ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2009
[?] AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Nu mai vin alta data

In primul rind vreau sa spun ca de cand am pasit in Bulgaria, prima experienta negativa a fost cand am cumparat taxa de drum. Am spus functionarului ca vom sta 8 zile si ca vom lua taxa de drum pentru 2 saptamani. Mi-a cerut 20 leva (10 pe saptamana) sau 50 lei. Am platit 50 lei si la masina am constatat ca taxa era valabila de a doua zi si chitanta este de 10 leva. A fost Prima teapa.

Hotelul Ralitsa Superior este intr-adevar de 4 stele in conditiile in care stelele la hoteluri se dau in Bulgaria pana la 10. In camera nu am avut frigider (care costa 15 leva pe saptamana) si nici minibar sa nu mai vorbim de halat de baie sau papuci, mocheta in camera sau pe holurile de acces. In Romania cu greu ar fi obtinut 3 stele.

Atentie! doar hotelul este de 4 stele (si asta deoarece, cred, are piscina acoperita si sala de conferinte) in rest barurile si restaurantele sunt de 3 stele bulgaresti. Daca nu te deranjeaza mancarea de cantina la impinge tava atunci este OK. In tara nu stiu daca cineva ar comanda la restaurant sa manance in concediu mazare cu carne sau varza calita.

Bauturile sunt la discretie, dar iarasi atentie - nimic la pet, totul la dozator. Revin - nu stiu daca acasa mai beti suc la tek cu aspartan. Exista insa prigat-ul lor care se cheama prisun si care este OK. Berea numai la dozator si care este fffff proasta. Noroc cu tuborg si carlsberg ca altceva nu prea gasesti. Vinul la fel de prost (insa sunt subiectiv pentru ca nu beau decat de tarnave).

Sa va dau exemplu de menu: 2 feluri de supe la care aveai crutoane, patrunjel, cascaval separat; pui la cuptor, mazare cu carne (chiar mi-a placut pentru ca avea carnea de porc moale), un sote de legume, paste (nu am mancat niciodata); carne de porc trasa pe plita (nu se poate manca - foarte tare), legume (dovlecei si ceapa) trase pe plita; cartofi prajiti la discretie, varza calita; peste la cuptor (cod sau macrou), orez, rosii gratinate, porumb fiert, carnati (am mancat numai din cei proaspeti); salata de varza, rosii, castraveti, cu sau fara maioneza/iaurt, masline negre si verzi; desert - numai blaturi cu diverse creme; compoturi, gemuri si miere; pepene rosu, galben, prune, mere, portocale, etc. A fost si o zi in care a fost numai peste - hamsii, somon, creveti, scoici. Am mancat si eu hamsii pe saturate. Atentie! bulgarii cred ca nu folosesc niciodata usturoi la nicio mancare (am mancat hamsii fara mujdei). Menu-ul pentru copii ramane intotdeauna neatins (oare de ce? ).

Farfuriile sunt destul de curate insa tacamurile sunt de mai multe feluri. Paharele de sticla sunt murdare: sfat - folositi numai de plastic de unica folosinta. Piscinele sunt intradevar OK, plaja la fel, insa: la sezlong trebuie sa platesti 2 leva pentru saltea sau masuta. Nu inteleg unde este Ultra All Inclusive daca trebuie sa platesc pentru saltea si masuta la plaja sau piscina? De ce nu au mai bagat 10 euro la bilet si ti le punea de la inceput?

Barul de pe plaja deschide la 11.30 fix - la 11.25 stai si te uiti la apa sau suc si nu te serveste pana la si jumatate.

Autobuzul este foarte aglomerat asa ca am renuntat la el si am fost cu masinile. Cu parcarea este OK, nu ca la noi. Poti sa parchezi aproape orinde (in limitele bunului simt - chiar si pe plaja).

Am avut si o masa servita a la carte, care a fost execrabila. Si inca o atentionare - nu exista apa minerala pentru sprit - trebuie sa o cumparati. Personalul este amabil si serviabil insa la bar trebuie sa-i spuneti barmanului cum sa va pregateasca un cocktail si ce sa puna in el pentru ca nu veti vedea doua la fel.

Curatenia este Ok, camera decenta insa, iar trebuie sa spun ca hotelul nu este de 4 stele - la dus ai un loc de dus inaltat pe margini cu gresie si perdeluta din musama care se lipeste de tine cand te speli - nu exista cabina de dus.

Statiunea este comparabila cu Eforie Nord de la noi, insa mult mai putin animata - si asta pentru ca nu exista cazare la particulari cum este la noi si de aceea si lumea este parca putin mai civilizata. Exista un bazar cu 'marfa din europa' si magazine, insa impresia mea este ca ce costa la noi 1 leu acolo costa 1 leva (am dat in magazin 5 leva pe un nestea de 1, 5 si 1, 80 pe tuborg mic)

Ideea mea de vacanta la UAI (cu toate ca eu am fost reticient de la inceput) era sa nu duc lipsa de nimic inclusiv la plaja. Ma deranjeaza micile gainarii gen saltelute cu 2 leva, berea pe plaja care costa dupa cum i se pare barmanului (de la 3 leva paharul pana la 0. 5 dupa parlamentari), daca esti la 9 pe plaja trebuie sa-ti cumperi berea sau sucurile pana se deschide barul pe plaja la 11.30 fix, dupa care se face coada de te saturi, la masa trebuie sa faci numeroase drumuri pana le ai toate la un loc (nu ai o tava in care sa-ti pui farfuria, servetele, tacamuri, paine, scobitori, etc).

Parerea mea este ca la Mamaia cu 1000 de euro chiar daca nu stateam 8 zile nu mancam la impinge tava si nu beam bere si sucuri la dozator. La intoarcere in tara am oprit in Eforie unde in 5 minute am mancat o ciorba de burta si 5 mici si cu ochii, binenteles si hamsii cu mujdei de usturoi.

Trimis de cornelia in 10.08.09 12:54:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2226 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cornelia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -100 PMA (din 1 vot)

[10.08.09 20:50:23]

Sa nu mai vii, chiar nu meriti ca oamenii aceeia sa se straduiasca sa iti ofere un sejur cat mai placut si tu sa gandesti asa...

Am venit si eu de cateva zile de la Ralitsa Sup, dar nu regret nici un banut din cei 1600 de euro cheltuiti cu sejurul asta. Au incercat si au reusit sa imi ofere un sejur super, prefer restaurantul si plaja lor curata decat plaja plina cu alge imputite de la noi, de manele si alte gunoaie.

Si inca ceva... eu am fost pe jos la plaja, cei 800 m, ii puteai face in maxim 10 min, chiar treb. sa strabati jumatate de statiune cu masina??? !!!

Daca vrei decenta si liniste alegi Ralitsa, dar lasi fitele acasa, si totul o sa fie ok, inclusiv spectacolele ce le sustin animatorii in sala de spectacole, oamenii aia sunt platiti atat de putin si se straduiesc atat de mult, asta e parerea mea umila, dar anul viitor gandesc cu drag sa revin.

[10.08.09 21:08:36]

VALIDADA, ai scris cu pasiune, din suflet - pacat, dupa mine, ca nu ai ales sa scrii propriul review; in mod evident fiecare experienta acolo ar trebui, prin notele din "review-ul independent", sa contribuie la media hotelului, care va fi un indicator sintetic sper din ce in ce mai relevant pentru calitatea sejurului in acel loc...

corina75
    [10.08.09 23:55:33]

Cornelia, tot review-ul tau e scris cu rautate si dispret... ce ai cautat in Bulgaria, conditii de Republica Dominicana cu 1000eur... ?

Anul asta ma voi duce in BG a 3-a oara, am fost in Europa de Vest de multe ori si stiu ce inseamna hotel de 4*, cu halat de baie si papuci... daca ai fi avut interesul sa-ti programezi vacanta asa cum trebuie, ai fi stiut care e diferenta intre 4* bulgaresti si cele din vest... si crezi ca la noi 4* sunt 4*? haha... asta mi-a placut...

Imi cer scuze catre webmaster si catre ceilalti cititori ai acestui site super, dar nu m-am putut abtine sa nu comentez acest review plin de [... - sorry, termeni innaceptabili - nota webmaster]. Daca era o parere si atat, ok, dar e vizibil scris de cineva care nu e pamantean ca noi...

Valiada, te rog si eu sa scrii un review la acest hotel

corneliaAUTOR REVIEW
    [11.08.09 12:14:09]

Ideea era ca am avut alte asteptari de la aceasta vacanta. Am fost acolo 3 familii cu copii de 3 ani si nu pot sa spun ca nu m-am simtit bine, copii chiar s-au distrat de minune in piscine, cu toate ca inca din aprilie cand am cumparat biletul eu am avut reticiente atunci cand ne-am hotarat sa luam cu UAI, pentru ca lucrez intr-un domeniu asemanator si stiu ce inseamna sa tii preturile jos si cum se face. Daca toti cei aprox. 700 de clienti ar fi venit la masa, oare de cati chelneri si picoli era nevoie sa ii serveasca pe toti a la carte? Le-am spus prietenilor de la inceput ca eu vreau sa fiu servit la masa atunci cand sunt in concediu si nu sa ma duc eu sa ma servesc, insa ei au insistat ca nu mai vor sa stea sa alerge cu copii dupa un restaurant si ca pana il gasesti pe cel potivit o sa treaca mult timp, nu este aglomeratia si mizeria de la noi, s a m d. De aceea am si scris mai sus ca daca nu te deranjeaza sa mananci la impinge tava (caci pana la urma asta e chiar daca intr-o forma putin mai elevata) atunci totul e OK. Ba chiar in cazul nostru ajunsese o distractie in sine, si pentru copii care mancau unde li se nazarea, la piscina sau la ce terasa vroiau. Cat priveste hotelul intrati pe siteurile de specialitate daca nu ma credeti si vedeti ce dotari trebuie sa aibe un hotel sau restaurant de 3 sau 4 stele. Si chiar credeti-ma ca masa servita la a la carte la Ralitsa Superior, asa ceva nu veti gasi in multe locuri. Sa va spun menu-ul: am inceput cu salata cezar in care pe cuvint ca nu am avut mai mult de o jumatate de lingurita de ton pus pe un morman de salata, ca antreu am ales rulouri de dovlecei cu sunca, care au fost bunicei, ceilalti somon fume si credeti-ma era o jumatate de felie din aceea care o luam la plic da la carrfour, fel principal - stroganoff - 5 bucatele de carne de vita fierte si trase intr-un sos alb care nu am putut sa le mananc, alaturi de un morman da cartofiori, sau cotlet parca de porc o bucatica cat o jumatate de palma, si care era foarte tare, iar ca desert am cerut cosulet de fructe cu crema parca asa se numea si mi-a adus trei bucati de prajituri de la bufet, sau la ceilalti inghetata cu fructe exotice de fapt inghetata de la bufet cu gem de zmeura deasupra. Pentru copii ne-am dus la bufet si am luat pizza. Asa ca nu vad ce m-ar da pe spate la o asemenea masa. Am cerut chelnerului sa ne aduca apa minerala pentru sprit si ne-a adus sifon de la dozator. Atunci m-am dus in holul hotelului si mi-am cumparat eu apa minerala. Chiar as vrea sa stiu si eu parerea dvs. despre masa a la carte, si daca erati in alta parte si plateati aceea masa cu bani daca ati mai fi venit a doua oara acolo. La fel si pentru masa servita la bufetul suedez - cat ati fi dispusi sa platiti pentru acea masa la un restaurant unde ati fi fost serviti la masa?

Am venit in Bulgaria in vacanta la UAI pentru ca am crezut ca odata ce am platit biletul nu voi mai cheltui nimic altceva, sa nu stau sa am grija inghetatei sau mancarii pentru copil, a sucurilor, a berii pe plaja, a sapunului si a samponului si multe altele. Mi-am cumparat si sapun si sampon, sa nu mai vorbesc de bere pe plaja , saltelute, inghetata, sucuri, etc. Chiar nu inteleg de ce va suparati. Asta e parerea mea. Daca voi va-ti simtit foarte bine ma bucur pentru voi ca ati avut sau aveti o vacanta frumoasa. Mie nu mia placut, chiar si prietenii mei au spus ca lor le place si ca nu au nimic impotriva.

Si pentru Valiada, intradevar plaja este frumoasa si apa era curata, nu te contrazic, insa pe plaja nu este aglomeratia de la noi, stiam asta, si asta a fost un mare plus pentru care am ales sa vin in Albena. Ma-am dus la plaja cu masina pentru ca baietelul meu ar fi ajuns intr-o ora acolo, s-ar fi oprit la tot ce misca pe acolo si ar fi vrut sa faca toate trasnaile din lume, de aceea am preferat masina si nu ca nu as fi vrut sa merg pe jos.

Sint de acord ca personalul isi face datoria, este amabil si serviabil, insa nu ei sunt de vina ci sistemul in care lucreaza. Chiar si chelnerul de la a la carte, chiar daca vedea ca suntem nemultumiti, incerca sa ne faca se ne simtim bine si sa stiti ca am apreciat asta.

Si, Corina 75, atunci cand am luat biletul am crezut si m-am asteptat sa primesc intradevar 4 stele peste tot, pentru ca m-am gandit ca bulgarii nu sunt hoti ca ai nostri, care te amagesc cu toate.

Si sa stiti ca nu am scris cu rautate. Eu cred ca mi-am exprimat obiectiv parerea. Insa e parerea mea si atat.

marcelinio
    [11.08.09 21:28:11]

Citind tot acest rewiew am inceput sa ma intreb daca am vizitat oare acelasi hotel. Nedumerit am recitit titlurile rewiew urilor anterioare si reactiile celorlalti care "am fost acolo" si brusc ma linistesc: nu, nu sunt beat...

Nu suntem toti la fel si e normal ca nici pretentiile si nici asteptarile noastre sa nu coincida, dar oare nimic, chiar nimic sa nu iti fi placut acolo?

Avand in vedere tot ce am scris eu si ceilalti colegi pe aici, ai fi putut, spun eu, sti exact la ceea ce sa te astepti (am scris despre pardoseala de gresie din camere, lipsa frigiderului, programul aiurea a barului de pe plaja... ) cu putina oboseala. Citind toate rewiew-rile scrise evitai toata acesta istorie si erai si fericita: alegeai un alt hotel, statiune, eventual tara si te lafaiai fara nici o problema intr-un hotel care iti satisfacea toate asteptarile (am totusi indoieli ca acesta ar exista).

Mai am o singura intrebare, de fapt doua, la care nici macar nu vreau raspunsul: cat a costat sejurul tau si stii cam cat ar costa unul la care ai avea conditiile pe care le clamezi?

corneliaAUTOR REVIEW
    [12.08.09 16:05:52]

Marcelino - 2 leva x 2 x 7 zile = 28 leva saltelutele, 15 leva frigiderul (puteau sa-mi ceara de la inceput pe bilet), si ce am cheltuit la plaja in afara orelor de bar, aprox 1000 euro cu totul. Dar stii cum e! cand te supara ceva le vezi dupa aceea pe toate. Si da, in grecia cred ca as fi fost mai castigat, cu aceiasi bani!

marcelinio
    [12.08.09 17:14:48]

Nu vreau sa intru in polemici inutile dar te rog sa ma crezi ca sunt o persoana care isi alege cu mare, mare grija vacantele -de exemplu ralitsa am ales-o dupa cateva luni de tatonari pe net,citind impresiile celor care a fost inaintea mea acolo, citind forumuri de discutii,chestionand colegii de net si cu foarte mare convingere iti spun :

nu gaseai la banii astia in plin sezon nicaieri conditii macar apropiate de astea -asa amarate cum le descrii tu-nici macar in grecia sau turcia.

Hai sa fim seriosi conditiile pe care tu spui ca te-ai fi asteptat le gasesti la ralitsa le gasesti cam la un cinci stele mai low budget in Antalia si in cazul asta banii sunt aproape dublu decat ai platit tu.

Un sfat prietenesc: fiind o persoana mai pretentiosa ai putea incepe de pe acu pregatirea vacantei de anul viitor , ai avea mult mai putine surprize si in plus hotelurile bune se completeaza cu luni bune inainte de inceperea sezonului.

Vacante placute iti doresc

[19.08.09 11:58:31]

[...]. toti am avut o impresie buna, doar tu ai ce comenta la aproape orice observ. daca te duci in concediu sa cauti nod in papura si sa-ti faci singe rau mai bine stai acasa.

[...] ne scuzi ca toti ne multumim cu putin [...]

[Nota webmaster99: parte din ecoul lui zpedro a fost sters]

webmasterXY*
    [19.08.09 12:53:04]

zpedro,

Nu stiu daca te-ai dumirit pana acum, dar pe site-ul AmFostAcolo.ro incercam sa pastram un dialog civilizat, bazat pe argumente pro si contra. Multumesc!

sirbuvio
    [23.08.09 17:09:08]

Buna,

Am revenit de acolo joi si pot spune ca a fost o experienta extrem de placuta!

Da, nu totul e perfect si cineva ar putea gasi motive de plingere.

Mie mi-a placut atit de mult incit nici macar nu am ajuns la plaja!

Iertati pe cornelia, e neplacut sa vezi ca cineva e nemultumit, dar asa afla altii daca li se potriveste sau ce trebuie sa evite, sau sa fie pregatiti. Treaba cu vigneta e ghinion curat, inca nu am auzit altii sa aiba probleme. Oricum, dupa cum arata parcarile, de zici ca esti la Mamaia, inseamna ca majoritatea romanilor sint multumiti.

adrag
    [30.08.09 17:57:15]

Dragilor,

Fiecare dintre noi are dreptul la opinie. Cornelia nu a fost rautacioasa in afirmatiile referitoare la acest hotel. Nu este singura persoana care s-a plans. Ba chiar a omis sa spuna de mustele care roiau in restaurant la un mod mai mult decat stanjenitor, resturile de mancare care de multe ori zaceau pe mese datorita faptului ca nu aveau personal suficient pentru debarasare. Eu personal, a trebuit, nu o data, sa debarasez o masa ca sa am unde sa stau (nu cred ca la 4 stele in Romania se intampla asa ceva). Nu vi s-a intamplat sa nu aveti farfurii si tacamuri atunci cand vroiati sa mancati?

Mie da. Si dupa ce ca asteptam ceva timp pana sa se sinchiseasca cineva sa aduca, erau cu resturi de mancare si soioase. Voi care ziceti ca a fost extraordinar de bine poate imi spuneti si mie cat de mult v-a placut gratarul pe care-l pregateau la barul de la piscina sau celalalte preparate de acolo? Mie nu mi-a convenit pentru ca am platit pt toate si nu am putut manca nimic-si nu ca as fi cu fite.

Chestia care a patit-o Cornelia cu vigneta am patit-o si noi-deci nu a fost o intamplare-. Hotelul este OK din punct de vedere al curateniei dar eu am avut ghinionul sa nimeresc intr-o camera in care venea un miros ingrozitor de la canalizarea din baie. Nu a interesat pe nimeni timp de 7 zile ca eu nu pot sa respir cand intru in baie. Iar faptul ca bulgarii te fura pe fata, iti spun initial un pret apoi altul mai mare, vad ca nu deranjeaza pe nimeni.

Eu cred ca cei care vor sa mearga acolo trebuie sa cunoasca mai multe pareri si astfel sa-si poata face cat de cat o idee.

Dupa parerea mea Albena este mult mai jos decat Mamaia din toate punctele de vedere.

eugen popa
    [07.09.09 17:19:02]

Din contradictii se naste progresul. Raportul pret-calitate consider ca este OK. Cornelia nu cumva vroiai la 4 stele sa ai si prezervative alaturi de sampon si sapun? Am fost acolo si anul trecut si consider ca anul acesta a fost cel putin la fel de bine. Din punct de vedere al animatiei, mult peste. Sper pentru tine sa nu mai mergi la Albena.

[08.09.09 22:33:52]

Am fost a 3-a oara si sint profund dezamagit ca au avut doar somon la cuptor, nu si afumat)))))))))))

bogdan 75
    [29.01.10 18:49:41]

Valiada, vreau sa te intreb daca ai mai fost in Bulgaria si la alte hoteluri de 4 stele tot cu UAI si daca suma de 1600 euro pe care ai cheltuit-o a fost doar pt o familie?

Eu am fost de 4 ori in Bulgaria si in 2009 de 2 ori la Ralitsa de Pasti si in iulie si am dat pe bilet 700 euro 7 nopti la Superior nu la corp K. Am fost multumit in proportie de 80 %, dar in comparatie de altele de 4 stele e departe. Am fost si la Kaliakra si superior si standard si nu se compara. Parerea mea ca la o familie de 2 adulti si 2 copii sa cheltui 600-700 euro pt o vacanta in conditiile de acolo e ok, pt ca anul acesta am inteles ca si al 2 copil 2-12ani este gratis.

[29.01.10 21:17:17]

Pareri...si pareri...Eu am fost in concediu in extrasezon, sfarsit de iulie si inceput de august, am stat 2 sapt, 2 persoane si am platit 1600 de euro. A fost un vis, spun asta cu mult bun simt si cu mult discernamant, cine vrea sa mearga in tara la noi, sa cheltuie mai mult decat am cheltuit eu, in conditii sigur mai slabe poate sa o faca, eu nu simt k imi tradez tara dak pentru un concediu prefer calitate pe banii mei. Visul meu este acum sa mai ajung si la vara, am incredere in conceptul de UAL gasit acolo si stiu k sunt sanse mari sa gasesc conditiile ce le-am gasit anul trecut, nu as mai merge in Romania pe litoral in nici un caz...Spui de Kaliakra...da poate e peste Ralitsa, dar e cotat hotel de cinci stele, este pe plaja si cat a fost sejurul la ei, asta ai vazut?Aproape 50% mai scump decat la Ralitsa corp k, deci....

bogdan 75

07.07 - 10.08.2010 55 EUR 69 EUR - - 52 EUR

11.08 - 03.09.2010 49 EUR 63 EUR - - 49 EUR

04.09 - 20.09.2010 42 EUR 54 EUR - - 38 EUR

21.09 - 31.10.2010 32 EUR 42 EUR - - 30 E

PASTE 2010: 10% REDUCERE PENTRU REZERVARI ACHITATE INTEGRAL PANA LA 29.01.2010 !

20% REDUCERE PENTRU REZERVARI DE VARA ACHITATE INTEGRAL PANA LA 30.04.2010 !

2 persoane la ralitsa in cea mai scumpa perioada

incluzand plata pana la 30.04 costa616 euro pt 7nopti si daca mai ai si 2 copii care merg gratis e super oferta.La kaliakra in aceiasi perioada ar costa

907euro.Eu anul acesta cred ca voi incerca DUNI ,

pt ca am auzit ca este super ok.

[30.01.10 09:02:06]

Multum pt informatii, e o prima veste buna, deja incep sa visez la concediu, vreau sa te intreb de unde le ai, de pe situl lor oficial, sau prin ce agentie? Ma intereseaza plata biletului inainte. Eu nu am suferit niciodata de fite si am apreciat efortul facut de oamenii buni profesionisti, e superb la Kaliakra, sa te trezesti dimineata sa vezi rasaritul din pat si sa auzi marea toata noaptea, dar eu am preferat sa stau mai departe de plaja dar sa-mi prelungesc concediul... Si oamenii aceea de la Ralitsa chiar s-au straduit pt noi turistii, or fi fost si ceva incidente minore, dar s-au uitat, au primat profesionalismul si zambetul lor cu care te intampinau, mie chiar mi s-a intamplat sa mi se zambeasca fara matanii si servialism k in alte tari, insa. In legatura cu Duni, da merita sa te duci, este statiunea lor exclusivista, isi merita fiecare banut, este izolata si ai padurea aproape, cunosc persoane care se tot duc acolo de cand au descoperit-o.

[30.01.10 09:27:43]

adresa de unde a luat preturile

[xxx] - sters de webmaster/Admin - vezi mai jos

[30.01.10 09:34:58]

multumesc

[30.01.10 09:43:42]

zpedro si toti alti eventual interesati: se apropie sezonul de "vanatoare" - cel al achizitionarii concediilor 2010, unul important atat pentru noi, cat - mai ales pentru agentii.

Nu vreau sa transform AmFostAcolo intr-un loc de batalie intre ofertele diverselor agentii si nu vreau sa alocam resurse importante de timp pentru studierea acestor oferte (daca e indreptatita sau nu postarea lor) sau a diversilor utilizatori care se vor crea special - SUNT SIGUR - pentru a posta astfel de oferte si pentru a agata cumparatori.

Avand in vedere cele de mai sus, evitati sa postati adrese de web si recomandari exprese/particulare pentru o anumita agentie de turism. Daca solicita cineva informatii particulare, comunicati-le aceste detalii pe privat.

Singura exceptie o reprezinta agentiile recomandate oficial de AmFostAcolo pentru anumite destinatii - cum e de exemplu Eurotravel TGV pentru Bulgaria.

O sa postez aceasta cerinta expresa si undeva mai accesibil tuturor utilizatorilor - pe blog, eventual si in alte locuri.

[30.01.10 09:58:23]

o sa evit, am vrut sa fiu de ajutor. si am fost ca valiada a vazut linku

adrag, bogdan 75, corina75, cornelia, emycor, eugen popa, marcelinio, sirbuvio, VALIADA, zpedro*
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Garden Hotel (ex corpul K):