ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2013

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagire totala

Am ajuns la pensiune unde ne-a intampinat proprietarul (sotia lui era plecata cu treburi). Ne-a zis "Buna ziua" de sus, cu aere de mare patron. De altfel, si in celelalte zile, dansul ne-a tratat cu aroganta de parca am fi stat pe degeaba la pensiune, nu pe bani...

Pensiunea are camere de mai multe categorii (stele); nu toate arata la fel dar in fotografiile lor le-au pozat pe acelea mai aratoase. Prietenii nostri au stat unii la mansarda -unde era foarte foarte cald- iar altii in camere din acelea mai aratoase.

Noi, eu cu sotul meu, am primit o camera tripla (ca nu mai era niciuna dubla disponibila). Camera era la etajul 1, cu intrare dintr-un hol-terasa. Camera era sub orice critica... Cereau pe ea 80 lei dar nu facea nici 50! Usa camerei era din lemn iar pe mijloc avea o fasie de geam prin care intra soarele dimineata si ne batea in ochi de nu mai puteam dormi ca patul era amplasat in fata usii. Geamul la camera nu se putea deschide ca sa aerisim deci trebuia sa deschid usa si sa pazesc camera cat aeriseam. Patul era din lemn si scartaia din toate incheieturile. Pernele -daca alea erau perne- erau inguste si lungi dar nu se putea dormi pe ele.

Baia era jalnica, fara geam ci doar o aerisire insuficienta ca trebuia sa tii usa la baie deschisa ca sa aerisesti prin camera si sa deschizi si usa la camera... Usile la cabina de dus nu se inchideau ca abia se tineau in niste dibluri. Sapuniera era ruginita, prosoape nu ne-au pus la dispozitie ca la celelalte camere.

Bucataria pensiunii -pe care o foloseau toti turistii- era neutilata corespunzator. Vesela o tineau ei nu stiu pe unde iar tuturor turistilor ne-au pus la dispozitie un singur set de farfurii si acela incomplet desi pensiunea era ocupata in totalitate de turisti. Un sigur ceaun, o tava mica de prajit, 2 oale si un ibric sau doua, 2 platouri, cateva tacamuri, 6 cani de ceai, 6 de cafea si pahare mai multe. Ni s-a parut sub orice critica!

Curtea era singura aranjata cu gust, mare, cu spatiu de joaca pentru copii, gratar, terasa, scaune, mese etc. Dar si aici doaman pensiunii a facut o figura de toata "frumusetea": a gonit niste copii de-ai turistilor care stateau frumos pe ele ca alea nu erau de ei -vorba dansei.

Ideea e ca nu mai calc pe la pensiunea lor niciodata! Mi-au lasat un gust amar si chiar nu se merita. Am vazut in Moeciu de Sus atatea alte pensiuni dragute cu oameni educati care stiu sa isi atraga clientii nu sa-i "goneasca"... si la acelasi pret... deci data viitoare ma voi caza la una din ele.

Trimis de francu.cristina in 29.07.13 16:46:51
Validat / Publicat: 29.07.13 18:23:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MOIECIU. A mai fost în/la: Hotel Nemira din Slanic Moldova, Wolf din Bran, In Borsa, Vila Andrea din Baile Felix etc.

VIZUALIZĂRI: 1580 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (francu.cristina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.07.13 18:24:07]

@francu.cristina: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[29.07.13 18:51:18]

francu.cristinaAUTOR REVIEW
[30.07.13 09:08:38]

@webmaster: Multumesc!

Eugenia55* †
[08.08.13 21:52:48]

E pe valea Popii sau pe Bangaleasa?

Eugenia55*, francu.cristina
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Sabin și Silvana [Moieciu de Sus]: