ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.06.2013

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

O Mare Dezamagire

In momentul in care scriu aceste impresii ma aflu inca in hotel si de aceea am tinut foarte mult sa aduc la cunostinta celor care urmeaza sa ajunga in aceasta locatie unele lucruri care nu sunt nici pe departe asa cum am vazut in celelalte 2comentarii.

Vreau sa va spun ca serviciile sunt la pamant in totalitate:

Animatori nu sunt decat seara si aquagym 30 minute la pranz

Plaja execrabila pietre si pietroaie atentie la aricii de mare care sunt din abundenta

Nu lasati bunurile pe plaja nesupravegheate si nu va lasati prosoapele de la hotel pe sezlonguri ca ramaneti fara ele.

De asemenea se fura din camere bani si alte lucruri de valoare-unei familii din bucuresti li sau furat 800 euro si 1000 lei.

Angajatii servesc masa cu turistii la un loc-asa ceva nu am vazut nicaieri unde am fost.

2 zile am stat fara frigider in camera si pana nu am facut scandal nu l-au schimbat de internet in camera nu mai spun ca de 3 zile nu functioneaza si fac reclamatii peste reclamatii degeaba

Una peste alta resortul este frumos dar personalul si serviciile execrabile la banii platiti.

Trimis de kratoss in 19.06.13 22:14:12
Validat / Publicat: 19.06.13 23:28:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi Ozdere Antalya

VIZUALIZĂRI: 2046 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kratoss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [19.06.13 23:26:47] »

@kratoss: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm cu eventuale completări la întoarcere (cine știe, poate se schimbă -- așa cum ți-am dori -- lucrurile în bine). Și poate și cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [19.06.13 23:39:53] »

O discrepanță mare între impresiile, percepția de mai sus și primele două seturi de impresii de la acest hotel, explicabilă - cel mai probabil - prin termen de comparație diferit și/sau așteptări diferite.

Termenul de comparație al fiecărui autor este cât se poate de important pentru perceperea, interpretarea cât mai corectă a unor recomandări. Dealtfel, acesta este și motivul pentru care una din rubricile formularului "review nou" este dedicată acestui aspect (din păcate completarea ei e opțională) - ai mai fost în Turcia? Dacă da, în ce destinații / în care hoteluri?

kratoss [19.06.13 23:46:10] »

@tm67bru: ALO TATI SUNT LA AL 6-LEA AN IN TURCIA SI NU SUNT NICI FITOS DAR NICI FRAIER CA DACA IMI DAU UN PAHAR DE VIN LA STICLA CU ETICHETA DE PAMUKALE GATA SUNT CEL MAI FERICIT. SUNT BANII MEI SI DACA MA DUCEAM IN ANTALYA ERA TOTUL OK.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [19.06.13 23:55:07] »

@kratoss: ce să zic? cred că devine din ce în ce mai clar, având în vedere termenul de comparaţie (şi probabilele așteptări "de Antalya").

Şi mai ales apelativul "tati"

webmaster [19.06.13 23:55:44] »

@kratoss: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsă de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi!!!

Vezi, de exemplu, aici

laurak [21.06.13 08:38:52] »

Sincer mi se pare cam mare discrepanta intre ceea ce e scris mai sus si celelalte review-uri de pe acest site cat si de pe cele internationale pe care le-am citit pana acum.

Si ca o parere personala, in Antalya pentru 4 persoane numai avionul ar fi fost 1000 Eur, deci si bugetul ar fi fost cel putin dublu.

Eu una, abia astept sa ajungem acolo.Mai am o saptamana.

kratoss [21.06.13 16:31:32] »

@laurak: ok in antalya se poate ajunge si cu masina

si sa va mai spun ceva aici tot timpul bate foarte tare asa ca pregatiti-va

aici gel de dus se pune in camera numai la cerere

sanis* [25.06.13 07:24:08] »

@kratoss: M-am lamurit in momentul in care ai specificat ca "angajatii" minca impreuna cu "turistii". Chiar ai avut timp (si grija) sa urmaresti acest aspect? Si, daca e adevarat, WH0 CARES? Se pare ca... tu. Tati...

danamandache [01.07.13 17:33:04] »

@kratoss: si la Vikingen Infinity, angajatii mancau la un loc cu noi turistii si nu cred ca este ceva deplasat. De la un angajat care s-a imprietenit cu baietii mei am aflat ca el este din Germania, lucreaza aici cat tine sezonul, ne-a aratat, pe o colina langa hotel niste vilute cochete si ne-a spus ca acolo sant angajatii cazati pe tot timpul sezonului de vara, deci cred ca este normal sa manance in restaurantul hotelului din moment cea mai mare parte a timpului si-o petrec acolo.

danamandache, kratoss, laurak, sanis*
Alte impresii din această RUBRICĂEuphoria Aegean Resort & Spa [Sigacik, Seferihisar]: