ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2013

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu recomand

Am fost nevoita sa merg pe litoralul nostru intrucat mi-a fost un pic frica sa ies din tara cu baietelul meu de 1 an. Iarna trecuta mi-a facut vreo doua laringite si m-am gandit ca e mai bine sa fiu mai aproape de casa sau cel putin, daca e nevoie de vreun serviciu medical sa fiu intr-un loc unde se vorbeste romaneste.

Nu sunt o persoana prea mofturoasa si de cate ori citeam cate o impresie aici pe site cu concluzia de a nu mai merge pe litoralul nostru, ma gandeam ca sunt persoane prea mofturoase cu fite de a face concediul doar in strainatate.

Am luat un apartament la acest hotel pentru 4 nopti (am 2 copii: o fetita de 6 ani si un baietel de 1 an). Dau nota 10 pentru living, nota 10 pentru camera dubla cu pat foarte mare, dar... nota 1 pentru baie. (cred ca media e 7 pentru cazare). am avut reale probleme cu baia. Chiar inainte sa plec am citit o impresie aici pe site unde se spunea ca e apa pe jos la baie... bun, am gandit... cata apa poate fi? si sigur nu-mi va strica concediul... dar uite ca am patit-o... sa am o cada extraordinar de frumoasa cu jacuzzi, dar sa n-o pot folosi... O foloseam ca sa facem dus rapid (4 persoane) si la sfarsitul dusului, sa pluteasca covorasul imbibat de apa. Nu intram in baie decat cu slapi cu un pic de toc si cand calcai pe covorasul imbibat de apa, iti ajungea aproape de picior apa.

In a doua zi de cazare a venit o menajera care se prefacea ca nu stie de problema de la baie si dupa ce i-am lasat un bacsis de 8 lei si-a "amintit" ca da... sunt probleme si le stie foarte bine. Dupa jumatate de ora a venit la mine cu un instalator care si el cunostea problema si a zis ca nu se baga el acum ca e de schimbat bateria si alte piese... deci am ramas asa cu apa de la baie.

A doua mare problema a fost PARCAREA. Precizez ca am avut cazare in corpul A. Am prins un loc lateral de parcare - chiar langa terasa lor.

Sotul meu a stat cu emotii reale ca toata lumea care iesea sau intra la terasa ii atingea masina. Si intr-adevar ne-am pricopsit cu 2 zgarieturi, una mai usoara, dar a doua nu cred ca mai iese.

M-am dus la receptie si am intrebat-o pe receptionera: daca eu stric cava in camera - platesc... da? A raspuns afirmativ. si apoi am intrebat: daca se intampla ceva cu masina mea in parcarea lor, cine plateste? A dat din umeri...

In concluzie: Daca va iubiti masina ca pe un membru din familie - asa cum o facem noi - nu o lasati in parcarea lor.

Noi am dus-o in parcarea de la Europa si am platit pentru cele 3 nopti ramase...

La mancare: ce sa zic? Micul dejun, nu numai ca era acelasi in fiecare zi, dar cand se termina ceva trebuia sa astepti pana iti trecea pofta sau foamea...

La pranz si cina comandam noi de la terasa lor... ciorba de vacuta era buna... in rest: nu am crezut ca orice fel de mancare cu sos (comandam carnita cu sos pentru cel mic: o data am comandat pui cu sos, alta data porc cu alt fel de sos) era carne gratar peste care se arunca un sos!!! Pentru mancare as da o nota de 7.

La servirea de la terasa, nu am ce sa reprosez: toti care ne-au servit erau destul de draguti.

In concluzie, nu recomand parintilor cu copii mici. Probabil daca nu ai sau nu esti cu copii mici nu percepi atat de tare aspectele negative...

Dar in fond, trebuie sa fie spuse aspectele negative, intrucat noi, romanii, prea ne multumim cu confort scazut la preturi mari.

Cred ca din aceasta cauza a scazut atat de tare calitatea serviciilor pe litoral.

Nu mai zic ce mizerabila a fost plaja: in prima zi am luat sezlonguri: Nu inteleg de ce nu pun o scrumiera la fiecare... sa zic, 10 sezlonguri: numai chistoace de tigara si hartii aruncate... De la hotel faci cam 20 de minute pe jos pana la plaja.

Trimis de carina10 in 27.07.13 11:30:27
Validat / Publicat: 27.07.13 12:54:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Olimp (Hotel Cocor), Mamaia (Best Western)

VIZUALIZĂRI: 3156 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carina10); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Penne siciliene la Terasa Vera.

kammyn
[27.07.13 17:57:28]

Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, daca a fost galagie in timpul sejurului? In ce parte a fost orientat apartamentul? Noi avem bilet din 5 aug. in corpul C si mi-au zis ca nu e gata piscina, se lucreaza. Ma gandeam ca va fi mult zgomot ziua de la lucrari, seara de la terasa Litoral.

Cristicop
[28.07.13 10:10:28]

Buna, am mancat si eu de vreo cateva ori la Vera la terasa si m-a servit o ospatarita mai inalta si mai plinuta dar foarte amabila. Ultima oara am mancat penne siciliene care au fost foarte bune. Ce ma mira pe mine este faptul ca ai dat 390 de lei pe un apartament pentru patru zile!!!

[02.08.13 16:44:45]

@Cristicop: buna! s-a strecurat o mica greseala: 390 LEI/apartament/ noapte * 4 nopti = 1560 LEI/ sejur.

am actualizat in caseta tehnica - multumim, WB

[02.08.13 16:56:46]

@kammyn: Buna ziua! Eu am stat destul de departe fata de terasa Litoral si totusi se auzea muzica. Nu m-a deranjat intrucat nu se auzea prea tare incat sa-mi trezeasca copiii.

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[02.08.13 20:19:25]

Hmmm, am votat negativ deoarece în ciuda faptului ca autoarea acestor impresii NU recomanda acest hotel, a avut bunavointa sa recomande aceasta destinatie unui membru al familiei, care va ajunge in curand acolo.

În plus, banuiesc ca ati avut un cartonaş pentru accesul in parcarea hotelului, care va permitea sa parcati oriunde in incinta hotelului, nu doar in apropierea accesului către terasa restaurantului.

În rest, mucurile de tigara pe plaja tin mai putin de hotel si mai mult si de cei 7 ani de-acasă pe care unii îi uită când sunt în vacanţă. La fel si pamperşii sau alte minuni asemanatoare prin locuri publice... nu-i aşa?

Cristicop
[03.08.13 10:36:14]

@carina10: Buna, asa mai vii de acasa, ca ma pregateam sa ma mut acolo la ce pret afisasei tu pentru cazare. In viitor evita sa mai stai in centru pentru ca pe faleza sant o gramada de hoteluri bune.

[08.08.13 14:36:51]

@pepsi70ro:

Da... adevarul este ca mi-a placut atat totul incat vreau sa ma duc doar eu si familia mea la acest Hotel si de aceea postez pe site NU recomand!!! HMMMMM...

Cucoana, atata timp cat eu am avut nevoie de ceva si nu mi-ai rezolvat problema (ca a fost parcarea sau baia sau orice altceva!!!), PE BANII MEI - ca nu am stat pe degeaba!!! sa-ti intre bine in cap: NU RECOMAND si nu am recomandat NIMANUI!!! Nu te amagi singura...

In rest cu cartonasele tale... ma lasi!!! Parcarea era plina mereu... trebuia sa-l prinzi pe baiatul cu parcarea sa-i dai bani ca sa-ti tina vreun loc "bun"!!!

Poate ca faptul ca am postat eu mesajul aici o sa va faca sa puneti mana sa reparati baile!!! Daca va fi asa, atunci am facut un lucru bun... Sper sa fi ajutat!!!

carina10, Cristicop, kammyn
Alte impresii din această RUBRICĂVera Hotel: