ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2013
    DIN: brasov
    ÎNSCRIS: 23.06.11
    JUL-2013

O mare bataie de joc

Am ales acest hotel pentru ca se afla foarte aproape de plaja, din pacate acesta a fost singurul avantaj...

Camera in care am fost cazati a fost OK, desi era cu vedere spre portul de iahturi, deci partial cu vedere la mare, sa nu mai vorbim de zgomotul tuturor masinilor care parcau acolo: autocare, autobuze, masinile care aprovizionau hotelul, trenuletul care circula prin statiune.

Am ajuns in jur de ora 12,30 la hotel, am primit camera fara probleme, desi nu era ora 14, dar cu precizarea ca vom beneficia doar de cina... Receptionera foarte acra si total necomunicativa.

Mancarea a fost un dezastru, au existat zile in care nu am avut ce sa-i dau fetitei de mancare la pranz, pentru ca optiunile erau aripioare de pui pane nefacute (in sange si cu un miros de vechi) sau carnati la gratar. Ca si garnituri cartofi prajiti si varza de Bruxelles. Asa ca fetita a mancat 7 zile cartofi prajiti si la pranz si la cina... Norocul meu au fost castravetii si pepenele, singurele variante comestibile!

Piscina era curata, sau asa parea, nu am folosit-o, dar bufetul de la piscina... era doar cu numele: un bucatar gras si vesnic plictisit facea o pizza din toate resturile de la masa (ceapa, ardei, carne de pui, parizer) si avea un cuptoras electric in care se straduia sa o coaca. In tot acest timp oamenii asteptau ca la pomana sa apuce o feliuta. Barmanii se giugiuleau de zor cu prietenele care stateau tolanite in bar si noi asteptam ca prostii o cola (apa colorata dulce cu miros de cola). Mi s-a parut incredibil... Inghetata: doua variante, una albastra si cealalta mov, intotdeauna era coada. Cafeaua era o spalatura de pahare, transparenta. Cand am vazut managerul hotelului ca lasa apa sa curga si punea ceasca doar cand venea cafeaua, am inteles ca nu era nici pe placul lui...

Plaja era in regula, curata, apa limpede, dar... pentru banii platiti a fost o adevarata bataie de joc!

Trimis de 523381* in 12.08.13 21:30:18
    Validat / Publicat: 12.08.13 22:41:45
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena

VIZUALIZĂRI: 1678 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (523381*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

vlado2
    [12.08.13 22:56:51]

Cit a costat sejurul de 7 nopti/3 pers/AI?

Cu toate ca nu aveati ce minca ati continuat sa mergeti la masa? Pai erati in Sahara? Alte restaurante/cantine/terase nu erau in zona? Ai preferat sa-ti intoxici copilul cu cartofi decit sa dai 10 leva pe o mancare sanatoasa?

"au existat zile in care nu am avut ce sa-i dau fetitei de mancare la pranz". Preferai sa o lasi nemincata decat sa cheltuiesi pe un prinz?

Inghetata dubioasa, pizza din resturi, sucuri dubioase, cafea spalacita....dar cozi si imbulzeli sa prindeti ceva din toate astea..."oamenii asteptau ca la pomana sa apuce o feliuta".

Imi scapa mie ceva?

GYL*
    [13.08.13 06:43:54]

@vlado2: Intervin, deoarece am petrecut in 3 ani diferiti sejururi la acest hotel, ultima data in 2010, de la an la an am constatat o schimbare a calitatii serviciilor, din pacate in rau! In final am renuntat la aceasta destinatie, partea cea mai afectata de rau era exact mancarea, asa ca nu ma mir sa aflu ca se continua trendul. Nu cred ca e cazul sa judeci sau sa critici pe cineva pentru faptul ca a "continuat sa mearga la masa", e firesc atat timp cat ai serviciile platite sa speri ca si primesti ceva rezonabil in loc, apoi tot speri ca doar, doar... va fi si ceva comestibil, in caz contrar nu-ti mai iei AI ci doar cazare, daca vrei sa mananci "sanatos" cu 10 leva. Toate bune.

523381*AUTOR REVIEW
    [13.08.13 13:41:54]

@vlado2: in zona se afla o terasa la care se gaseau diverse preparate proaspete pe baza de peste mai ales, eu am platit un sejur all inclusive si exact asta ma asteptam sa primesc!

Este usor sa fii ironic atunci cand stai in fata calculatorului si nu te aflii in situatie... Atunci cand ai o saptamana de concediu intr-un an de zile si achiti un sejur cu all inclusive doresti sa primesti exact ceea ce ai platit!

vlado2
    [13.08.13 14:00:32]

Imi cer scuze, nu am vrut sa fiu ironic. Am patit ceva de genul asta tot in Bulgaria, acum 2 ani. Noroc ca era vorba de o vacanta de 1 Mai - doar 3 zile. Dupa ce am vazut la prima masa care era oferta si ce batalii se dadeau, nu am mai intrat in restaurant. Am preferat sa mananc la terasele din statiune.

Nu vreau a ma dau pe mine exemplu dar cred ca decat sa ratezi total vacanta mai bine incerci sa o salvezi atat cat se mai poate. Dupa o zi, doua in care mesele au fost proaste nu cred ca mai astepta cineva sa se schimbe situatia.

Am comentat la impresiile tale pentru ca erai cu un copil pe care nu cred ca ti-ai fi dorit sa il vezi bolnav. Am citit si alte impresii ale celor care s-au cazat la diverse hoteluri si care si-au ratat vacanta pe care sigur o asteptati toti cu nerabdare.

Dar, repet, decat sa ajungeti in situatile descrise (toxinfectii, chemat de salvare, etc) poate era mai bine sa uitat ca ati platit pentru All Inclusive. Scapati de o gramada de probleme de sanatate, de nervi si poate reuseati, macar pe jumatate, sa salvati vacanta.

Inca odata scuze pentru tonul din mesajul de mai sus.

523381*, GYL*, vlado2
    Alte impresii din această RUBRICĂGlarus Hotel: