ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2012

Sub orice critică
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Infect

am fost acuma cateva zile la aceasta pensiune. greu de zis ce am gasit acolo... nesimtire cat cuprinde si mizerie pe masura... dar sa incepem cu inceputul:

camera avea 2 paturi cica matrimoniale dar un adult si un copil daca incapeau in el, 2 adulti cam greu. daca aveti un copil mic, un parinte doarme intr-un pat cu copilul iar celalalt parinte in celalat pat.

mizerabila camera: plina de panze de paianjen si praf de 2 degete peste tot. pe perete aveau un covor chipurile langa pat ca sa nu dormi cu spatele lipit de perete... am facut greseala sa ma sprijin o data de el si m-am umplut efectiv de praf. pe jos nu cred ca a vazut camera respectiva matura niciodata, nu mai spun de aspirator.

Baia mica si inghesuita, o chiuveta de aia din baile din trenurile cfr-ului, si cu putin noroc te puteai spala pe dinti, sta pe toaleta si face dus in acelasi timp. aveau un boiler chinuit in baie, cred ca cel mai mic ca si capacitate pt ca nu puteai sa faci un dus cap coada cu apa calda. si asta la fel de mizerabila. iar peste tot sunt becuri de 25W, sa facem economie, ce conteaza ca seara orbecai si nu vezi pe unde mergi?!

au doua bucatarii pt intreaga pensiune. in singura in care am intrat, vesela plina de jeg, un cuptor cu microunde care nu mergea decat odata pe secol, si niste aragaze din acelea mici, la care gazul e cu portia. daca dai flacara mai tare la un ochi te trezesti cu maria sa patronul care te intreaba daca ai vazut in viata ta un aragaz si daca stii sa-l folosesti ca nu esti in stare sa faci economie la gaz.

aaa... prima data cand intri intr-o camera te izbea un miros imbietor de gaina plouata (minunat sa stai acolo o zi intreaga). am lasat o zi intreaga geamul deschis dar nu am reusit sa scapam de putoarea respectiva.

Cat despre proprietari, un singur cuvant ii caracterizeaza... ***** termen ofensator, eliminat de webmaster. peste tot scrie ca trebuie sa faci economie la gaz, curent apa si detergent. ba mai mult, te vaneaza efectiv sa vada ce faci. e ca si cum sta un uliu si-si urmareste prada. am avut "placerea"sa-mi inchida usa de la frigider in nas pt ca stateam sa caut in niste caserole si am indraznit sa tin mai mult de 2 secunde usa la frigider deschisa. a venit sa ne spuna ca sa nu-i murdarim bucataria ca am batut carne si e mizerie peste tot, desi tot ce-am facut a fost sa taiem niste carne de gratar nicidecum de batut carne. se juca copilul cu o galetusa in mareata lui curte si a venit sa-mi spuna sa nu-l mai las sa se joace acolo pt ca ii face praf si mai mult ii imprastie pietrisul si se cara praful in camere.

intreaga atitudine a patronilor e pur si simplu ofensatoare. nu a lipsit mult sa ne injure ca am indraznit sa ne cazam la minunata lui pensiune. parca mi-ar fi dat el mie bani sa ma cazez la el. Cert e ca eu niciodata nu o sa mai calc in pragul acelui individ si ma indoiesc ca din cei care au fost acolo pana acuma o sa se mai reintoarca multi.

daca vreti un sfat, evitati pe cat puteti aceasta pensiune daca nu doriti sa va stricati vacanta si buna dispozitie

Trimis de carmenelena in 20.08.12 20:02:57
Validat / Publicat: 20.08.12 20:48:40

VIZUALIZĂRI: 2230 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmenelena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.08.12 20:48:23]

@carmenelena: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

mariana_alina*
[18.01.13 17:00:08]

interesant...

mmarcanasu
[05.09.13 14:32:54]

Nu e chiar asa... sunt exagerari...

speedyboy
[12.06.14 22:37:13]

Stimate Carmen Elena

Stiu ca ura a provocat sa scrii pe site-ul “AM FOST ACOLO” articolul aia urata. Dar turistii, care au fost la noi cunosc situatia si stie ca totul este o minciuna. Sunt turisti care vin la noi ani de zile si sunt multumiti de serviciile noastre. Zeci de controale au verificat Pensiunea, dar nici unul nu m-a amendat, corespunde cerintelor.

Articolul aceasta este o rusine pentru tine, nu pentru noi.

Nu stiu ce idee ai avut, cand m-ai chemat la plimbare si ai indemnat sa parasesc familia, sa vand totul si sa fugim impreuna in Italia.

Trebuie sa intelegi ca eu am familie, sotie, 5 copii, 8 nepoti, pe care il iubesc si nu pot parasi.

Imi pare rau de sotul tau, care este un om bun, iubeste familia.

Primesti un sfat din partea mea: pentru o aventura nu merita sa parasesti familia, fi o sotie si o mama buna.

Cu stima, G.

NB speedyboy este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT

carmenelena, mariana_alina*, mmarcanasu, speedyboy