ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2013
JAN-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 12-16

Extrem de nemulțumit

De evitat

As dori sa incep spunand ca am fost acolo acum doi ani. Scriu asa tarziu pentru ca am descoperit acest site tarziu (abia anul trecut dar mi se pare extrem de util si multe laude celor care au avut aceasta idee minunata de a creea un site cu impresii. Nu doresc sa ma creada toata lumea dar eu ceea ce scriu, scriu doar din experienta mea,nu din auzite.

Deci, sa revenim. Am fost cazata in aceasta pensiune in iarna 2011 impreuna cu cei doi copii ai mei, care pe atunci aveau 10 si 14 ani. Eram niste novici in ale schiatului si am ales aceasta statiune deoarece ne intorceam din Baile Felix spre Bucuresti. Am considerat ca este o regiune frumoasa care merita vazuta si nu am gresit.

Am rezervat doua camere de luni pana sambata. Pensiunea este frumoasa, destul de departe de partia Vartop. Accesul catre pensiune se face pe un drum forestier, dar fac precizarea ca am stiut acest lucru din clipa in care am facut rezervarea.

Singurul lucru care m-a deranjat (si as vrea sa citeasca cat mai multa lume acest lucru) a fost acela ca vineri a venit proprietarul si ne-a dat afara motivand ca a facut o incurcatura si a uitat ca noi platisem si noapte de vineri spre sambata si ca a inchiriat toata vila unui grup, si ca noi sa ne strangem lucrurile si sa ne mutam in alta vila ca oricum plecam a doua zi. Noi am platit tariful de cazare integral inca din prima zi de cazare (pretul pentru doua camere).

Nu stiu daca au mai fost altii in situatia noastra dar noi am fost oarecum nemultumiti avand in vedere ca noi platisem si monitorul de schi si cartele de schipass. Fiecare isi face anumite socoteli si cand te vezi in fata unei asemenea situatii nu este tocmai placut.

Am hotarat sa cerem banii inapoi pentru o noapte de cazare, banii pentru monitorul de schi, si schipass-ul pe care dupa multe caraieli i-am primit inapoi.

Regiunea este de vis si daca nu aveam acest mic impediment am fi avut un concediu superb.

Am scris acest review pentru a afla si altii ca in Romania se poate orice.

Trimis de albisoara in 25.02.13 15:34:34
Validat / Publicat: 25.02.13 18:14:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ARIEȘENI [AB].

VIZUALIZĂRI: 1979 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (albisoara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

nickname77
[25.02.13 19:20:25]

@albisoara: Îmi pare rău pentru cele întâmplate, încă un motiv în plus pentru a posta aici, indiferent că e de bine ori de rău. Acesta e scopul, ideea a ceea ce au făcut oamenii aici, felicitări celor cu inițiativa. Eu unul, consult cu foarte mare interes ce se crie pe aici, și să stiți ajută, chiar și pentru o masă într-un oraș pe care-l vizitez/tranzitez.

creivean
[07.03.13 20:40:46]

@albisoara

AmFostAcolo şi eu, în iarna asta, am să şi scriu un review (cândva).

Ce m-a determinat să scriu acest ecou, este afirmaţia ta:

vineri a venit proprietarul si ne-a dat afara

pentru că, eu ştiu sigur că de pensiune (i) se ocupă d-na Sofia (fostă educatoare în sat, o d-nă deosebită) şi fiica acesteia Claudia. D-na Sofia este văduvă, iar Claudia nu este căsătorită.

Deci, ce proprietar (genul masculin) v-a scos afară?

Nu contest ceea ce ai păţit, dar... pentru acurateţe, sunt curios... din fire.

Merci!

albisoaraAUTOR REVIEW
[08.03.13 06:42:47]

@creivean: D-na Claudia Fiica. D-na Sofia nici nu stiam ca asa se numeste a fost foarte cumsecade. Nu ma pot plange nici de doamna Claudia. Pe mine m-a enervat gestul in sine. Nu este permis sa fii mutat chiar si pentru o noapte, atata timp cat noi platisem, nu deranjasem cu nimic, curatenia era facuta de mine inclusiv in bucatarie (pentru acuratete am fost singuri in vila si foloseam bucataria dupa care maturam pe jos ca si cum eram la mine acasa). Gestul in sine lasa de dorit si mai ales insistenta cu care a fost facut si faptul ,suparator dealtfel, in care am fost amenintati sa plecam (ne strange dinsa bagajul ca la noapte vine un grup care va face galagie si noi nu vom putea dormi si ne vor deranja si multe alte lucruri) care fie vorba intre noi nu pot fi acceptate in asa zisul "regim hotelier"care se vrea facut in Romania.

Cel putin eu nu pot accepta asa ceva. Daca altii o fac este treaba lor si poate de aceea unii isi pot permite sa creeze aceste momente oaspetilor lor.

Deci pentru "acuratete"am postat acest review deoarece eu am perceput acest gest ca pe un sut in fund si o invitatie pe usa afara, atata timp cat noi am fost o familie foarte linistita si nu am creat nicio problema.

creivean
[08.03.13 07:15:14]

@albisoara:

Acum, lucrurile sunt mult mai clare, decât erau înainte de a scrie eu ecoul meu.

Proprietarul, era de fapt proprietara Q. E. D. !

Eu am stat în cabana mică, am să revin cu impresii şi un set de foto.

claudia neag
[03.01.14 18:05:00]

@albisoara: sunt Claudia, proprietara pensiunii.

Va raspund cu intarziere deoarece nu am citit aceasta postare pana acum. Imi cer scuze pentru eventualele neplaceri pe care vi le-am cauzat, (imi amintesc perfect de dvs., erati din Bucuresti, o familie cu doi copii si bunica), si intradevar ati stat la noi in timpul saptamanii, cu intrare luni si iesire sambata. Imi amintesc aceste amanunte deoarece comportamentul dvs. m-a marcat si pe mine... Ati fost cazati in cabana noua si ati fost anuntati de la inceput ca la sfarsitul saptamanii, de vineri, cabana este deja rezervata unui grup, iar daca doriti sa ramaneti la noi, puteti sa va mutati in cabana mare, care se afla in aceeasi curte. Imi amintesc deasementea ca am fost nevoita sa va achit costul biletelor de teleschi, pe care le aveati mototolite in buzunar.

Imi cer scuze inca odata pentru disconfortul creat.

NB claudia neag este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT

Adi Asavei, albisoara, claudia neag, nickname77