ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2009

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Feriti-va de statiunea Venus!

Absolut ingrozitor acest hotel... baie extrem de murdara, geamuri ruginite, pereti murdari.

Mncarea groaznica, supele aveau miros de prosoape de bucatarie nespalate de saptamani, fete de masa mizerabile, servicii care lasa de dorit.

In statiunea Venus efectiv nu ai ce face, ai la dispozitie o singura piata cu suveniruri si atat. O pizzerie obosita la un colt de strada unde astepti o ora o pizza care de fapt e o bucata de aluat cu cateva bucati de carne/cascaval aruncate pe ici-colo.

Plaja mizerabila cu mucuri de tigara, pahare de plastic, etc. In apa o groaza de pietre, m-ai si taiat serios intr-una. Deci per total... un concediu DEZGUSTATOR!

Trimis de Lau1109 in 27.09.09 20:19:57

VIZUALIZĂRI: 5911 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lau1109); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

Visan125
    [08.07.10 00:30:38]

Confirm cele relatate, am locuit o saptamana in august 2007. In plus dusul CURENTA. Totul uzat. In rest, plaja nu era altfel ca celelalte din scumpa noastra patrie.

alinutzza140*
    [27.03.11 10:48:06]

Nu e chiar asa cum relatezi tu. Statiunea Venus este una linistita care se preteaza mai ales familiilor cu copii si celor care cauta linistea. Este o statiune mica si zic eu foarte draguta si curatica. Merg de cativa ani acolo si pot declara ca o stiu cam in totalitate. Acum in privinta hotelului este si faptul ca e de 2 stele si paremi-se ca e nerenovat, nu mai stiu exact. Tepe am mai luat si eu cu Florica, de 2 ori dar am gasit si hoteluri la care am stat in conditii foarte bune (vezi hotel Afrodita si chiar si Orlando merge).

Visan125
    [27.03.11 13:52:30]

@alinutzza140

Statiunea Venus ar putea fi una potrivita familistilor. Problema este nu statiunea in sine ci majoritatea hotelurilor. Intr-adevar sunt cateva locatii bune precum cele enumerate de tine. Altele pot fi considerate doar satisfacatoare precum Florica pe care l-am vizitat in perioada in care am locuit la Brandusa. Pot spune ca Florica este mult peste Brandusa din punct de vedere al camerelor si al aspectului general al hotelului.

Daca e sa compar Brandusa cu Varshava- aripa veche-, cel mai prost hotel din Nisipurile de Aur, diferenta este net in favoarea vecinilor de la Sud. Sub Brandusa este doar Atena din Saturn cel mai prost hotel vazut de mine de pe intreg litoralul romanesc.

andrei_bv
    [08.06.13 23:53:41]

Da, referitor la hotel Brandusa... asa e e sub orice critica, dar de aici pana la a spune ' feriti-va de statiunea Venus'... e cale lunga prietene. E o statiune mica, dar nu e pt cei k tine, asta e clar.

o pizza buna ai unde manca, dar te-ai oprit tu acolo la un colt de strada... asta e.

Referitor la ' nu ai ce face' in Venus, ce sa zic, repet nu e pt cei k tine: nu sunt cluburi, muzica la maxim, nimic de fitze si alte cele, dar plaja e super, mancarea si bautura sunt ok (depinde unde, dar asta e peste tot in toata lumea)

In fine, eu iti recomand Mamaia nord... poate e pe gustul tau.

Sa auzim de bine

dinţosul
    [09.06.13 11:27:21]

Titlul articolului tău este total neinspirat, pt. că nu vad ce legatura au conditiile de cazare ale unui hotel cu statiunea în sine.

Faptul ca ai ales serviciile unui hotel nerenovat în ultimii 20 de ani este doar decizia ta pt. ca in Venus se gasesc o multime de hoteluri cu servicii si conditii mai mult decât multumitoare. În mod surprinzator aici se gasesc cele mai multe hoteluri de 4 stele, după Mamaia bineînţeles, iar foarte multe din cele de 2stele au facut progrese vizibile (Florica, Sanda, Favorit).

Legat strict de statiune iar nu sunt de acord cu tine în ce priveşte locurile de servit masa si curatenia intâlnită aici pt. că Venusul în comparatie cu alte zone de pe litoral stă chiar bine la acest capitol.

Eu personal m-am simtit mereu bine aici si când eram burlac, dar mai ales după ce am devenit familist.

alinutzza140*, andrei_bv, dinţosul, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂCarmen Hotel (ex Brândușa) :