ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2009
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    DIN: Galati
    ÎNSCRIS: 20.09.09
    SEP-2009

Fain hotel. Super vacanta!

Bun hotel! Nu extra-nemaipomenit dar isi merita banii! (noi am prins o oferta in septembrie cu 24 eur pe noapte AI)

1) La receptie rezolvi orice. Cand am venit am cerut camera cu fata la piscina si la etaj mai inalt, ni s-a dat. Vrei remi, biliard, ping pong, toate la receptie. In cursul vacantei mi-a iesit antena din televizor (partea din perete) si a venit valetul si a rezolvat. Cand am vrut sa plecam cu masina am intrebat de o manastire si ne-aui dat si o mini harta a statiunii. Chiar si bateriile ni le-au incarcat la receptie pt ca energia se opreste in camera dupa ce scoti cartela.

2) Parcarea nu e prea mare dar noi am prins loc, i-am dat bacsis valetului desi probabil nu era necesar.

3) Camera curata, un slab miros de tigara. Prosoape schimbate zilnic, la fel si curatenie. Nu foarte eleganta, dar moderna si primitoare. Destul de spatioasa. Baii ii lipseste cada dar dus faci in conditii foarte bune. Apa calda si la 3 dimineata! Paturi foarte bune, mari, moi fara zgomote:))) Uscator de par, ventilator in baie, sapunele si sampon marca madara. Excelent!

4) Mancare multa si diversa. Tocanite, paste, salate, peste, carnati, chiftele si altele. Nu abunda in gratare dar se fac si acestea. Omleta ti-o face pe loc dimineata. Au prajituri, fursecuri, fructe, lapte, cornuri, diferite feluri de paine si altele.

5) Bauturile... cam asa si-asa. La dozatoare sucurile sunt slabe rau! Pepsi si altele sunt ceva mai bune la bar. Vinul iarasi e rau. Insa berea e foarte buna si proaspata, si mai sunt niste sucuri un pic mai bune in restaurant, langa iaurturi.

Alcoolice insa sunt din plin. Whiskey! Vermut, brandy, cognac, vodca, rom si altele bulgaresti sunt permanent numai bune sa te "simti bine":))

6) Piscine (int si ext) au dar mi s-au iritat ochii de la clor asa ca n-am prea stat pe-acolo. Daca vrei sa tragi de o haltera sau gantera ai unde. La fel si pt fete bicicleta. Sala de conferinte e, masaj, si altele. Baile sunt curate. Seara au o ora pt copii cu cantece si distractie. Au teren de basket/volei si loc de joaca pt copii.

7) Personalul. In general muncitori, seriosi, fara figuri ca la romani. Mai sunt insa si vro 2 barmani tupeisti si enervanti, imi venea sa le sparg fata.

8) Turistii sunt nemti, rusi, cehi, polonezi, destul de putini romani.

9) Hotelul e situat departe de plaja dar daca nu sunteti batrani asta nu e un dezavantaj, plimbarea e placuta si sincer aveti nevoie sa consumati energia din mancarea unui hotel all inclusive. Spre partea sudica a plajei e un colt de plaja mai liber, in rest plin de sezlonguri cu plata. Statiunea e faina, cu tot felu de magazine, baruri, si alte chestii de facut de exemplu noi am facut retro foto (te imbraca in costume de epoca si te pozeaza) Insa fara vestigii culturale sau chestii remarcabile de vizitat. (cu exceptia Varnei si a manastirii in roca - Adzhala)

10) Apa a fost destul de calda si n-am racit desi am intrat si iesit repetate randuri! Sunt si scoici si alge dar nu in orice zona. Plaja mai curata ca la noi, nisipul fin!

Trimis de bestowman921* in 20.09.09 10:15:23
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2408 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bestowman921*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Madara Hotel: