ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2009
2 pers ADULȚI

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Un concediu frumos

Vila cocheta, camera cu 3 paturi spatioasa, chicineta dotata cu vesela, filtru cafea, cuptor microunde, ce mai ca acasa. Piscina buna, dar cam mica, gratar in curte la care puteai sa iti pregatesti orice, la 3 zile se schimbau cearceafurile si prosoapele. Eu am avut camera cu vederea in spate, dar cei care aveau vederea spre piscina la prinz nu aveau cum sa se odihneasca de zgomotul de la piscina.

Luat in general a fost OK. Gazda o romanca stabilita de mai mult timp in Thassos.

Trimis de dannek in 22.09.09 22:00:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki, Kasandra, Sitonia 2 ori

VIZUALIZĂRI: 3699 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dannek); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.05.10 09:22:36]

Dannek, pls mai multe detalii - cat e de departe plaja? (eu vreau la mare) pana la ce ora ai acces la piscina (nazdravana mea ar vrea sa nu se inchida la h 18... si nici eu) I-am scris despre tarife si astept raspuns. Observ ca in ciuda crizei ce se anunta la ei, grecii nu discuta la pret - nu exista negociere cu ei. Multumesc, G

[24.05.10 09:53:22]

Buna @GabiR

1.Plaja este cam la vreo maxim 10 minute de mers pe jos de la vila.

Se merge pe linga vila pe o potecuta care duce chiar la plaja trecind pe linga alte vile.

Cind ajungi la plaja de pe acesta poteca o sa mergi unde in partea dreapta unde plaja este mai lata si fara pietre, acolo gasesti sezlonguri, in dreptul unor baruri la unele se plateste la altele trebuie sa faci o comada de ceva produse(cafea, suc, bere), mai bine sa iei bere pentru ca sucul cred ca este de la dozator sau sa ceri un suc fresh daca au.

2. Piscina nu are program strict, pe linga faptul ca este cu apa incalzita iar daca este frig afara chiar este buna(eu am fost in septembrie si am prins ceva zile innorate), toata treaba sa nu deranjati turistii care au camerele cu vedere la piscina, dar poate vorbiti sa va ofere o camera cu vedere la piscina.

Noi nu am negociat anul trecut la pret ca nu era criza dar acum depinde in ce perioada mergeti.

Au deja clientii ei care vin an de an acolo pentru ca vila si patroni sunt Ok.

Dupa cum se vede si in fotografii au si gratar in curte unde poti sa iti prepari peste sau carne de orice fel ocolo.

Din cauza incendiilor de prin Grecia, la gratar se foloseste numai carbune(fara lemne) pe care il gasesti la mai toate magazinele.

Sunt vreo 3 magazine cu peste proaspat in statiune dar atentie sunt deschise de dimineata cred ca ora 8 si pina la ora 12 maxim 13.

Gasesti aproape multe speci de peste.

Daca va place sa faceti gratar va recomad acest lucru pentru ca iesiti mai ieftin cu masa.

Iar linga piscina gasiti la indemina si o bucatarie la dispozitia turistilor.

Vila are linga piscina si un bar de la care poti comanda ceva de baut.

Daca mai ai ceva nelamuriri iti stau la dispozitie.

Spor la negociat!

[24.05.10 10:01:14]

Multumesc pt promptitudine, Dannek. Mi se pare ok cat v-a costa pe voi 1000 eur pt 10 zile cu tot cu transport. Poate as face un gratar... doar de amorul artei, dar atat. Mai degraba vreau sa consum preparatele lor de care imi este atat de dor.

Toate bune, Gabi

[24.05.10 10:32:22]

Vila este la sosea iar la cica 50 m este o patiserie cu produse de iti lasa gura apa.

Da sunt foarte multe terase (taverne) cu produse din peste, dar si produse din oaie (berbecut)

Koralli, Taverna Irene sunt multe alte taverne chiar una linga alta dar vei observa unde este mai aglomerat acolo se manica bine.

Daca nu ai mai fost in Thassos toata insula este de vizitat ca sa iti faci o idee despre ea.

Sunt plaje mult mai frumoase decit cea din Skala Potamia numai sa ai cu ce sa te misti.

Concediu placut!

[25.05.10 21:13:43]

Mi-a raspuns Hristina de la Eric's si cred ca acolo ma duc!

Este oferta, platesti 7 zile, stai 9!

Pt o tripla, mi-a cerut 336 EUR/9 zile!

Mi se pare suspect de putin - altii imi cerusera (la pensiuni ceva mai low-standard) in jur de 500EUR.

Imi spui ca e cam nasoala plaja, dar intr-adevar nu am de gand sa stau intr-un singur loc. Chiar vreau sa si vizitam mult.

Revin!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[25.05.10 21:17:05]

Bun pret , nu mai sta pe ganduri, merita toti banii . Vila ofera conditii foarte bune si nici nu este prea departe de plaja.

[25.05.10 21:25:41]

Plaja este rea daca mergi direc pe linga vila direct la mare dar mai mergi in partea dreapta vreo 100-150 metri si incepe plaja statiuni care este foarte buna.

Dar vei avea mai multe plaje de vizitat

Plaja Aliki

Plaja Golden Beach

Golden beach

Paradis etc, etc....

concediu placut

te asteptam cu impresii

[25.05.10 21:36:48]

Merci, Andox. Am citit si impresiile tale - chiar ca mi-a dat pret ok. Am vazut pe un site cunoscut de rezervari on-line ca au oferta - de aici nici nu mai discut la pret. Daca spui ca e asa OK, sa ma astept la surprize neplacute? Am vazut pe un site ca nici nu sunt f mici camerele (cand esti incins de la plaja nu ai chef sa te inghesui...)

Revin!

[25.05.10 21:51:23]

Camerele sunt OK nu sunt mici Si eu am platit o dubla si am stat in tripla.

Au si DVd in camera poti sa iti ei dvd la tine ca sa te uti la filme, dar numai format dvd

[25.05.10 22:00:03]

Super, Dannek! Oricum sotul meu isi lua DVD-ul mic cu el - asa ca va fi fericit. Abia astept sa ii cresc cota Hristinei!

Cine vrea info despre Corfu, Halkidiki (Gerakina) , Kusadasi... cam pe acolo am fost si am ceva impresii.

Concedii placute!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[25.05.10 22:16:00]

@GabiR nu stiu ce surprize neplacute sa ai .

Si Eric si Cristina sunt foarte amabili si o sa va ajute cu orice informatie.

Daca ai fost in "Corfu, Halkidiki (Gerakina) , Kusadasi" si ai timp poti scie impresii disticte pentru fiecare deoarece interesati despre aceste destinatii sigur o sa fie .

Vacanta faina !

dannek, GabiR