ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2013
DIN: iasi
ÎNSCRIS: 11.09.13
SEP-2013

Prea scump in concordanta cu serviciile oferite

Am stat 6 nopti, intr-un apartament cu 2 dormitoare si un living.

De cum am intrat in camera ne-a trantit un miros destul de neplacut de umezeala.

Camerele in principiu sunt ok, curatenia lasa de dorit, asternuturile nu se schimba (s-au schimbat doar la cererea noastra), aerul conditionat este amplasat in asa fel incat nu ai unde sa il bagi in priza, din 2 televizoare asa cum scrie in oferta, ne-am trezit cu unul singur si acela in living.

In baie in loc de doua uscatoare de par nu era nici unul.

Piscina este foarte ok.

La micul dejun mancarea este comestibila si buna pentru cei nepretentiosi, painea in prima zi proaspata dupa, din ce in ce mai veche. Mi se pare penibil ca atunci cand mananci sa stea cel de la mancare si sa se uite in gura ta, au o greata pe ei ceva de nedescris.

Amplasarea gratarelor este foarte proasta, te trezesti cu fumul in casa.

Per total costurile sunt prea mari pentru serviciile oferite, cu aceeasi bani mai bine cautati in alta parte unde conditiile sunt mult mai bune.

Personalul in schimb este promt.

Trimis de alexandraMeiss in 11.09.13 20:04:28
Validat / Publicat: 11.09.13 21:27:05

VIZUALIZĂRI: 2430 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexandraMeiss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.09.13 20:20:14]

@alexandraMeiss: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[12.09.13 00:02:30]

vicentiu_ct2013
    [22.12.13 18:42:35]

@alexandraMeiss:

Vreau sa raspund la acest comentariu care prin omisiunea intentioanta a unor fapte reale creaza o imagine total deformata asupra vacantei avute la mare a familiei M.L , cazare in perioada 5-11 septembrie la Corabia Piratilor, 4 adulti, 1 copi si un animal de companie!!!

In primul rand alaturi de cele 4 persoane si un copil de 6 ani, a fost prezent si un animal de companie, acest lucru fiind acceptat confortm politicii clubului de vacanta si schimba total datele din comentariu. Apartamentele in care stau familiile cu animale de companie la malul marii, SUNT ANUMITE APARTAMENTE SELECTATE DE RECEPTIE, din punct de vedere al pozitiei pentru a nu deranja ceilalti turisti. Important de stiut: dupa 100 de zile din sezonul 2013 in care sunt cazate animalele de companie, unele mari sau mici diverse rase, acest apartament are un anumit "miros destul de neplacut de umezeala" dupa parerea clientilor nostri. Va asigur ca mirosul este mai mult de animal de companie decat de umezeala. Daca vii in luna septebrie la mare, la sfarsitul unei veri toride cu temperaturi peste 30 grade este imposibil sa miroasa a umezeala intr-un apartament folosit, dar aici intram in alte discutii care genereaza o nota de subiectivism. In concluzie animalele de companie au un miros specific mai ale vara.

Mergem la urmatorul paragraf legat de curatenie in camere care dupa parerea doamnei a lasat de dorit si de aerul conditionat si de televizoarele din apartament si vom raspunde punctual pentru a nu se creea confuzii:

- curatenia in spatiile de cazare unde sunt animale de companie se efectueaza NUMAI la cerere si numai in prezenta proprietarului animalului. O camerista nu are voie sa intre intr-un apartament cu animale de companie, din multe motive: securitate si riscul ca acel animal de companie sa iasa din apartament, sa se piarda si atunci probleme chiar ar fii grave pentru conducere. Acest lucru este specificat in regulament si politica clubului care sunt convins ca oaspetii nostri nici acum nu au citit-o. Probleme pe care eu le consider minore cu aerul conditionat care nu era bagat in priza si trebuia sa vina cineva sa il cupleze, sau faptul ca in loc de 3 televizoare erau 2 sunt hazlii si nu doresc sa le comentez. Va asigur ca acesta familie in luna septebrie cand o 25% din capacitatea de cazare era goala, solicita inca 4 televizoare in plus acest lucru era rezolvat.

Acesta este avantajul unei locatii mici cu 100 persoane, adica 48 familii, cazate in 24 apartamente cand stim exact cine sunt oaspetii nostri si ce pretentii au fiecare unele exagerate altele nu. Legat de micul dejun ca ospatarii se uita la dumnevoastra cand serviti masa, va anunt stimata doamna ca acesta este meseria lor. Intotdeauna la micul dejun servit in sistem bufetul suedez, in spatele celor 2 mese calda si rece, la noi in unitate vor sta cel putin 2 persoane, adica bucatar si ospatar care vor supraveghea atent ceea ce se consuma si ceea ce nu se consuma. De asemenea rolul lor este de a anunta mai departe la sectia de bucatarie ce preparat urmeaza sa se termine. De asemenea verifica daca persoanele care vin in salon sunt cazate in complex. Nu pot sa va dau dreptate si sa impartasesc ideea ca nu e bine sa fie nimeni din personal la micul dejun ca " sa se uite in gura ta". Ganditiva cand vin 60-70 oameni, in interval de 20 minute la masa ce s-ar intampla sa nu fie nimeni acolo. Si nici nu putem sa le impum sa se uite doar intr-o directie. In plus de la micul dejun nu se iau cuburi de unt, gem, sau chifle in apartamente.

Legat de amplasarea gratarelor "ca intra fumul in casa", problema se rezolva simplu: se muta gratarul pe peluza din fata apartamentului dumnevoastra; gratarele sunt mobile, nu sunt din beton. Puteti sa apelati la noi si puteam sa efectuam acesta operatiune.

Va multumim pentru complimente: "personalul este prompt".

Legat de costul vacantei anuntat pe site de 2000 ron, nu este adevarat. Dumnevoastra ati platit 1911 ron (cu un bonus de 10%, pt ca nu ati dorit sa stati noaptea gratuita), pentru 6 nopti cazare, 4 persoane, un copil de 6 ani si un caine. Adica ati platiti 79.62 ron/persoana/zi in conditiile in care ati stat la un apartament de 3 stele, cu 3 camere si doua grupuri sanitare, cu piscina, loc de joaca, mic dejun inclus, parcare, internet acces gratis la plaja prin Camping S. Daca gasiti in alta parte mai ieftin, in Mamaia Nord, la aceleasi conditii si cu animal de companie permis va rog sa ne spuneti si noua mai exact unde sau altor persoane care citesc aceste comentarii.

Noi va multumim pentru comentariu efectuat si va dorim Sarbaroti Fericite alaturi de cei dragi!

C.V - manager turism.

NB vicentiu_ct2013 este (sau a fost) reprezentant al unității
    RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][3 voturi]
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    [22.12.13 20:05:01]

@vicentiu_ct2013: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc).

alexandraMeissAUTOR REVIEW
    [23.12.13 00:06:10]

@vicentiu_ct2013:

Placut surprinsa de faptul ca mi-ati raspuns, denota interesul fata de clienti.

Voi incerca sa raspund afirmatiilor facute de dumneavoastra pentru a nu se crede ca am ceva personal sau comentariile mele nu sunt justificate.

In primul rand, nu am omis intentionat faptul ca am venit cu un animal de companie, acest lucru nu mi s-a parut relevant si din aceasta cauza nu am precizat. Cand am ajuns acolo nu s-au trezit cei de la receptie cu faptul ca noi am adus si animalul de companie, asta se stia din convorbirile anterioare.

Nu asteptam sa vina cineva sa cupleze aerul conditionat, acesta era plasat dupa cum se vede si in poza intr-un loc destul de incomod, o priza langa el, unde sa ajunga cablul pentru a-l putea baga in priza nu era.

Iar atata timp cat in oferta de cazare erau mentionate 2 televizoare, corect fata de client dupa parerea mea (parerile sunt impartite nu vreau sa generalizez) ar fi fost sa fi fost acele 2 televizoare fara a interveni noi, asa mi se pare normal si firect. Nu contesc faptul ca daca va rugam sa mai aduceti inca 4 nu aduceati, dupa cum spuneam, personalul este promt.

Sunt total deacord ca personalul din restaurant sa fie prezent, dar. Sa se uite la propriu in gura ta este ceva si sa se uite pe mese per total este total altceva, poate sunt eu mai absurda cu privire la acest aspect sau mai pretentioasa.

In legatura cu pretul nu consider ca am gresit, in principal ofeta a fost de 2000 ron, ca noi am stat cu o noapte in minus asta a fost alt ceva.

Ori unde ai incerca sa amplasezi gratarul, la cineva in casa tot ar veni fumul.

Va multumesc inca o data pentru mesaj, ma bucura faptul ca v-ati sesizat.

Va doresc Sarbatori Fericite

vicentiu_ct2013
    [23.12.13 12:46:50]

@alexandraMeiss:

Daca dumnevoastra cautati Raiul pe pamant la Navoadari, la servicii de 3 stele, platind 79.62 ron/persoana, va anunt ca nu o sa il gasiti aici. De asemenea serviciile perfecte si osparatul perfect care se uita peste tot, numai la dumnevoastra nu, il gasim tot in rai alaturi de gratarul care nu scoate fum sa nu deranjeze mai nou vecinii.

Super-oferta "raiul de pamant", la Corabia Piratilor, 6 nopti, a costat 1911 ron, din start, dumnevoastra stiati exact cat ati platiti nu s-a negociat nimic la fata locului asa ca nu vad de ce se rotunjeste la 2000 ron fara sens, si dumnevoastra stiti foarte bine lucrul acesta. Bine ca s-a rotunjut la 2500-3000, ma astept la orice.

Nu ma asteptam sa primim nota 10, pentru ca nu suntem in rai. Dar sunt total nefondate nemultumirile unora, si nu vorbesc deloc de raportul pret-caliatate. La sfastiul lunii septembrie la particulari in Cta, cei care stau cu cheia pe strada tariful este de 50 ron/pers/noapte fara sa iti ofere absolut nimic, fara masa, fara gratar, fara lenjerie schimbata, fara parcare, eventual apartamentul este in Cta si mergi pana la plaja 20 minute cu masina. Fara plata cu cardul, fara facturi, fiscalitate zero. Este acelasi lucru ca si cand as cumpara o masina medie si vreau sa ma duc la raliu la MonteCarlo. Nu se poate asa ceva, oricat ne-am dori tot pe ultimul loc o sa iesim, in cel mai bun caz, dar existe sanse mari sa abandonam. Consider acest subiect inchis.

NB vicentiu_ct2013 este (sau a fost) reprezentant al unității

alexandraMeiss, vicentiu_ct2013