ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2013
ÎNSCRIS: 21.08.10
JUN-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Primul concediu linistit!

Am intrat aici inainte sa plec. Normal ca nu am fost incantata de ceea ce am vazut pentru ca o buna prietena imi spusese ca e minunat. Cu un pic de teama am placat la drum totusi la recomandarile prietenei mele. Pretul sejurului a fost unul tentant asa ca ne-am facut curaj.

Nu as vrea sa plictisesc cu povestiri din fir-a-par. Va spun ca e prima data cand am fost la acest hotel si am fost pe deplin multumiti. Personal de nota 10 si ma refer la ospatari si receptioneri pentru ca nu am avut tangenta cu cameristele. Isi faceau insa foarte bine treaba. Curatenie bec in camera de hotel, dar si in baie. Dotari: tv, internet, minibar, ac. Deci cam tot ce iti trebuie. Prosoape schimbate in fiecare zi, lenjeria de pat la doua zile, halat de baie, papuci de baie, telefon in baie, cabina de dus, uscator, priza pt aparatul de ras. Mobilier nou, de calitate. Nu am ridicat patul in tavan ca sa vad eventuale plase de paianjen sau praf. Am dormit minunat si nu m-a interesat daca aplica avea sau nu praf pe ea. La suprafata era totul foarte curat si asta m-a multumit pentru ca aveam cu noi fetita care s-a jucat peste tot, inclusiv pe gresie.

Am avut mic dejun inclus, bufet suedez. Nu as vrea sa spun cam tot ce era la masa, dar am plecat in fiecare dimineata cu burtica plina la plaja. Pentru ca acasa la micul dejun nu am niciodata 5 feluri de oua, preparate, 6 feluri de mezeluri, doua de cascaval si trei de branza va voi spune ca meniul a fost unul bogat din care sigur aveai ce sa alegi. Mi-am amintit ce am citit despre chelneri si asteptam sa ma cert cu cineva pe acolo, pentru ca pricepusem ca ti se ia efectiv farfuria din fata. :)))

Eu am gasit oameni normali, serviabili care mi-au transmis: "sa aveti pofta, sau sa va fie de bine", iar zambetul nu era unul prefacut. Chelnerii asteapta cei drept sa termini de mancat sa poata sa ridice farfuriile, dar doar c u acordul tau. Daca sunteti ca noi, oameni comozi ce vor plaja aproape, curatenie in camera si oameni serviabili va recomand cu incredere aceste servicii. Noi am preferat acest hotel, desi citisem pe aici alte pareri doar pentru a fi aproape de un restaurant cu mancare proaspata si ieftina din zona Butoaie.

Nu fac reclama ca n-am interes, desi toata lumea stie unde se mananca foarte bine in aceasta zona. Incercati eclerele (delicioase). Sper sa va fie de folos ceea ce am scris.

Trimis de amfostsieuacolo in 29.06.13 23:00:54
Validat / Publicat: 30.06.13 00:12:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: mamaia

VIZUALIZĂRI: 2911 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amfostsieuacolo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina Hotel Amiral. ora 17.00
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

linutica2005
    [30.06.13 07:43:22]

Buna... asteptam si eu ceva impresii bune. Noi mergem din 14 iulie aici, tot cu copil mic... 4 ani si chiar am temeri. Nu am fost la Mamaia de ani buni. MA poti ghida si pe mine cam ce restaurant din zona merita banii? Noi avem toate mesele... plec la curs... dar in caz ca nu e ok... tinand cont ca sunt cu copil mic... cam unde recomanzi?

O alta colega este cu cursul la hotel Gociman... pe malul lacului Stiutghiol... in partea de sud. MA poti ajuta cu niste detalii? Cat de departate sunt cele 2 hoteluri, daca mergi pe jos.

Noi de cativa ani am fost Neptun, Jupiter, Venus. In fiecare seara o luam la plimbare pe plaja din capatul Neptunului pana la Jupiter. E mult mai mult dintr-un capat al Mamaiei in celalalt fata de Neptun-Jupiter... aprox... ca idee, daca sti? Mersi

Cris
    [30.06.13 08:00:23]

@linutica2005, Mamaia are o lungime de 8 km, daca cele două hoteluri sunt situate în cele două capete ale staţiunii, cu siguranţă nu veţi putea sa parcurgeţi această distanţă pe jos, în nici un caz cu un copil atât de mic.

Aveţi în schimb microbuze si autobuze care circulă foarte des, cu ajutorul cărora vă puteţi deplasa.

Şi da, distanţa dintre un capăt în altul al staţiunii Mamaia, este mai mare decât cea din Neptun până în Jupiter.

linutica2005
    Alte impresii din această RUBRICĂAmiral Hotel: