ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.10.2012

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

De evitat

Am ales programul "Litoralul pentru toti" pentru a incheia sezonul estival si am optat pentru acest hotel in cunostinta de cauza, citisem cam tot ce era postat despre hotel pe Booking, Am fost acolo si orice forum. Stiam la ce sa ne asteptam cand ajungem si nu ne-a surprins negativ fata de ce stiam :).

Am fost cazati intr-o camera spre strada chiar daca i-am intrebat daca ne pot da o camera spre piscina, refuzul fiind clar deoarece acele camere sunt de tip Family.

La pranz era destul de cald dar trageam draperiile si dadeam drumul la aerul conditionat si atunci devenea acceptabil.

Terasele erau deja inchise ori s-au inchis in timpul sejurului si nu am fost afectati de galagie (deci un lucru bun).

Am optat pentru acest hotel din lista hotelurilor din program deoarece era singurul hotel care ne oferea un confort garantat in camera indiferent de timpul de afara, iar copilul putea sa petreaca timpul din camera fara probleme de accidentare si lipsa de spatiu. Singura problema majora cu referire la camera era baia care nu i-am putut da mai mult de 3 *, sifonu iesea in fiecare zi iar dotarile nu excelau in niciun fel.

Micul dejun inclus in pretul camerei era intre slab si foarte slab dar reuseam sa trecem peste el cu cereale cu lapte, o cafea, unt (fara gem deoarece in prima dimineata o clienta s-a plans ca a gasit gandaci) 2-3 felii de sunca si cam atat. In cateva zile am primit ceva fructe iar in 2 zile prajituri (intr-o zi erau vechi).

Ne-am riscat sa luam pranzul de 2 ori la hotel dar mancarea era de nivel de cantina, foarte uleioasa, greu digerabila iar cocktailurile erau slabute. Am evitat sa mai mancam la hotel si am preferat sa mancam in Neptun unde mancarea era buna.

Apa din piscina hotelului era foarte rece chiar daca afara erau temperaturi de aprox 30 grade C.

Personalul hotelului nu a excelat dar nici nu au fost probleme deoarece ne-au raspuns la majoritatea solicitarilor, hamalul la sosire ne-a dus bagajele in camera dar la plecare era liber pentru examene :) insa ne-a ajutat cineva de la hotel totusi.

Parcarea am platit-o 10 Ron/zi pazita si supravegheata video, deci nicio problema.

Despre plaja si apa am numai de bine deoarece am prins o perioada foarte linistita apa era calda, curata si calma la mal, iar plaja era la nivelul plajelor din Romania dar fara alge si gunoi (deci curate). Distanta pana la plaja o parcurgeam in aprox 5 min cu copilul de 1 anisor prin parcarea hotelului de langa noi.

Statiunea era linistita, fara prea multa animatie si fara prea multea activitati de facut decat inchiriat biciclete, cateva terase deschise.

Nu recomand acest hotel deoarece preturile intregi sunt la nivelul din Bulgaria si nu ofera nimic in plus fata de acestea, decat minusurile evidentiate in descrierile anterioare cat si in aceasta.

Trimis de mateicip82 in 31.10.12 09:24:56
Validat / Publicat: 31.10.12 09:57:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN. A mai fost în/la: Mamaia Neptun

VIZUALIZĂRI: 1704 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mateicip82); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂSaturn Hotel: