ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.09.2012
    REGIM MASĂ ual
    2 AD. + 2 COPII -- v: 1-5

Long Beach Resort & Spa [Turkler]5

Frumos

Am fost pentru a treia data in Turcia, a doua in regiunea Alanya. In anul 2010 am optat pentru un sejur la Saphir Resort &Spa, asa ca, pot sa fac o mica comparatie.

Prea departe de aeroport daca trebuie sa mai iei si alti turisti in drum spre aeroport, am fost primii la intoarcere.

- mancare foarte buna, mult peste si pui, dulciurile bune, dar cele turcesti mai bune la Saphir, supe creme bune, cea de iaurt foarte buna. Am avut de unde sa aleg pentru copii. Erau diferite seri, in cateva s-au servit somon afumat, sushi, mici, dar nu am mancat nici una din ele. Pot spune ca tonul in crusta de sare este foarte bun.

-minibarul se umplea zilnic in camera cu ce lipsea din el, adica 2 beri la sticla, 1 l de pepsi si suc de portocale acidulat, 1,5 l apa plata, 2 sticlute cu apa minerala si 2 cutii cu suc de piersici. Mai vreau sa specific ca peste tot in resort erau frigidere cu apa plata la 0,5 l din care te serveai. Cu privire la calitatea bauturilor nu pot sa va dau detalii ca nu sunt o consumatoare. Apa sa fie ca in rest nu ma intereseaza. Sotul meu a consumat bere Efes si a zis ca este buna. Peste tot este plin de baruri in care se poate consuma ce vrei inclusiv mancare.

- camera 150 la nivel cu receptia a fost buna, cu o priveliste foarte frumoasa sprea mare si piscinele de la vilele de lux. Am avut un pat matrimonial, unul de 1 persoana si un pat extensibil. Baia a fost foarte urata, cu mucegai la faianta si din loc in loc pe tavan, au o ventilatie proasta in bai. Curatenia se fusarea prin camera.

- la plaja se ajungea prin tunel pe sub sosea, nu este departe, este in doua locuri, una numai cu nisip si in apa care era aglomerata si una cu nisip si pietricele in apa. Noi am optat pentru a doua pentru o mai buna supravegherea a copiilor care s au jucat dupa cum au vrut ei.

- distractie pentru copii si adulti este in fiecare seara, noi am participat numai la discoteca pentru copii.

-cumparaturi se pot face la un bazar foarte mic care se afla la 800 m in stanga hotelului

- la 5 min in dreapta hotelului este Delfinariu, nu stiu cum este pentru ca nu am fost.

Saphirul este un pic mai stilat, dar cu servicii nu asa bune si angajati nu chiar asa amabili ca si la Long Beach.

Ca o concluzie, as mai merge la Long Beach Resort & Spa daca ar fi mai aproape de aeroport.

Trimis de marienis in 22.09.12 15:05:57
    Validat / Publicat: 22.09.12 15:14:35
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Saphir Resort &Spa Alanya si Hotel Nina Oren

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marienis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
    P05 Piscina pentru copii

webmaster26 [22.09.12 15:12:52] »

@marienis: Cu ocazia primului review scris (unul ce merita remarcat!), iti spunem bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare