Apropo de asta, mi-a trecut chiar prin cap - recunosc - ideea usor nastrusnica de a nu permite accesul (implicit lecturarea) unor reviews-uri precum cel de fata decat membrilor inregistati ai site-ului -- in ideea de a proteja oarecum acest loc de "navaliri"

[06.10.09 15:35:23]

Trebuie sa analizezi bine gusturile userului pentru a sti dupa cine te inspiri, altfel te intorci si ii spargi capul ca te-a "trimis" in mijlocul campului unde nu ti-a vazut nimeni ochelarii Prada sau costumul de baie cu cristale Swarovski.

Frumusetea Marii Negre (din punctul meu de vedere) abia de acolo incepe, continuand cu Corbu si Vadu. Dar, asa cum am mai spus-o cu mare parere de rau, zona este la o aruncatura de bat de maretele planuri imobiliare.

Daca mai tine soarele cu noi, poate ajungem sa mai vedem odata marea in toamna aceasta!

rodicapepe
[07.10.09 14:33:22]

te rog spune si pretul!

[07.10.09 14:41:10]

Este afisat mai sus: 190 lei doi adulti + 1 copil de 7 ani pentru 2 nopti, 6-8 iunie 2009.

Au preturi diferite pe decade, noi am fost la inceput de sezon. Le-am vandut pontul si prietenilor mei care au mers cu o sapt inainte (alt plan tarifar) si au platit pentru 3 camere 95 lei/noapte. In sezon stiu ca este mai mult, dar si mai greu de rezervat, am incercat de doua ori si nu am reusit.

rodicapepe
[07.10.09 15:48:04]

Ok, multumesc mult!

adrian76
[21.10.09 20:19:51]

Mirela, cum ai descoperit adiblog??? Nu am reclama nicaieri.

[21.10.09 21:32:33]

Cum nu ai reclama nicaieri? AmFostAcolo este nicaieri???)) La fiecare review al tau faci trimitere spre blogul de calatorii....de la blogul tau de calatorii am ajuns la adiblog...asa cum am spus...DIN BLOG IN BLOG....))))))))))))

adrian76
[21.10.09 21:46:00]

Asa da, ma refeream la adiblog ca nu e nici o reclama, e pe baza de abonament - 50 eur/saptamana

Cristian_h*
[14.11.09 09:58:45]

de ce nu ?

webmasterXY*
[14.11.09 11:44:55]

Dar chiar asa Cristian, de ce nu? Sa speram ca Mirelei i-ar fi placut sa asculte in casti aceasta melodie la malul marii...

Cristian_h*, rodicapepe