ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2012
ÎNSCRIS: 18.09.12
SEP-2012

Relaxare maxima si rasfatz cat cuprinde!

Este a 2-a oara cand venim la pensiuea Marmot in acest an si de fiecare data ne-am simtit foarte bine! Prima data am venit de Paste impreuna cu fetita noastra de 1 an si 6 luni si cu finii nostri si fetita lor de 2 ani, pentru 5 zile.

A doua oara am venit doar noi doi, in septembrie, pentru 6 zile. Este prima data cand plecam singuri, fara copil si ne doream sa ne relaxam si sa ne recuperam fortele, dupa o perioada lunga de zbucium.

Locatia este foarte buna pentru relaxare, nu se afla in centru aglomerat si zgomotos din Bran, tot ce auzi este vantul. Pensiunea este inconjurata de munti si privelistea e minunata! Wi-fi-ul are o conexiune foarte buna, motiv pentru care sotul meu a fost foarte incantat, iar sotul meu e cam capricios din fire!

Cand am fost cu copiii, am mancat in principal aici, iar doamna care se ocupa de pensiune este foarte amabila, ne-a satisfacut toate mofturile, ca sa zic asa, mai ales ca fina mea era insarcinata si avea anumite restrictii alimentare, la fel si copiii. Doamna a avut multa rabdare cu noi si orice i-am cerut, s-a rezolvat! Chiar ne-a incantat rasfatul de aici!

Branzeturile si lactatele au fost foarte gustoase, i-am cerut chiar sa cumparam si pentru acasa! Mancarea a fost din abundenta, prea multa dupa parerea mea, niciodata nu puteam termina toate felurile, insa ne incapatanam pentru ca mancarea era foarte buna!

Aici toate preparatele sunt pregatite in casa: gemuri, zacusca, prajituri si placinte si mai ales inghetata facuta in casa a fost absolut delicioasa!

Cand am venit a 2-a oara, nu am mancat chiar in fiecare zi aici, pentru ca doream sa ne mai plimbam si sa mai vizitam imprejurimile, asa ca am luat masa la diverse restaurante din centrul Branului si din imprejurimi, insa preturile au fost sensibil mai mari decat la pensiune, mancarea mai putina si nici pe departe la fel de gustoasa. Asa ca data viitoare cand vom veni, vom opta pentru pensiune completa la Marmot!

Pensiunea are o curte mare in spate, cu terasa, are 3 leagane si un balansoar.

Copiii s-au distrat, s-au alergat prin curte si au stat in aer liber de munte! Recomandarea mea ar fi sa mai aduca ceva jucarii de exterior pentru copii, pentru ca loc este suficient si i-ar tine ocupati pe copii mai mult afara.

Fetitele noastre s-au alergat si prin restaurantul de la parterul pensiunii si se jucau cu decoratiunile interioare de la pensiune, iar doamna a fost foarte ingaduitoare cu ele, desi i-au spart o cana cu vacute adusa din Elvetia. Doamna a fost foarte amabila si nu ne-a lasat sa o platim, insa i-am promis ca-i vom aduce alta in schimb!

Doamna are si 2 caini mari, blanzi, jucausi si frumosi, care au fost o incantare pentru copii!

In curte este si un gratar, incorporat intr-o casuta spatioasa, unde se poate face un gratar indiferent de vreme! Noi nu am optat pentru gratar, insa fetitelor le placea sa se joace acolo in casuta!

Camerele sunt spatioase, luminoase, foarte frumos aranjate, cu mobila noua din lemn, cu balcon mare, pat mare si canapea. Noi am stat in camerele 3 si 4 si chiar nu am avut nimic de reprosat! Fetita noastra era foarte incantata de cabina de dus si intra mereu acolo imbracata si inchidea si deschidea usile :)

In concluzie, noi ne-am simtit foarte bine aici, cu adevarat rasfatati si cu tot confortul! Cu siguranta vom reveni si dorim sa o felicitam pe doamna de la pensiune pentru treaba buna pe care o face! Suntem incantati sa vedem ca mai exista si turism personalizat, dedicat nevoilor fiecarui turist in parte!

Trimis de alexan in 18.09.12 12:51:21
Validat / Publicat: 19.09.12 11:37:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN. A mai fost în/la: valea prahovei, zona sibiului, sighisoara, valea argesului, slanic moldova.

VIZUALIZĂRI: 1440 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alexan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster0 [18.09.12 13:08:28] »

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentara a autenticitatii si naturii dezinteresate a recomandarilor.

Asteptam pentru inceput un set minimal de poze care sa dovedeasca prezenta acolo in calitate de turist platitor.
NOTA: Fotografiile nu vor fi facute publice, daca se solicita expres acest lucru.

Admin [19.09.12 10:50:02] »

Autorul este rugat sa ma contacteze (indicand de preferinta un numar de telefon -- ori sunandu-ma direct pe 0721.XX.XX.12 - editat ulterior de webmaster), as aprecia daca este amabil/a sa-mi raspunda unei intrebari prin care as dori sa lamuresc unele neclaritati tehnice legate de acest review si/sau de fotografiile incarcate.

Admin [19.09.12 11:33:22] »

Multumiri autoarei pentru colaborare.

In urma conversatiei telefonice de dupa solicitarea mea de mai sus am aflat urmatoarele

- desi a folosit timpul trecut in exprimare, autoarea scrie de la pensiune (stiam deja, a fost unul dintre motivele pentru care verificari supliemntare au fost necesare);

- isi finalizeaza sejurul maine - miercuri; destul de neuzual, as observa.

- pozele sunt facute toate aseara (in pripa, senzatia mea) ca urmare a solciitarii noastre. Pana acum nu au facut nicio alta poza. Hmm.

Desi echipa de moderare are inca unele retineri, intuitia imi spune ca avem de-a face cu un turist. Poate mai apropiat de proprietari -- pozitia i-a fost semnificativ & constant inclinata inspre asta, permanent in timpul conversatiei telefonice - insa unul care si-a *platit*, cel mai probabil, sejurul acolo.

Vom publica recomandarile pe baza premizei de bune intentii.

Multumiri inca o data autoarei pentru amabilitatea purtarii acestei discutii relativ clarificatoare. Daca e cazul, poate considera ca-i transmit si scuzele mele pentru eventualul disconfort pricinuit - e perfec justificat, insa, in opinia mea, de circumstantele atipice in care a fost incarcat reveiw-ul.

Am mai spus-o si alta data: prefer sa-mi asum greseala unor verificari si suspiciuni exagerate decat sa publicam pe site impresii nesigure/incerte din punct de vedere al autenticitatii si naturii dezinteresate a recomandarilor.

Atat pozitive, cat si negative - sunt tratate ABSOLUT IDENTIC, nu facem nicio discriminare. In fapt, nu ne intereseaza deloc "semnul" (++/--) atunci cand analizam un review trimis - ci doar eventualele *semne* de intrebare care rezulta din verificarea unor reviews-uri.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Marmot Residence [Predeluț]: