ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2013
DIN: Targoviste
ÎNSCRIS: 23.07.13
JUL-2013

Mincinoşi, neserioşi!!!

am sunat pentru a rezerva 4 camere la aceasta vila Evi.T.A (care este aceeasi vila cu EVITA) si a fost totul ok. m-a pus sa ii trimit un acont (in valoare de 100 de lei) pentru ca vezi Doamne, sa nu cumva sa ii trag teapa sa nu vin.

totul bine si frumos. a II-a zi am fost la posta, i-am trimis banii, l-am sunat PENTRU CONFIRMARE si el a spus ca a pirmit si ridicat banii. totul superb pana acum.

ei bine, in momentul in care am anujns acolo, era o tanti, probabil sotia care ne-a spus sec faptul ca NU MAI ARE CAMERE SI CA EA NU ARE NICI UN BAN DE LA NOI SI NICI O REZERVARE!!!

dupa multe certuri si telefoane si etc etc am primit banii inapoi!!!

NU VA DUCETI!!! SUNT CEI MAI MARI MINCINOSI!!!

DUPA 8 ore de mers cu trenul, am ajuns franti in costinesti si ce sa vezi. Ne-a lasat pe drumuri!!!

AR TREBUI INCHISA ACEASTA ASA NUMITA "VILA"

Trimis de gabrieell in 23.07.13 23:40:51
Validat / Publicat: 24.07.13 00:52:25

VIZUALIZĂRI: 1792 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabrieell); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.07.13 00:51:15]

@gabrieell: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru impresii / sesizare; articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazat (ă) efectiv la această unitate.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare

Trimite-ne, te rog, dovada plăţii avansului (dacă o mai ai) prin mail, pe adresa webmaster-at-amfostacolo.ro; după ce o vom primi, vom include vila pe Lista neagră AFA -- unităţi care nu respectă rezervările.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[24.07.13 08:10:59]

@gabrieell:

AR TREBUI INCHISA ACEASTA ASA NUMITA "VILA"

Nu, mai bine ar fi să-i corecteze numele, folosind diacritice: „Vila EVITĂ”!

[29.07.13 16:58:53]

@gabrieell: buna ziua! vila EVITA nu este una si aceeasi cu vila EVY. puteati sa va dati seama de asta doar privind fotografiile sau amplasamentul locatiei pe harta. asa cum turistii au drepturi, si noi proprietarii ar trebui sa avem dreptul de a va actiona in judecata pentru prejudiciul de imagine creat. din pacate va ascundeti in spatele anonimatului.

[29.07.13 17:39:05]

@rodica enache: rog două precizări / detalieri:

- dvs reprezentați "vila EVI.TA" sau "vila Evy"?

- "prejudiciul de imagine" - căreia dintre cele două vile susțineți că este adus?

[29.07.13 18:10:47]

@webmaster: v-am scris in numele vilei EVY. prejudiciul de imagine a fost adus vilei EVY. va rugam sa faceti o rectificare cu privire la cele mentionate intrucat nu ne privesc pe noi. si sa va cereti scuze pe sait.

in rubrica Probleme-Sesizari-Propuneri v-am rugat sa modificati numele vilei, din Evi. ta in Vila Evy ca pe viitor sa nu mai existe confuzii intre vile.

[29.07.13 18:24:35]

@rodica enache: calm, vă rog. Și mai ales mai clar - lămurim imediat (sper)

- să înțeleg că vila "Evi.ta" este una și aceeași cu vila "Evy"? și că vila Evita este altă vilă?

- să înțeleg că dvs pretindeți că autorul, gabriell, NU se referă, mai sus, la vila dvs (Evy sau Evi.ta), ci la alta, respectiv la vila Evita?

Aceasta este ce susțineți dvs?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[29.07.13 18:38:18]

@rodica enache: mai bine / simplu / eficient / etc. ar fi fost să fi avut un sait pe internet, propriu, astfel încât turiștii să vă poată găsi fără dubii și, pe deasupra, să poată vedea exact ce oferiți și la ce prețuri. E doar o sugestie...

[29.07.13 19:00:14]

@rodica enache: cf Regulamentului, referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

Aștept încă răspuns la întrebările mele anterioare!

[29.07.13 19:38:41]

@webmaster: da, ati inteles f bine. vila evita este situata pe str garii, iar vila evy, nu evi. ta al carei reprezentant sunt este situata pe str emil costinescu, zona epava.

[29.07.13 20:05:13]

@rodica enache: așadar, exact cum bănuiam, nu aveți (încă) o pagină definită pe AmFostAcolo.ro. Aceasta este dedicată altei unități de cazare (cât se poate de reală, după cum admiteți chiar Dv. mai sus). Că unii dintre turiști au postat aici impresii despre vila Dvs. e numai din vina lor, dacă nu pot face distincție între o unitate și cealaltă.

Cum am răspuns deja și pe miniforum, vom crea o pagină pentru Vila Evy și vom muta acolo articolele cere îi sunt destinate.

Nu vom schimba numele acestei pagini - ea a fost corect definită și NU se referă la vila Dv. !!!

[29.07.13 20:33:24]

@rodica enache: ce mai ramane de lamurit ar fi cum Dzeu va simtiti dvs prejudiciata de un user care a scris despre o unitate DIFERITA la o rubrica diferita... Sau sa o trecem la " necunoscute sunt caile Domnului si modul de gandire al oamenilor"?

[29.07.13 22:12:54]

@webmaster: necunoscute sunt caile domnului pt dv. ma simt prejudiciata pt ca apare pe pagina unde sunt postate si alte comentarii referitoare la locatia noastra. in alta ordine de idei, cred ca este cazul sa punem punct acestei discutii, dupa parerea mea, inutila. ideea e ca pe acest site pot scrie toti neavenitii fara sa poata fi verificati daca intradevar au fost cazati la vila evy.

gabrieellAUTOR REVIEW
[30.07.13 21:35:30]

@rodica enache: In primul rand, BUNA ZIUA,

in al II-lea rand, va rog sa nu incepeti cu jigniri la adresa mea "pot scrie toti neavenitii" acteasta este una din ele si fara amenintari cu judecata sau chestii din acestea pentru ca putem ajunge foarte departe.

eu am scris in comentariul acela FOARTE CLAR despre vila EVI.T.A si despre vila EVITA. NU - repet NU!! - AM MENTIONAT ABSOLUT DELOC DESPRE VILA EVY, asa ca nu inteleg de unde pana unde atata scandal... poate ma lamuriti si pe mine. Daca imi aratati in acel comentariu al meu undeva unde am scris eu vila EVY, eu o sa vin la Dv sa ma puteti da in judecata.

SI PE LANGA TOATE ACESTEA, SA FIE SI MAI CLAR: ESTE VORBA DESPRE VILA EVITA CARE ESTE ACCEASI CU VILA EVI.T.A (ASA CUM AM SCRIS IN COMENTARIUL DE MAI SUS) CARE STE SITUATA PE STRADA GARII LA NR. 65!!!

Ymt
[20.07.15 17:34:41]

@gabrieell: Bună ziua! Chiar nu știu cum să vă zic, însă Vila Evi. T. A este, cu siguranță, diferită față de Vila Evita. Sugerez sa deschideti gura (și ochii, poate vă ajută) numai când sunteți sigur pe dvs. O zi bună!

gabrieell, rodica enache, Ymt
Alte impresii din această RUBRICĂVila Evi.ta: