ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.01.2013
ÎNSCRIS: 06.01.13
AUG-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Modest, dar placut

Am fost la acest hotel cu baiatul si mama in ultimii3ani si am fost multumita. E normal ca fiind un hotel de 2 Stele sa nu fim carcotasi si cu pretentii ca pt 5* pentru ca nu ar fi normal. pretul e de bun simt, camerele... si mai mici si mai mari depinde cum ai norocul (eu mereu am stat la et 1 ca am rau de inaltime si au fost super amabile fetele si m-au inteles fara stimulente anticipate).

prosoapele se sch si zilnic daq le lasi pe jos la baie (eu si cu lenjeria am facut la fel dupa vreo5-6zile si mi-au sch), se face curat zilnic, se ia gunoiul fara a-l scoate pe hol cum am citit la unele hoteluri.

Mobilierul perdelele mochetele intr-adevar sunt modeste sa zicem dar corespund nr ului de stele.

ce e f bine e ca e aproape de plaja, de telegondola.

cat despre mancare la national e cam acelasi meniu an de an si ti se cam taie dupa3-4zile pt ca nu e prea variat, asa ca am preferat sa nu iau bonuri valorice sa ma leg la cap degeaba si m-am dus la o autoservire mare din zona cazino mamaia chiar prima pana sa aj la telegondola pe stg. au f multe feluri de manc si sigur gasesti zilnic ceva dif pe plac chiar si cand stai 2 sapt.

apa e mica, mereu a fost curata, mai putin cand au fost valuri mari si era cam plina de alge pana se linista marea o zi-2.

ce sa mai zic, daq nu sunteti pretentiosi si merita luat in calcul.

la adresa personalului nu am nici un repros, am fost multumita.

sing pb ar fi ca uneori pt ca dragii de turisti se inghesuie fara nr si cu n bagaje, se mai blocheaza unul din lifturi... dar putin sport nu strica nimanui.

la adresa unui gen de compatrioti as avea de reprosat in sch. spre ex anul trecut era un grup de vreo 10 pers peste 30 ani toti care lipsiti de cel mai elementar bun simt si respect la adresa celorlalti turisti dupa h 22.30 s-au strans toata gloata in zona liftului ca e mult spatiu, au scos 2 boxe si laptopul si au pus muzica la max... fara sa le pese ca in hotel mai erau si copii mici care la ora aceea incercau sa adoarma... dar makar la a 2 a solicitare au incetat cu galagia muzicala si au respectat ora inaintata pt copii.

uneori aprecierile carcotase sunt facute... parerea mea... si din rea vointa pt ca poate unii au nemultumiri cauzate de consecintele unui comp propriu neadecvat sau poate pt ca au expectative prea inalte din prea putin.

sa comparam litoralul nostru cu cel strain este inutil pt ca la noi nu este implementat sistemul all inclusiv sau macar demipensiune in hoteluri iar cele care le au au niste preturi astronomice comparativ cu aceeasi oferta la un hotel din bulgaria spre ex si atunci normal ca se prefera ori cazare si atat ori varianta litoral strain si suntem tentati sa comparam negativist serviciile modeste ale noastre la preturi aproape ca la bulgari la all i.

oricum pe scurt, pt cei cu pretentii modeste, care vor doar un loc decent si curat unde sa doarma cateva h pe noapte, si prefera sa isi utilizeze banii mai bine pe placerea sejurului pt ca se duc cel putin 200 ron pe zi in 3 pers fara a face excese, decat pe nr de stele al camerei,

eu il recomand, pt ca si anul asta in aug ma voi duce iar 2 sapt dupa ce in iulie voi petrece 15 zile la albena la hotel slavuna 3*+, si voi reveni cu detalii despre fiecare, inclusiv despre carnavalul de la venetia din febr si despre disneyland paris pe masura ce voi finaliza fiecare sejur...

sper ca am fost de folos celor ce poate sunt interesati de acest hotel. vacante placute tuturor

Trimis de ultras_fabian in 06.01.13 23:35:07
Validat / Publicat: 07.01.13 00:53:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Neptun (sulina, delta, etc)

VIZUALIZĂRI: 2640 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ultras_fabian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 august 2011
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[07.01.13 00:52:33]

@ultras_fabian: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Un review echilibrat și util - mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare

gianaadina
    [16.01.13 11:14:06]

Buna! Suntem o familie tanara, cu 2 copii unul de 5 ani si unul de 2 ani. Crezi ca spatiul este ok pt aceasta componenta a familiei? se plateste ceva separat pt copii sau ii putem culca intre noi, pe cele 2 paturi?

Nu vrem fitze, doar sa nu miroase a mucegai in camera, sa avem apa calda non-stop si sa functioneze instalatiile atat electrica, cat si cea sanitara.

Gunoiul ai spus ca il ridica zilnic din camera... daca nu, il pot duce si eu ca nu mi-o pica mana din umar!

Pt luat masa ce recomanzi, avand in vedere ca am 2 copii mici: sa iau bonuri valorice sau gasesc autoserviri cu mancare diversa adecvata copiilor?

Multumesc anticipat pt informatii!

[16.01.13 13:24:59]

@gianaadina: buna. pt cupluri cu 2 copii pana in 12 ani din cate am vazut pe oferte agentii se plateste 50% din pret cazare adult pe noapte si va ofera pat suplim, doar in cazul cand e un singur copil sta gratis.

camerele cred ca sunt ok ca marime, pt ca din experienta proprie am obs ca le dau in functie de nr de pers. spre ex cand am fost in anii anteriori lui 2012, cu mama si fi-miu am avut camera mai mare decat cea de anul trecut cand am fost doar eu cu baiatul. baile au apa calda non stop, nu sunt renovate de hat dar sunt sa zicem intretinute makar nu au igrasie in ele sau in camera.

balconelul e micut dar pt uscat cateva lucruri merge. prosoapele sunt cam aspre dar asa cred ca sunt peste tot la 2*.

recomand o cazare la un etaj mai inferior ca uneori se mai strica unul din cele 2 lifturi si cam dureaza asteptarea sa il poti folosi pe celalalt. asta se intampla mai ales cand sunt cazari sau eliberari multe si il supraincarca turistii pana crapa saracul dar a 2-a zi nu mai e pb.

gunoiul nu am idee unde se duce pt ca nu am avut nevoie sa aflu. mereu l-au luat zilnic. doar hartie cam uitau sa puna la baie uneori cand se termina, dar nu era pb ca la 2 pasi de hotel la parterul hotelului national e un market si gasesti de toate.

nu recomand bonuri valorice pt ca ati fi legati de hotelul national si varietatea lasa de dorit. in 3 ani nu am vazut progrese in domeniu, mereu acelasi meniu si dupa 2-3 zile ti se ia cheful de mancat acolo. mancarea e buna, proapata dar nu prea ai de unde alege. recomand sa iei doar cazare si atat.

hotelul e f aproape de zona cazino mamaia, si pana in telegondola pe partea stg e o autoservire mare, nu dau nume ca poate nu am voie, dar nu o ratezi sigur e prima si singura pe stg, telegondola fiind pe partea dreapta. au de toate acolo si sigur poti manca zilnic ceva dif si cand stai 2 sapt ca noi. au gratare, pizza, carne porc, pui, fructe, salate, paste, pizza, prajituri, ciorbe de vreo 4-5 feluri, cartofi prajiti, fierti, piure, taranesti... etc, legume la gratar si le recomand cu placere, piure, varza, ciolan, ... si tot asa as enumera multe. preturile sunt ok, si niciodata nu mi-a fost rau de la mancarea lor

in cei 3 ani. am mai incercat in primul an alte 2 autoserviri mai sus de telegondola pe dr, e una chiar pe un gang si are un afis la alee si pot spune ca mi-a fost rau o zi intreaga de la piureul lor.

pt plaja recomand abonament la sezlonguri daq vrei sa iti iei. iesi mai convenabil. anul trecut spre ex erau 20 de luni pana vineri si 25 in week end la pret platit zilnic iar cu abonam e cu 3-4 ron mai putin pe zi. asta la plaja peronni unde am stat noi mereu.

sper ca ti-am fost de folos. pt orice lamuriri suplim iti stau la dispozitie... sa ai o zi plakuta...

[16.01.13 13:36:01]

@gianaadina: am uitat un detaliu. cosul de gunoi e cam mic, cel putin din punctul meu de vedere si in mod sigur vei gandi la fel pt ca sunteti 4 pers, si iti recomand sa iti iei un sul de saci de 35l sa zicem (eu asa am facut mereu, pt ca se aduna sticle goale, ambalaje div si nu intra mare lucru in cosuletul lor).

si daq doresti sa fie parfumata camera, poti lua un glade cu senzor de miscare cum iau eu si e ok. :-)

cirax82
    [07.07.13 21:07:53]

@ultras_fabian: Ati avut probleme cu siguranta bunurilor, adica ma refer daca se fura?

[09.07.13 12:22:51]

@cirax82: nu, niciodata si mereu am avut laptop la mine, camera foto de peste10mil si alte ob de val si nu ma incarcam cu ele pe plaja zilnic si niciod nu mi-a lipsit nimik. nu stateau doamnele sa caute ce e fain de luat in loc sa faca curat.

nu le-am lasat etalate pe pat, le-am pus intre lucruri, dar chiar si asa daq era sa le tenteze, asta nu era o garantie, pt ca aveau liber sa faca ce doreau ca noi eram pe plaja nu le pazeam, dar nu am avut surprize

cirax82
    [10.07.13 10:25:19]

@ultras_fabian: ms frumos pt raspuns

[10.07.13 11:02:18]

@cirax82: cu placere si sejur placut.

cirax82, gianaadina, ultras_fabian
    Alte impresii din această RUBRICĂUnirea Hotel: