ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.05.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 07.05.13
MAY-2013

Mini vacanta super faina...

Recomand acest hotel. Nu stiu cum este in plin sezon dar de Paste a fost foarte ok. Am citit diverse pareri, diferite intamplari dar nu coincid cu sezonul in care mergem din cate imi dau eu seama. Am ajuns in jurul orei 10 a. m. pe 1 mai. Nu am fost cazati mai devreme de ora 1 p. m. dar ne-au pus bratarile si ne-au invitat la micul dejun sau la bar pentru a servi cate ceva pana sunt gata camerele. Parcarea foarte mare, chiar neincapatoare dar se gaseau locuri pe ici, pe colo. Luminata, cu paznic si noaptea. Sincer am admirat expozitia de masini cu numere romanesti, ,,un adevarat SAB. Avem cu ce ne mandri insa pacat ca doar cu atat. Spun asta deoarece am etalat inca o data natia de vandali din care cu siguranta ne tragem. (liniste in hotel cam putina, copii nostri tipau, jucau fotbal si alergau ca pe ulita pe holuri, lifturile erau loc pentru ,,pititelea ,,cum spuneau puradeii ,,pepenii ornament erau scobiti cu lingura, ,,cu mentiunea: de ce sa nu-i mancam ca nu sunt de plastic...) si... sa punem stop...

Nu mai vorbim de mancare si bautura. Totul la superlativ... suficient, diversificat... pot spune prea mult... si sa nu uit NON STOP.

Animatori foarte veseli, si-au facut pe deplin treaba. Spectacole reusite in fiecare seara. In seara de Inviere a fost invitata o formatie din Constanta si au incins romanasii nostri sarbe si hore pe cinste. In ziua de Paste a venit preotul la pranz si a tinut o slujba. Seara au dansat bulgarii muza traditionala lor.

Curatenie, angajati zambitori, atenti.

Nu stiu ce as mai putea sa va spun. Un Paste fericit! A meritat si va recomand.

Am fost si la Duni unde este impecabil aproape totul insa pot spune ca si Miramar este la fel.

Trimis de ramona_2174 in 07.05.13 18:14:56
Validat / Publicat: 07.05.13 19:57:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Duni, Sveti Vlas.

VIZUALIZĂRI: 3096 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ramona_2174); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Mate
[17.06.13 23:45:56]

Experientele (neplacute) anterioare la AI Bulgaria (in special Nisipuri) ma indeamna sa va adresez intrebarea urmatoare: Cum sunt racoritoarele? Dar cafeaua? Multumesc! Hai, fericire!

kikiritzi
[19.07.13 10:07:34]

Cred ca s-a strecurat o greseala. In ciuda punctajului maxim acordat, pe site apare 'nu recomanda'.

[19.07.13 10:55:40]

@kikiritzi: pe căi deocamdată necunoscute, se pare că autoarea a reușit să insereze review-ul fără să completeze rubrica "Recomand / Nu recomand" (deși programul o sollicită obligatoriu);

la acest set de impresii (se pare și la alte câteva altele) nu s-a memorat nimic în câmpul "recomandă? ", astfel încât programul nu afișa nici "Recomandă" și nici "Nu recomandă" - în majoritatea locurilor unde această informațiue este afișată, cu excepția "listei ultimelor 7 impresii din aceeași destinație" (de la sf fiecărui review), unde se afișa "Nu recomandă" în aceste cazuri.

- am corectat comportamentul programului, astfel încât în aceste cazuri să nu afișeze nimic (nici "recomandă", nici "nu recomandă")

- în cazul acestui review, este evident că recomandarea ar fi fost DA (notele sunt toate 10), astfel încât am modificat manual acel câmp

olteanul2010
[19.03.14 14:34:45]

Unde ati fost la biserica pentru slujba de Inviere?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[19.03.14 18:45:31]

@olteanul2010:

Unde ati fost la biserica pentru slujba de Inviere?

În urmă cu trei-patru ani, am petrecut o frumoasă minivacanță de Paște la Miramar. Nu ne-am fi deplasat noaptea până în Obzor pentru a participa la slujba de Înviere, dar nici nu a fost nevoie. Cei de la hotel au adus un preot care a ținut slujba în holul hotelului și am luat de la el lumină. Am știut despre acest lucru încă de când am făcut rezervarea.

olteanul2010
[21.03.14 08:39:34]

Va multumesc pt. raspuns si va doresc in continuare vacante placute.

kikiritzi, Mate, nicole33, olteanul2010
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: