ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.01.2013
DIN: Galati
ÎNSCRIS: 25.10.11
JAN-2013
PREȚ SEJUR 300 lei/noapte ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 4 ani

Valea cu Pești Hotel [Arefu, AG]4

Frumos, dar cred ca nu de 4 stele

Intrucat ne-am hotarat tarziu pentru petrecerea de revelion, am decis ca dupa intrarea in noul an se plecam cateva zile la un hotel de patru stele, dar unde nu am mai fost pana acum.

Zis si facut si iata-ne la "Valea cu Pesti" Transfagarasan. Initial toate bune si frumoase, panorama superba, oameni draguti, insa surprizele incep sa apara in momentul in care ajungem sa ne cazam.

Mai intai doresc sa incep cu baia care cred ca nu avea mai mult de 1 mp, lipsa balconului, doresc sa mentionez ca am avut inchiriat apartament, insa in afara de aceste lucruri am mai avut parte de o surpriza. La momentului preluarii apartamentului am cerut si lenjerie pentru patul din cealalta camera, insa camerista ne a spus ca poate sa ne dea doar daca achitam o taxa suplimentara. Taxa suplimentara? Pentru ce? Am inchiriat apartament si am platit pentru lucrul asta si in plus noi suntem doi adulti si un copil de 4 ani. Nu am fost de acord cu aceasta taxa si bineinteles nu ni s-a adus lenjeria.

Referitor la camere acestea erau spatioase cu mobilier modern si amenajate foarte frumos.

Restaurantul avea o panorma de vis, insa calitatea mancarii..., nu mai spun de preturi. Macar daca tot erau scumpe sa fie si de calitate, dupa zicala romaneasca "dau un ban, dar stau in fata".

Haideti sa trecem si la zona spa. Ce avem aici? O piscina ok mare cu apa curata, dar care cred ca nu avea mai mult de 15-16 grade, oricum angajati spuneau ca apa are 28 grade, eu nu cred, cert este ca nu prea puteai sa faci baie in ea, apoi jacuzzi care a fost ok, insa cu doua exceptii:

1 - intr-una din zile apa a fost atat de fierbinte de nu puteai intra in ea

2 - nu cred ca se face curatenie, spun asta deoarece odata intorsi acasa am constat ca atat eu cat si cea mica ne-am pricopsit cu o infectie urinara. Iar referitor la curatenie in cele 5 zile cat am stat nu a binevoit nimeni sa faca curatenie si sa ia gunoiul, nu mai spun prosoape schimbate.

Gunoiul l-a luat dupa ce i-am sesizat si asta in cea de-a patra seara.

Nu stiu ce sa spun daca sa mergeti sau nu, poate pentru doua seri e ok, dar mai mult cred ca nu este cazul.

Recomand sa mergeti pentru peisaj, pentru liniste, relaxare, dar repet 2 zile.

Trimis de aurflor in 18.01.13 22:09:02
Validat / Publicat: 18.01.13 23:12:05

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aurflor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 58.00 EUR pe cameră

valeria2012 [19.01.13 15:02:54] »

cred ca e vorba de 300 de euro

aurflor [20.01.13 11:57:48] »

@valeria2012: scuze am vrut sa scriu cazare 300lei/noapte, iar cost sejur 2000 lei.

by webmaster: ajustat în caseta tehnică - "300 lei / noapte"

ma_ryan [08.08.13 21:42:09] »

... si totusi fff frumos... cu siguranta 4 stele... si trecand peste modestie o spun ca un adevarat cunoscator... preturi intradevar... maricele... nu se justifica cu nimic un suc... 8 lei... o cafea idem... camere micute dar cochete... cu balcon... daca nu ceri... unele nu au balcon... peisaj de visss, mic dejun superslabut si repetativ, curatenmie zilnica, preturi mancare marii, ... totusi una peste alta am sa revin cu siguranta... am uitat sa specific un mamager de toata isprava totusi fff atent si dragut

webmasterX [20.02.15 11:49:58] »

aurflor, ma_ryan, valeria2012

pagină generată în 0.0581519603729 sec