ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2012

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Nu va recomand...

Nu se face curat, nu se schimba prosoapele, lenjeria si nu se ia gunoiul din camera (cu toate ca am stat 6 zile). Nu exista internet wireless si proprietarii sunt de o nesimtire rara.

Am fost in vara anului 2012 si am fost foarte dezamagiti.

In primul rand, vreau sa precizez ca am stat 6 zile si nu s-a facut curatenie NICIODATA in camera. Nici macar nu a intrat cineva sa ne ia gunoiul sau sa ne aduca o hartie igienica. A trebuit sa cerem noi una cand am ramas fara. Iar de lenjerie sau prosoape ce sa mai zic... acelasi lucru, nu a schimbat nimeni cearsafurile sau prosoapele.

In plus, nu exista internet wireless in unitate, cu toate ca asa isi fac reclama proprietarii pe site si ne-au confirmat la telefon ca exista. Cand am intrebat de parola, ni s-a zis ca nu au internet wireless, ci doar un stick de la Orange si ca ne putem conecta la calculatorul copilului sau pentru a intra pe internet. Am insistat totusi sa folosim stick-ul la laptopul personal si au ezitat in a ne da aceasta posibilitate, pe motiv ca nu au parola, ca trebuie sa mearga pana in Constanta sa caute actele cu parola, ca nu mai stiu pe unde le-au pus etc. Intr-un final am obtinut intr-o seara stick-ul si surpriza - nu era nevoie de nicio parola. Dupa aceasta intamplare, nu am mai cerut stick-ul (deoarece copilul proprietarilor statea non-stop pe mess) si luam laptopurile cu noi la pranz si mergeam la o terasa din apropiere unde mancam si aveau wireless (2 in 1).

Mai mult, ni s-a zis ca vom sta intr-o camera cu pat matromonial. Dar cand am ajuns acolo, patul matrimonial era de fapt o canapea extensibila din piele ecologica. Iar in camera nu aveai unde sa iti pui lucrurile. Efectiv, camera era prea mica. La drept vorbind, era doar canapeaua, un fotoliu, un dulap minuscul, din care oricum un sfert era ocupat de frigiderul incorporat in dulap. Nici macar o masuta sau noptiera pe care sa iti lasi lucrurile in camera. De asta probabil au si pus TV-ul pe perete, deoarece nu mai incapea nicio masuta pe care sa il aseze. Sigura masa era pe terasa, una din alea mici din plastic pe care se joaca copii la gradinite.

Iar la baie alta problema... cabina de dus nu se inchidea bine si apa curgea pe jos. Pe deasupra, cabina de dus era stricata, deoarece curgea apa in baie si de sub aceata. Iar in baie nu exista niciun mop cu care sa adunam apa, ci doar un covoras care se imbiba cu apa si mirosea oribil. Iar de scurs nu se scurgea nicaieri, desi am incercat noi mai multe variante.

Daca vreti sa mergeti la mare sa va odihniti, nu va recomand acesta unitate. Deoarece fix gard in gard cu proprietarii este instalat un cort imens in care de dimineata pana noaptea tarziu aveau loc intruniri cu yoghini. Si cum altfel sa se auda intre ei in cortul cel mare decat la microfon? Tot concediul nostru am auzit muzica lor (care canta aproapre non-stop) si ce vorbeau liderii lor la microfon, camera nostra fiind chiar langa cortul lor.

Si cum toate astea nu erau de ajuns, intr-o noapte ne-am trezit pe la ora 2 cu niste zgomote infernale in vila. Cand am iesit pe hol, la un etaj mai jos, proprietarul si inca o persoana incercau sa deschida usa unei camere, deoarece se blocase, iar turistii nu reuseau sa intre inauntru pt a dormi. Chiar daca era ora 2 noaptea, ei ciocaneau si faceau zgomit cu o bormasina sau un frex, incercand sa scoata yala fara sa strice usa. Dupa vreo 45 de minute de zgomot, si-au dat seama ca nu reusesc si s-au indurat sa ii cazeze pe bietii turisti intr-o alta camera care era pregatita pt a veni altcineva a doua zi. Cred ca nu era nevoie sa trezeasca toata vila (fiind toate camerele ocupate, mai putin una), doar pentru a nu murdari o lenjerie - in pus oricum s-a ajuns la acelasi lucru, doar ca am fost toti treziti de zgomotul infernal.

Chiar daca spun pe [***] ca ofera masa la cerere, nu gaseai pe nimeni in jurul pranzului in casa, decat pe copilul lor mic ce statea la laptop.

Asa ceva este inacceptabil pentru preturile pe care le practica (mentionez ca am fost in sezon nu extrasezon, deci preturile au fost destul de piperate pentru ce ni s-a oferit). In plus, nu am nigociat deloc preturile care erau afisate pe site. Am ales aceasta unitate special pentru cum aratau pozele si pentru interenul wireless. Dar se pare ca am luat o mare teapa. Cu siguranta nu vom mai reveni. Si daca vreti un concediu fara nervi, va recomand si voua sa o ocoliti. Casa Alex nu e locul ideal pentru concedii! Atentie, Casa Alex de pe str. Tineretului, langa gara veche din zona de nord a statiunii (nu confundati cu vila Alex din centrul statiunii).

Trimis de oana_g in 16.09.12 11:43:02
Validat / Publicat: 16.09.12 11:59:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI. A mai fost în/la: Costinesti, Vila Tera

VIZUALIZĂRI: 2236 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (oana_g); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.09.12 11:58:39]

@oana_g: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• SOCIALs