ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2013
AUG-2013
PREȚ SEJUR 850 lei ?

Smarald Hotel3

Un sejur foarte relaxant

Dupa ce am citit toate impresiile despre acest hotel, am decis cu putina indoiala sa achit un sejur in perioada 29.07.2013 - 05.08.2013. Am achitat la agentia de voiaj un supliment de plata pentru vederea la mare, deoarece am citit ca vederea din spatele hotelului nu este prea placuta.

Astfel fiind zise, am ajuns la receptia hotelului in jurul orei 14.00, unde am fost intampinat de administratorul care a fost foarte amabil si politicos. Toate formalitatile de cazare au durat 2-3 minute, cazandu-ne in camera 104, etaj 1, (camerele cu sot au vedere la mare). Hotelul este intro zona mai linistita a statiunii, mai ales seara cand statiunea este mai zgomotoasa. Este o zona relaxanta.

Camera este foarte mare (aprox. 16m2), moderna cu intrare pe cartela magnetica, mobilier nou, balcon mare, A. C. si minifrigiderul raceau foarte bine, precum si cu baie moderna cu totul dezinfectat.

Personalul de la hotel (receptie, restaurant si curatenie) este foarte amabil si prompt in rezolvarea tuturor cerintelor noastre, adica un prosop in plus, un sampon sau alte situatii. Curatenia se facea zilnic.

Micul dejun era alcatuit din salam, branza, cascaval, rosii, castraveti, sunca, omleta, crenwursti, cereale, unt, gem, cafea si suc. Daca se termina un platou, imediat ceream si se aducea altul. Daca doreai sa bei o cafea afara, erau 4-5 mese cu umbrele mari in fata hotelului. Avea si room-service la cerere.

In statiune sunt autoserviri, magazine, pizerii si restaurante cu preturi acceptabile; unde am mancat mai des a fost la autoservirea Acapulco si la10m de aceasta, la Delia.

Statiunea este foarte frumoasa, dar plaja va disparea in 8-10 ani, deoarece eroziunea solului si actiunea apei distrug mare parte din plaja, astfel incat in dreptul hotelurilor Delfinul si Meduza (Steaua de mare este o paragina) plaja este plina de pietre mari aduse sa opreasca actiunea marii. Se face plaja doar pe 1m de nisip si pe pietre. Turistii efectiv se inghesuie doar in fata la Acapulco, Debarcader (doar 10m de nisip) si Belona (20m de nisip) in rest sunt numai pietre. Mentionez ca la aceste plaje, mai putin Belona, sunt scari din piatra cu diferenta de nivel de la 10m la 30m pana la apa marii, ceea ce face sa fie mai dificila plaja pentru copiii in carucior si persoane cu diferite probleme.

Seara, statiunea este foarte frumoasa prin diversitatea de lumini, muzica si prin veselia copiilor care au un loc de joaca cu multe masinarii de distractie. Daca la pranz gasesti locuri la terase, seara sunt ocupate in proportie de 95%, ca sa nu vorbesc de weekend.

Deci, ca sa nu fiu plictisitor, eu recomand 100% acest hotel, nu ve-ti regreta daca vedeti si site-ul oficial al hotelului. Ce scrie acolo si ce poze sunt, asa sunt si in realitate. Sper sa fie de folos impresiile si voi reveni cu placere la acest hotel (poze mai tarziu!).

Trimis de dorinakiss in 20.09.13 18:52:39
Validat / Publicat: 20.09.13 21:43:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: baile Sarata Monteoru, hotel Ceres Mamaia, hotel Meridian Campina, hotel Muntenia
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, statiunile Albena si Balchik Grecia, statiunea Halkidiki

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dorinakiss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.