ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2013
ÎNSCRIS: 21.07.13
JUL-2013

Surprinzator

Buna seara,

Abia intors din vacanta, prima seara in care dorm in patul de acasa, si pot spune ca imi lipseste Ralitsa***.

Pentru un hotel de 3* a fost destul de ok avand in vedere ca timpul petrecut in camera a fost redus.

Personalul a fost extrem de amabil si prompt (s-a ars un bec in dormitor si a fost schimbat pana la intoarcerea mea de la masa), a fost nevoie doar sa spun.

De precizat faptul ca am intalnit oameni (cameristi) extrem de corecti:

Am lasat 10lei pe birou pentru ei si nu s-au atins de ei 3 zile la rand, am incercat sa le schimb locul... am pus pe noptiera si s-a intamplat la fel. Abia cand le-am oferit in mana au acceptat. BIG UP!

Camerele sunt destul de spatioase pentru 2 persoane, am fost cazati in corpul C etaj 1, avand acces si la camera de la demisol.

Dotarile nu sunt foarte diverse dar s-au asigurat sa avem parte de aer conditionat functional un mini-tv pe care sa fiu sincer nici nu l-am aprins, draperiile au fost de mare folos in timpul zilei cand mai furam cate o ora de somn.

In ceea ce priveste curatenia pot spune ca am fost mai mult decat multumit, s-au schimbat lenjeriile si prosoapele zilnic iar gresia a fost stearsa de fiecare data, vasul toaletei de asemenea.

Barmanii au fost mai mult decat ok, persoane sociabile si foarte amabile, pline de surprize in ceea ce priveste cocktail-urile.

Cat despre sucuri in afara celor de la "tec" exista si sucuri Prigat.

La restaurant mancarea a intrecut orice limita, o gama diversa (se cam repeta zilnic dar aveam de unde alege). Localul a fost mereu curat in ciuda faptului ca valul de oameni infometati era mare.

Piscina a avut mereu apa curata iar ANIMATORII isi merita banii din plin!

Dimineata un numar de "water gym" urmat de jocuri amuzante iar seara acelasi dans dar amzuant urmat de un joc de darts cu diferite premii (in principiu bautura).

Animatorii foarte sociabili, pana si in afara programului, seara, la restaurant stiau sa se faca placuti si sa intre in vorba daca era cazul.

Din cate am observat fetele ce se ocupa de copii sunt destul de bine pregatite si chiar reprezinta un atuu pentru acest hotel.

Plaja foarte curata, utilata cu dusuri si cabine de schimb.

Din pacate, au existat si cateva asptecte mai putin pozitive:

- lipsa completa a elementelor de antifonare... gresia de pe hol amplifica fiecare zgomot

- la noi in camera intervalul in care se facea curatenie era de obicei cuprins intre orele 14-15... timp in care as fi vrut sa ma odihnesc dupa pranz

- mancarea putin "cam grabita" dar se remediaza daca stii sa ceri ceva mai bine preparat

- programul barului de la plaja cam scurt (incepe tarziu 11:30 si se termina devreme 16:30)

In principiu a fost bine, incomparabil cu un hotel de 3* din Romanica noastra!!

Trimis de rstar in 22.07.13 00:11:44
Validat / Publicat: 22.07.13 00:36:42

VIZUALIZĂRI: 2059 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rstar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere din camera

[22.07.13 00:34:51]

@rstar: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

dacicul
    [22.07.13 09:36:22]

salut,

chestia cu banii pe masa pot sa o confirm. acolo tineam banii (euro si leva) care nu ne trebuiau cand mergeam pe plaja, si multi nu ne trebuiau. nu vorbesc de sume enorme, dar 5 -10 euro si 10 - 20 leva erau tot timpul pe masa, si nu au disparut niciodata.

la fel si animatorii, in special cei pentru copii, ca cu ei ne-am intersectat mai mult

din pacate pentru noi, nu imi dau seama de motiv, vacanta nu a fost deloc asa cum a fost la voi. poate a fost un accident in principal la curatenia camerei (la preluare, nu pe parcurs) si la mancare

vacante placute in continuare

rstarAUTOR REVIEW
    [22.07.13 13:51:02]

@dacicul: multumesc si sincer imi pare rau ca nu ati avut parte de conditiile dorite, dar am apreciat faptul ca au avut un personal redus ce incerca sa faca fata cererilor.

kukla
    [31.07.13 13:54:20]

te rog, vreau sa stiu daca piscina acoperita se putea folosi si de cei cazati la Ralitsa? Si mai este o piscina langa cea acoperita, mai mica ca si intindere...

Acolo puteati merge?

Multumesc!

gotty
    [05.08.13 16:44:17]

Banii se lasa pe pat. Asa ii vor lua fara probleme. Daca ii lasati pe noptiera nu au de unde sa stie daca sunt pentru ei sau pur si simplu i ati uitat acolo. In cazul in care uitati 20 euro sau orice alta suma si i ar fi luat ganditi va ce scandal ar fi iesit?

Spor!

dacicul, gotty, kukla, rstar
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Aqua Club Hotel (ex Ralitsa):