ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2012
single

AUTORUL NU ar recomanda

Crystal Flora Beach [HV1]5

Servicii dezamagitoare

Am fost pentru o saptamana in Hotelul Crystal Deluxe Resort and Spa din Kemer in iulie si am fost foarte multumita. Am revenit in Antalya 3 saptamani mai tarziu in Hotelul Crystal Flora Beach din Beldibi.

Facilitatile hotelului sunt superbe. In schimb serviciile au fost cu mult sub standardul de 5 stele la care ma asteptam dupa experienta din Crystal Deluxe, care face parte din acelasi lant.

Nu am reusit in cele 10 zile petrecute acolo sa fac o rezervare la restaurantul italienesc a la carte, in care, ca toti ceilalti clienti, aveam dreptul la o cina gratuita. Rezervarea se facea numai in ziua respectiva dimineata incepand de la ora 9. Pentru ca nu am vrut sa ma trezesc cu noaptea in cap sa stau la o coada de 25-30 de persoane, la ora 9:15 nu mai erau locuri. Dupa cateva incercari am renuntat si m-am resemnat cu ideea ca nu voi lua cina in restaurantele a la carte. Dupa amiaza se servea inghetata, dar ca sa ajungi sa iei inghetata trebuia sa stai tot asa in soare la coada de zeci de persoane. Trebuia sa stai la coada si pentu suc de portocale, pe care de altfel il plateai si tot asa.

Prosop de picioare in baie nu am avut decat in prima jumatate a sederii, dupa aceea nu am mai primit. Usile camerelor au crapaturi mari de vezi afara prin ele. Cu o zi inainte de plecarea di Crystal Deluxe din Kemer, am primit un formular de feedback. In Crystal Flora Beach nu am primit nimic. In schimb am vazut una din angajatele hotelului completandu-le personal la receptia hotelului.

Personalul nu mi s-a parut sa faca prea mare efort in satisfacerea nevoilor clientilor. Singurii care compenseaza in toata aceasta harababura sunt angajatii de la centrul Spa. Sunt foarte draguti si serviabili. Vi-l recomand cu caldura pe Giyasettin.

In concluzie, facilitati superbe, dar departe de standardul de 5 stele ale altor hoteluri, chiar si din acelasi lant, ca servicii. Este al treilea hotel in care am fost in Turcia si am fost profund dezamagita.

Trimis de CamyCam in 18.08.12 19:30:54
Validat / Publicat: 18.08.12 20:32:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Crystal Deluxe Resort and Spa Kemer Bodrum
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Dubai, Tailanda, Sharm Al Sheikh Egypt, Italia, Grecia, Anglia, Germania, Bulgaria, Kuweit

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CamyCam); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster [18.08.12 20:30:52] »

@CamyCam: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Multumim pentru impresii, te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare - ne-am bucura, de exmeplu, sa gasesti timp sa scrii si despre experienta reusita de la Crystal De Luxe (amintita in review) - amfostacolo.ro/hotel.php? ... --kemer&id=1187