ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2013
DIN: Constanta
ÎNSCRIS: 07.09.13
AUG-2013

Vacanta Frumoasa

Am ales Casa Timis pentru ca este un punct de plecare foarte bun pentru drumetii. Eu si prietena mea doream sa vizitam mai ales Canionul 7 Scari, care spre ghinionul nostru era inchis pentru amenajare.

Imi pare bine ca nu am citit impresiile de pe acest site, pentru ca cel mai probabil ne-am fi razgandit.

Am stat 7 nopti la aceasta pensiune, stiam ca este la DN deoarece ne-am uitat la adresa pensiunii! Nu stiam insa ca prin spate trece o linie ferata, dar asta nu a fost o problema, pentru ca geamurile izoleaza fonic bine. Conditiile de cazare sunt intr-adevar de 4 stele, camerele sunt foarte frumoase si zilnic se face curatenie. In ceea ce priveste gazdele, noua ni s-au parut niste oameni extraordinari, ba chiar am petrecut fiecare seara impreuna pe terasa, stand la povesti.

Am dorit sa servim si micul dejun, care este mai mult decat consistent. Dna. Eni chiar ne intreba mereu daca mai dorim si altceva pe langa platoul obisnuit. Intr-una din seri, dupa un traseu greu, chiar s-au oferit sa ne pregateasca cina (desi la pensiune nu se serveste decat micul dejun), ceea ce pentru noi a fost extraordinar, pentru ca eram mult prea obositi pentru a ne mai duce sa mancam undeva si era deja intuneric. La fel ca micul dejun, si cina a fost foarte bogata.

De asemenea, proprietarii ne-au ajutat cu o multime de sfaturi pentru drumetii, locuri unde se mananca bine si ne-au dat indicatii referitoare la toate atractiile turistice din zona. Astfel, chiar daca am fost dezamagiti ca nu am putut vizita Canionul 7 Scari, ne-a trecut repede o data ajunsi la Cascada Tamina, pe care trebuie neaparat sa o vizitati daca ajungeti in zona!

Mai mult ca sigur potrivirea client/pensiune-gazde depinde de fiecare, dar imi pare rau sa observ ca romanului i se pare ciudat ca in momentul in care plateste undeva, nu i se da voie eventual sa si dea foc la pensiune.

Noi recomandam pensiunea tuturor turistilor [...] doritori de drumetii.

Vom reveni cu placere si anul viitor!

Trimis de alin&goe in 07.09.13 14:33:06
Validat / Publicat: 07.09.13 16:40:56

VIZUALIZĂRI: 1834 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alin&goe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Urcand prin cascada Tamina
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 28.00 EUR pe cameră

[07.09.13 16:40:45]

@alin&goe: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[07.09.13 17:51:09]

Oare cum se face ca dupa un post nefavorabil, subit si imediat apare un "chibit" inscris pe site fix azi si care lauda locatia?

Oricum se pare ca macar au invatat lectia IP-ului! -))

alin&goeAUTOR REVIEW
    [08.09.13 17:46:45]

@GYL: Draga domnule GYL, observ cu tristete ca unii oameni au prea mult timp liber si aparent se uita destul de des la documentare conspirationiste. Pentru a va linisti in aceasta privinta imi puteti lasa un mail si va pot trimite poze din imprejurimi, mentionez ca noi am fost acolo in perioada 8-15 august si veti vedea ca perioada se potriveste cu data inscriptionata automat de aparat pe poze.

De asemenea acesta este singurul raspuns pe care il primiti; trebuie sa existe macar o persoana pe fiecare site/forum care sa ofere rautati gratuite, motiv pentru care nu voi alimenta aceasta placere cu postari ulterioare.

[08.09.13 18:38:13]

@alin&goe: Nu e nevoie sa-mi trimiteti poze pe mail, acolo primesc doar invitatii la cafea -)), atata timp cat aici pe site exista posibilitatea sa le uploadati simplu, dand click pe "adauga poza", vezi partea din dreapta sus a paginii. Cu speranta de ne fi oferita ocazia vizionarii unor fotografii minunate, toate bune!

[09.09.13 16:41:26]

@alin&goe: Atat? Doar 2 poze cu cascada, adica cu imprejurimi ? si de la pension nika? cand, doar a fost asa fain, nu???

[09.09.13 16:59:38]

@GYL: pot să confirm că "alin&goe" scrie permanent din Constanța, iar pozele trimise au trecut verificările AFA (altfel nu ar fi fost publicate, iar review-ul ar fi fost suspendat pentru clarificări).

Bănuielile tale nu par să fie confirmate.

[10.09.13 07:24:19]

@Admin: Ok, asa sa fie! dar prea am constatat multe astfel de "coincidente", imediat dupa un revie nashpa despre o anume destinatie, locatie sau carciuma, apare unul ok.

[14.09.13 01:57:27]

@alin&goe: Salutare! Ne-am bucurat cand am citit impresiile voastre. Va multumim mult. Ne-am adus aminte de visinata fantastic de buna a tatalui Georgianei si a vinului excelent baut impreuna.

Ne-a facut placere sa va cunoastem!

Ne pare rau ca cititi astfel de comentarii, dar asa-i in viata, cu bune si rele. Si noi incercam sa multumim pe toata lumea, dar nu reusim. Faptul ca mai gasim si oameni obiectivi, ne mai dau sperante de mai bine in viitor.

Va asteptam data viitoare la o sedinta de "TIR" cum v-am promis, la un gratar si o palinca buna, si poate mai aduceti din licoara aia buna a voastra...

Salutari,

eni&dan

Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    [14.09.13 02:01:11]

@GYL: Ce chestie, pensiunea alaturata chiar asa se numeste: GIL

Oricum va asteptam pe la noi, daca doriti. Prima noapte e gratis. Nu e musai, numai daca doriti. Cu mic dejun inclus!

P. S. PROMITEM FERM SA NU MAI AMESTECAM GRUPURI CU COPII cu alti oaspeti. Am patzit-o ca gazde, speram sa n-o patzitzi nici dvs. ca turist!

Salutari,

eni%dan - Pensiunea Casa Timis,[...]. Va asteptam!!!

[14.09.13 06:10:54]

@Casa Timis:

Ce chestie, pensiunea alaturata chiar asa se numeste: GIL

Va asigur ca e o simpla coincidenta

În alta ordine de idei, Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înștiințările despre ecouri.

În consecință, atât numărul de telefon de mai sus,cât și menționarea numelor turiștilor dvs (în alte două intervenții ulterioare) au fost editate.

[14.09.13 07:48:05]

@Casa Timis: Multam de invitatie, daca doriti cu adevarat sa faceti astfel de acte filantropice, din cate stiu in Predeal, daca nu cu siguranta in Brasov sunt case de copii abandonati invitati si oferiti-i unuia sau mai multora o noapte de cazare, cu mic dejun inclus, gratis!

Dar de la copii sa nu aveti pretentii si pofte de genul:

"si poate mai aduceti din licoara aia buna a voastra... "

sau

"Ne-am adus aminte de visinata fantastic de buna a tatalui Georgianei si a vinului excelent baut impreuna. "

Inteleg ca dvs. obisnuiti sa "lucrati cu materialul clientului"??? nu viceversa !!

P. S. -

Asa voi face si eu la pensiunea GIL, care am aflat ca-mi apartine -))

alin&goeAUTOR REVIEW
    [14.09.13 10:29:57]

@Casa Timis: A fost placerea noastra, mi-am adus aminte de recenziile de aici in momentul in care am vazut-o pe mama ca frunzarea situl si cand am vazut ce e pe aici m-am apucat sa scriu un review mai vehement, dar a trecut Goe peste el si l-a facut mai prietenos.

Cat despre comentariile rautacioase, cu siguranta vor mai fi, oricum genul asta de "clienti" nu cred ca va trebuie, noi vrem sa gasim pensiunea intreaga si in anii ce urmeaza

La anul, daca ne ajuta Dumnezeu, planul este sa stam 10 nopti, ne vom pregati cu licori in consecinta

Legat de TIR asteptam cu nerabdare, Georgianei mereu cand isi aduce aminte i se activeaza microbul :-))

Toate cele bune,

alin&goe

[14.09.13 11:35:17]

@Admin: ok, ii cunoastem pe proprietarii pensiunii alaturate cu care ne intelegem bine! A fost o gluma

Totusi nu ni se pare ok ptc fostii clienti ne caracterizeaza pe fata, dar ei se ascund in spatele unor pseudonime. Fiecare ar trebui sa fie responsabil pt ceea ce spune sau ceea ce face. Iar pt toti care nu stiu, exista site-uri unde putem inregistra numele turistilor problema, noi cunoscand numele persoanelor cazate la noi, obligati fiind de legislatia in vigoare.

Multumim pentru intelegere!

[14.09.13 11:39:56]

@GYL: Multumim pt raspuns. Ne face placere sa vorbim cu "vecinul" nostru

Oferta este oricum valabila, pentru a nu fi obligat sa scrieti apropos de noi in necunostinta de cauza.

Oricum, ofertele noastre cuprind asa ceva - a se vedea site-ul personal!

Cu salutari,

eni$dan

[14.09.13 11:59:05]

@Casa Timis:

Mă văd nevoit să vă atrag atenția că aceeași legislație vă interzice să dezvăluiți date despre clienții cazați altor persoane decât celor legal abilitate!

[14.09.13 12:24:58]

@webmaster0: Da, stim, nu divulgam date cu caracter personal.

alin&goe, casat, GYL*
    Alte impresii din această RUBRICĂCasa T (fostă Casa Timiș) :