ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2012
AUG-2012

Către satisfăcător
Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit

Asa si asa, dar nu voi reveni... Nu recomand!

Am ajuns "din greseala" la acest hotel. Initial ne-am luat bilete pentru Hotel Gloria, 140 lei/pers/5 nopti, dar cand ne-am prezentat acolo ne-au spus ca hotelul se va inchide si ne-au trimis la Capitol... :(

Eu am fost foarte dezamagita, pentru ca asteptam cu nerabdare sa vad marea din nou, si mai ales sa o vad din camera/balcon...

Din pacate hotelul Capitol nu are camere cu vedere la mare decat pe lateral unde sunt niste copaci imensi care ascund privelistea, cu alte cuvinte degeaba iti rupi gatul pe geam ca tot nu vezi marea...

Imi pare rau ca nu m-am gandit atunci sa ii dau ceva receptionerului sa ne dea o camera mai ok, eram foarte sigura pe voucherul de la agentie, dar se pare ca nu se tine cont de observatiile scrise acolo... :(

Asadar, am avut o camera la utimul etaj, fara balcon, un miros inchis, atmosfera incarcata... sauna! Baia foarte mica, m-a deranjat faptul ca la dus nu exista nici macar o perdea, nu mai vorbesc de cabina :)) astfel ca baia era transformata in lac dupa un singur dus... Am avut si o problema cu racordul de la chiuveta, am anuntat la receptie si au reglat problema in cateva ore.

Paturile foaaaaaaaarte foaaaarte foaaaaaarte vechi, aveau un miros de oaie... greu de suportat! Lenjeriile cat de cat curate, perdele vechi care se miscau greu, ce mai, tot mobilierul era vechi! Televizorul nu avea telecomanda, si nici nu mergea foarte bine.

Am dat 11 lei pe zi pentru frigider (racitor), foarte util!

Ce mi-a placut a fost terasa de pe palier, cu o vedere deosebita asupra marii, un loc perfect pentru a-ti bea cafeluta!

In concluzie, se putea locui acolo, dar nu pentru mult timp, iar la banii pe care i-am dat nu pot sa zic ca nu ma asteptam la aceste conditii! Un loc in care sa poti dormi si sa faci un dus, cam atat am vrut, atat am avut!

In anii urmatori nu voi reveni la acest hotel si nici macar in Eforie Sud! Statiune mica si urata! Plaja murdara, nisip amestecat cu scoici maruntite care te deranjeaza cand mergi, apa cu multe pietre si cateva alge!

Terase gen autoservire, toate!, mancarea trebuie sa o alegi cu grija, rar gasesti un loc bun! Noi am luat teapa cu Restaurantul Orizont, dar am descoperit Restaurantul-Pizzerie Carlos, unde faceau o pizza pe vatra excelenta, iar mancarea de la autoservire era f buna si la un pret relativ bun!

Trimis de Ioa in 30.08.12 18:04:12
Validat / Publicat: 30.08.12 18:35:45

VIZUALIZĂRI: 2168 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ioa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 O preaminunata floare prezenta la fiecare etaj pe scari... :)) Mare ne-a fost mirarea sa vedem o astfel de "planta" intr-un hotel comunist!

[30.08.12 18:14:18]

@Ioa: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

• Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel: