ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2009
AUG-2009
[?] AD. + 1 COPII

Către satisfăcător
Sub orice critică

Ascultati si luati aminte, va rog

Nici eu nu am crezut comentariile de aici si am zis ca sun exagerari dar toate au fost exacte

Si eu am venit de 2 zile si sunt foarte indignata de ce s-a intamplat si cum ne-au tratat acolo. In afara de faptul ca am avut o camera superba cu vedere la mare, serviciile sunt sub orice critica. Nu-mi vine sa cred ca intr-un hotel de 5 stele poti fi tratat ca un animal

Am ajuns pe 01. 08. 2009 si am stat 3 ore la coada la receptie dupa cum se vede in poza, iar mancarea ca de cocina, nu aveai ce sa alegi la pranz daca mai aveai nevoie si de ceva regim erai mort. Ingramadeala bataie pe fafurii si cani murdare este de nedescris.

Calitatea romanilor de acolo lasa mult de dorit (bineinteles mai existau si exceptii), buticari si manelisti, multi de la tara eu am ramas uimita. La masa bataie efectiv pe mancare si farfurii. Pe unde am mai fost n-am vazut asa ceva, ziceai ca esti intr-un hotel cu bilete gratis de la sindicat. Aveau niste manifestari de taranoi cu huiduieli si fluieraturi de iti era rusine sa spui ca esti roman. Se uitau englezii constermati si nu stiau ce se intampla de aveau asa manifestari. Copii care urlau non stop cu toate ca si eu am o fetita dar asa ceva n-am vazut pana acum, parinti care isi lasa copii sa face ce vrea fara sa-i supravegheze si apoi invinuiesc oamenii de ordine ca nu au grija de copilul lor, ani de zile m-am bronzat numai in picioare ca sa-mi supraveghez copilul si n-am avut pretentie de la altul

Pacat de hotel care e frumos dar nu cred sa se mai duca cineva acolo chiar si la preturile alea mici dar nu a fost gratis sa te multumesti cu orice

chiar si 700 euro nu e putin

Asa ca va sfatuiesc sa evitati acest hotel va spun din propria experienta pt ca am mai fost in Bulgaria chiar eram indragostita de Nisipuri unde m-am simtit de fiecare data super.

Trimis de Valentina69 in 10.08.09 16:18:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: NISIPURI DE 3 ORI

VIZUALIZĂRI: 1907 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Valentina69); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P2x coada la receptie pentru cazare
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

Alex2990
[10.08.09 15:33:12]

Dar ce s-a intamplat cu acel copil? Despre ce incident este vorba?

[10.08.09 20:03:27]

Si eu am ajuns acolo pe 1 si sunt chiar in poza postata de dumneavoastra. Asa este a fost o nebunie la receptie, dar acea nebunie am facut-o noi, credeti-ma.

Incidentul cu fetita sirianca inecata - am participat la salvarea eu, asa cum m-am priceput, desi medicul a venit dupa ce salvasem fetita...

La masa (cea de pranz) - ca atunci erau probleme - tot lipsa de ordine si respectul fata de cel din jur ne facea sa urlam.

Iar copii care se zburdau, sunt copii si trebuie sa-i intelegem si noi am facut la fel.

Cred ca sunteti un pic cam exagerata, daca v-ati pazit fetita nu inseamna ca Doamne fereste nu se putea intampla oricui, acolo trebuia sa fie un liveguard - care [dealtfel] dupa incident era zilnic la piscina!

[11.08.09 09:04:26]

Domnule Catalin, intr-adevar coada la receptie era si in urma mahalagismelor romanesti, dupa cum v-am spus calitatea romanilor era sub orice critica. La receptie de fapt erau doua cozi una a oamenilor corecti care au stat trei ore si alta a ghiolbanilor si needucatilor care se bagau in fata. Acum depinde dumneavoastra unde ati fost.

La masa domnule Catalin (daca pot sa va spun asa din moment ce spuneti ca va manifestati urland): intr-adevar ne tratau ca pe niste animale, dar asta nu inseamna sa incepi sa urli ca la mahala cand suntem oameni si putem vorbi chiar sa le schimbam impresia pe care le-am lasat-o. Mie sincer imi era rusine ca sunt romanca.

Aceeasi problema era si cu copii, care nu doar se zburdau ci urlau ca din gura de sarpe iar parintii erau imuni nu faceau nici-o observatie deci ce concluzie tragea copilul "ca facea ceva bun". Oare de ce copii englezilor, nemtilor etc nu faceau asa ci vorbeau normal si se jucau bineinteles dar se vedea ca erau educati.

Despre lifeguard: scria peste tot ca nu exista, dar trebuie sa mai si stii sa citesti in engleza, asa e.

Eu oricum am postat aici nu sa ma cert cu dvs ci sa stie lumea si sa se fereasca de acest hotel, conform zicalei " pe afara vopsit gardul innauntru leopardul"

[11.08.09 11:15:06]

Da Doamna poate aveti dreptate, dar sa stiti ca nemti si alti nu au prea venit cu copii acolo, doar noi romanii eram cu copii si cativa sirieni despre lifeguard asa este scria ca nu exista, dar el exista si dupa incident chiar era prezent zilnic, in ceea ce priveste engleza, ma bucur ca stiti sa cititi, eu am inteles asta doar din semnele de la piscina.

Ceea ce vreau sa va zic este ca nu trebuie sa posatam impresiile personale si frustarile noastre si trebuie sa fim obiectivi si sinceri, altfel ajungem ca cei ce urlau la masa de pranz.

o zi buna!

[11.08.09 12:12:23]

Eu consider ca am fost destul de obiectiva si sincera si nu este numai parerea mea dupa cum se vede din toate postarile, iar acest utilitatea acestui site tocmai acesta este ca toti sa ne exprimam impresiile ca cei care vor sa mearga in acel loc sa stie ce-l asteapta.

Daca ar fi fost numai cazarea ar fi fost super in rest este jalnic.

Iar copii englezi, bulgari erau o gramada dar nu-i vedeai ca pe cei romani besmetici de capul lor, poate de aceea nu i-ati vazut, eu chiar am stat pe langa ei si am discutat cu ei. Asa ca erau

O zi buna

[11.08.09 14:56:51]

Asta am vrut si eu sa spun calitatea serviciilor lasa foarte mult de dorit, la acest hotel, dar hotelul, locatia lui si camerele sun super ok, la pretul platit de mine aproape 800 euro 8 zile 4 persoane, am considerat doar cazarea si m-am respectat consumand la terase si nu m-am mai stresat de mancarea lor.

Toate cele bune.

P.S. Pe viitor sa fim mai atenti si sa nu mai cautam doar cel mai mic pret, si in fine, cand am cautat impresii despre acest hoel, in luna mai, nu erau nici de bine, nici de rau, bine ca a aparut acest suit, unde putem sa ne informam,

FELICITARI WEBMASTER!!!!

bogdanh
[13.08.09 13:42:06]

Cred ca cel mai bun review este cel scris de sadadifelippe, cu care sunt in totalitate de acord. Si care e problema ca multi sunt de la tara? Cunosc pesoane de la tara care au fost la hotelul asta si s-au comportat mai civilizat decat 100 de oraseni la un loc!

Nu trebuie sa asociezi civilizatia si bunul simt al unui om neaparat cu locul de unde provine (rural si urban).

Sa stii ca si mie mi-a fost rusine ca sunt roman din cauza comportamentului unor conationali, de ex. : au monopolizat scaunele de la barul de la piscina (mai aveau putin si intrau cu ele chiar in piscina) faceu misto de orice "gagica" (ca de erau smecheri), la restaurant nu aveau bunul simt sa stea la coada ca tot omul civilizat (englez, neamt, etc. ) mai mult decat atat veneau la bustul gol la pranz, oripilandu-ne cu aspectul lor de maimuta (nu au binevoit sa-si puna tricou nici dupa ce seful de restaurant le-a atras atentia in nenumarate randuri), romani (nu tarani nu buticari nu manelisti-nu trebuie asociat conditia sociala cu gradul de civilizatie si cu cei 7 ani de acasa) care plecau cu farfuriile pline de mancare din restaurant si tipau la tipa de la intrare ca de ce isi permite sa le atraga atentia asupra acestui fapt. Un alt exemplu este, ca in perioada in care am fost eu am dat peste o satra de rromi- sa vedeti tigancele cum intrau cu fuste in piscina, iar tiganii cu tricouri pe ei si cu palarii in cap si se jucau toti cu o minge tipau si faceau valuri mai mari decat un tsunami; monopolizau baldachinele (unde ai voie sa stai numai daca comanzi de la bar-alta aberatie gen all inclusiv Victoria Palace 5*). Exemplele ar putea continua ore intregi, dar vreau sa imi amintesc doar de lucrurile frumoase din vacanta la sunny beach.

Concluzia: la acest hotel vin destui romani carora le lipsesc cei 7 ani de acasa (parca nu era de ajuns servicii deplorabile oferite de acest hotel).

[13.08.09 15:05:51]

Intr-adevar aici aveti dreptate, nu trebuie sa generalizam, erau si romani bine educati care parca erau si timorati de ceilalti, iar despre oamenii de la tara vroiam sa spun de fapt oamenii care nu stiu sa se comporte in societate. Nu faceam referire exact de oamenii care traiesc la tara pt ca si eu stiu oameni care ar da lectii noua orasenilor cu toate ca sunt oameni simplii.

O zi buna

bogdanh, catalinsiatit, Valentina69