ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2013
REGIM MASĂ FARA MASA
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 luni

Vila Casa Ticino3

Se poate si in Romania

Am rezervat initial pentru 5 nopti, dar ne-am simtit atat de bine incat am mai stat inca 2 nopti. Piticul noastru de 7 luni, aflat in plina diversificare s-a simtit excelent, a mancat si dormit foarte bine.

Vila este excelent situata, in afara orasului-beneficiind de liniste, dar foarte aproape - astfel incat se poate ajunge in oras si pe jos, in 15 min. Noi am mers cu masina in oras, ceea ce insemna un drum foarte scurt si am parcat meteru in centrul Predealului la benzinaria Petrom.

Exista parcare, chiar in curtea vilei.

Legat de dotarile vilei, pot spune ca sunt mai mult decat suficiente intr-un concediu cu copii mici.

Bucataria excelent dotata, inclusiv masina de spalat vase, cuptor cu microunde, fierbatoare, frigider, aragaz, vesela, tacamuri, tot ce iti trebuie.

Langa bucatarie exista o sala de mese eleganta in care se pot consuma atat produse preparate in bucatarie cat si produse comandate de la diverse restaurante.

In spatiul comun exista un grup sanitar suplimentar pentru ca activitatile in aer liber sa nu fie intrerupte de drumuri la etaj.

Afara troneaza un gratar mare. Pe o laterala a vilei exista o zona de servit gratarul, cu foisor. De asemenea exista o terasa acoperita pe care se poate lua masa in aer liber.

Baia din camera foarte curata, fara mirosuri neplacute, cu toate echipamentele in stare perfecta de functionare. Apa calda exista la orice ora.

Camera este spatioasa, dotata cu tv, minibar, pat dublu matrimonial (2x2 m) si o priveliste de zile mari.

Vila este in totalitatea ei mentinuta intr-o stare de curatenie exemplara.

Pot sa spun pe scurt ca a fost exceptional.

Gazdele sunt extraordinare, ne-am imprietenit cu ei si pot spune cu certitudine ca oricand vom avea ocazia vom reveni. Ca o raritate pe meleagurile noastre, mentionez ca ceea ce ni s-a spus la telefon cand am facut rezervarea, am gasit si la fata locului. Surprizele au fost in totalitate placute. La Nicoleta si Mihai am gasit intotdeauna un sfat bun - mai ales ca nu mai fusesem in Predeal de multi ani.

Trimis de Shenck in 31.08.13 09:36:32
Validat / Publicat: 31.08.13 12:15:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Valea Prahovei, Moeciu-Bran, Cheia, Nera, etc
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Austria, Germania, Grecia, Ungaria, Bulgaria

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Shenck); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmaster [31.08.13 10:19:51] »

@Shenck: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmaster [31.08.13 12:35:03] »

Shenck [08.09.13 16:40:50] »

@webmaster: Excelenta pozitionarea pe harta

Dan&Ema [27.01.15 09:12:27] »

articol f bun si util. bravo si multumesc ca m-ai facut sa sun sa ma interesez

Dan&Ema, Shenck