ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2012
ÎNSCRIS: 22.04.09
JUL-2012
2 AD. + 2 - 4 si 5 ani COPII

Către satisfăcător

O vacanta placuta daca nu esti prea mofturos

Am citit ultimele review-uri postate pt acest hotel si in mare parte sunt de acord cu cei care le-au prezentat. M-am hotarat doar sa punctez ceea ce m-a dezamagit pe mine, asta pt a ajuta pe cei care aleg acest hotel:

Mancarea:

- micul dejun zilnic acelasi, oua fierte, omleta, ochiuri, cremwursti, legume, mezeluri (aceleasi zilnic si deloc gustoase),

- cafeaua, mai mult un ceai cu aroma de cafea, execrabila; daca doriti cafea buna, va recomand espresso de la barul din lobby

- supele/ciorbele nu prea am avut ce alege, fie aveau si ele carnati, fie nu ma inspirau, intr-o singura zi am mancat o ciorbita

- la pranz foarte multa tocatura si cu diverse combinatii, cam fara gust, din cele scoase de la pungi din congelator - gen chiftelutele de la ikea

- intr-o singura seara am avut peste, fructe de mare, si un orez cu urme de scoici

- un mare plus au fost fructele - caise, piersici, nectarine, cu un gust excelent, aromate, desi nu aratau spectaculos, cred ca erau de la ei

- prajituri nu am putut manca deloc, niste cremosenii fara nici un gust

- inghetata in schimb, a compensat f tare, buna, aromata si cremoasa

- berea a fost mai buna decat la Duni

- cocktailuri bunute, dar nu f multe, 3-4 cu alcool si tot atatea fara alcool

- un alt minus a fost apa plata, existau numai niste dozatoare amplasate la baruri/restaurat si nu puteai sa iti iei decat in pahar, asa ca recomandarea este sa va luati de acasa niste sticle de plastic pe care sa le reumpleti, ca sa nu va plimbati mereu cu cate un pahar de apa

- erau zilnic paste la restuarant si cand nu gaseam nimic ok de mancare, combinam niste paste sau o salata si salvam situatia

- mesele erau debarasate cam greu, pe terasa erau cam inghesuite, iar inauntru uneori era cam cald; dar in majoritatea timpului am luat masa pe terasa

Concluzia mea, pt o persoana pretentioasa, restaurantul nu este de 4*, nici ca diversitate, nici ca si calitate, as da cu indulgenta 3*

Piscinele

- nesimtirea de a rezerva sezlonguri, desi era scris peste tot ca este interzis, de multe ori, erau sezlonguri nefolosite pana pe la 4-5 seara, dar ocupate. Intr-o singura zi am vazut cum au strans toate prosoapele si le-au facut morman langa piscina, dar in maxim jumatate de ora au reaparut alte rezervari. Noi ne trezeam in jur de 7, uneori, la 6:45 nu mai era nici un sezlong la piscine, ceea ce mi se parea revoltator.

- orarul piscinelor m-a enervat 9-18, dimineata nu era problema, ca puteai sta, dar seara se apucau sa stranga, umbrelele, sa faca ordine/curatenie. Pt mine a fost inacceptabil sa nu pot sta la piscina pana la 20-21, chiar daca saream peste cina, as fi preferat in unele seri sa pot sta mai mult, mai ales ca la ora aceea soarele era inca sus pe cer in iulie.

- programul de functionare al topoganelor mi s-a parut foarte scurt, eu nu ma dau in vant dupa ele, dar faptul ca mereu era coada ar fi trebuit sa duca la o prelungire a lor, 10-12,14-16 erau si destul de prost alese, dimineata eram pe plaja, iar la pranz dormeam

- la mare am gasit mereu sezlonguri, si la ora 11, evident nu in primul rand

- in mare se intra lin si apa a fost buna si curata, exceptie ultima zi, cand a fost ciorba de alge la propriu, valurile erau verzi... totul era verde (asta ca sa nu regretam ca este ultima zi)

- toaletele de la piscina cam miroseau si nu prea iti venea sa le folosesti si ca sa fiu sincera, nu prea era lume pe acolo... si acum ma intreb unde mergeau la toaleta?!

- animatia proasta si prost inspirata, de ex, intr-o zi a fost un concurs la piscina, in care ii punea sa scuipe o bucata de gheata in piscina... in ziua aceea am preferat sa mergem la mare :))))

Trimis de iriss27 in 21.08.12 01:07:13
Validat / Publicat: 21.08.12 01:30:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Duni, Ctin&Elena

VIZUALIZĂRI: 1932 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iriss27); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

predaunicu
    [21.08.12 15:02:31]

Singurul lucru adevarat este cel cu animatia, in rest sunt fite.

Eu am mancat paella, miel la cuptor, somon, fructe de mare, vita (fff buna), porc pui, mergeti la asiatic, la bulgaresc (super), mergeti fara griji, eu am mers 2 ani la rand si m-am simtit extraordinar atat eu cat si prieteni cu care am mers nu mai vorbesc de copii.

marian76
    [21.08.12 17:46:42]

Si eu am fost 2 ani la acest hotel! Sunt total de acord cu predaunicu. A fost excelent. Mai slabut cu animatia (fata de anul trecut). Restul, cum spune si predaunicu, sunt fite de ''DOROBANTI"". Mergeti cu increde la hotel Club Evrika.

marian76, predaunicu
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :