ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.05.2013
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 19.07.11
MAY-2013

Hotel bun pentru categoria lui (2*)

Mi-am propus sa scriu impresiile despre acest hotel, cat imi sunt inca proaspete.

Asadar, am fost cazati la acest hotel 3 nopti la jumatatea lunii Mai 2013.

Pot spune ca acest hotelul este un hotel bun pentru stelele lui.

Am experienta unor hoteluri de 2 stele (din Romania, Franta, Croatia), 3 stele (Romania, Franta, Italia) si 4 stele din Bulgaria. (E adevarat ca nu am facut recenzie aici decat celor din Bulgaria). In consecinta nu as zice ca sunt indulgent din cauza ca nu am avut grad de comparatie.

Concret:

Camera noastra situata la etajul 6: recent zugravita, pereti drepti frumos decorati, termopan (zgomotele exterioare – semnificativ diminuate), draperii noi, curate (in alta parte am avut parte de niste draperii jegoase, pline de praf), camera dispunea de mobilier nou, de AC functional (desi nu a fost nevoie, totusi l-am testat), multe prize (important plus), mocheta curata, baie curata, frigider mare, usa cu cartela.

Patul destul de mare dispunea de saltele noi (fara denivelari, gauri, nu scartia). Lenjeria sunt sigur ca era noua, arata impecabil. Prosoape noi, frumoase.

Totusi...

Camera mirosea. Nu stiu de la ce, dar mirosea. (cred ca de la canalizare sau poate camera nu fost inchiriata deloc anul aceasta si mirosul era greu de la aerul inchis). Oricum in cele 4 zile desi am lasat usa de la balcon deschisa mai mereu cand eram plecat, mirosul nu a disparut doar s-a diminuat.

Daca cineva din partea hotelul citeste acesta opinie, i-as transmite ca e pacat ca sa faci atat de multe eforturi care sunt de apreciat, ca sa imbunatatesti conditiile hotelului, dar sa oferi turistilor camere care put. Iar mirosul era intalnit si pe hol. E adevarat ca dupa 1-2 zile te obisnuiesti cu el si nu il mai simti (probabil ei s-au obisnuit asa de mult ca nu il mai sesizeaza deloc) dar prima impresie e nasoala din acest punct de vedere.

Apoi… Raman la parerea ca e un hotel bun pentru cele 2 stele ale lui, dar daca vreodata i se va da 3 stele (i se construia o piscina, avea amenajat deja loc de joaca pt copii, restaurant), o sa zic un NU hotarat.

Adica DA, duceti-va dragilor care ati ales un hotel de 2 stele pentru ca ofera conditii bune si foarte bune pentru stelele lui (si un pret pe masura) dar 2+ sau 3 stele mai moale nu de alta dar camera e cocheta dar mica (sa zicem ca trecem peste), iar baia mult prea mica pentru un standard mai ridicat. Abia daca aveai loc sa stai pe wc. Nu e vina lor ca au mostenit o constructie comunista, dar nici nu pot sa nu spun de acest lucru. Cine nu vrea sa dea banii pentru unul de 3 stele sa vina aici ca este foarte bine, dar sa constientizeze aceste minusuri si sa nu i sa para anormale si nici hotelul sa nu se vrea maine poimaine hotel mai tare decat este.

Alte sugestii:

Cand ma duc in Ro si cu prejudecata ca oricum va fi prost si constat ca totusi nu este rau, nu mai bag in seama urmatoarele aspecte dar daca vreodata, zic si eu asa, daca vreodata, vor sa se compare cu altii de pe alte plaiuri recomand:

-Lucrarile de constructie (amenajare piscina) sau micile reparatii de la Receptie sa nu se faca in luna Mai sau Iunie. Sa se faca in Martie – Aprilie sau oricand in extrasezon. Daca vin in minivacanta, nu vreau sa am impresia de extrasezon (chiar daca este) si ca alegerea perioadei este nefireasca , pentru ca in lobby se monteaza ziua in amiaza mare becuri, sau se repara birouri etc.

-Nu am vazut vreun bilet si vreun creion in care eram sa fiu rugat (daca sunt dispus) ca sa las un feedback.

-Personalul hotelul amabil, camera am gasit-o curata dar duminica nu s-a facut curatenie. Mie nu mi se pare normal. Daca a fost o scapare si doar eu am avut ‘ghinionul asta’ sau daca duminica nu se lucreaza, atunci sa fie si ‘ghinionul’ lor pentru ca aceasta critica va ramane scrisa aici.

Concluzie:

Am fost la mare la 2stele in conditii proaste si foarte proaste. Nu a fost cazul aici. Aici am avut AC, termopane, camera curata, lenjerie curata, pat mare, saltea buna. Se vedea ca a fost renovat.

Nu este hotel rau. Conditiile sunt bune.

Trimis de kamath in 21.05.13 22:17:37
Validat / Publicat: 22.05.13 00:34:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 3008 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kamath); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[22.05.13 00:35:25]

La articolul de mai sus nu ai acordat note pentru "Plaja si marea" si "Distractie/relaxare". Dacă dorești, poti indica notele aici (ca grad satisfacție), sub formă de ecou.

kamathAUTOR REVIEW
    [22.05.13 08:40:28]

@webmaster: Plaja si marea nu sunt ale hotelului si nici distractia si relaxarea nu a tinut de hotel care nu mi-a oferit nimic in acest sens (gen spectacole, animation team, kids corner, games) etc -> deci nu am ce sa notez.

Nu o sa o imi notez propiul meu program de relaxare si distractie.

kamath
    Alte impresii din această RUBRICĂAurora Hotel: