ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2012

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Nu va duceti acolo

Pentru cei care vor sa se distreze in vacanta si nu se duc doar sa stea in camera si sa se uite la televizor nu recomand aceasta vila! In primul rand vila se afla in Agigea, nu in Eforie Nord, iar o plaja decenta se afla la 25-30 de minute de mers pe jos prin praf, pietre si boscheti.

Conditiile sunt aproximativ cele aratate pe site, insa turistii nu sunt lasati sa profite de aceste servicii pentru care au platit in plus. Cand am sunat si rezervat 4 camere, proprietara a vorbit foarte frumos si, cu toate ca nu sunt toate camerele dotate cu aer, ne-a promis ca in timpul in care suntem plecati la plaja putem lasa usile deschise pentru a se raci si in restul camerelor (toate cele 4 camere de la etajul 1 erau ocupate de grupul nostru). La telefon am intrebat-o daca este vreo problema in cazul in care intr-o camera trebuie sa intre 3 persoane, si ne-a raspuns ca nu este nici o problema, ca putem veni mai multi si la nevoie mai pune un pat pliant in camera, fara a plati in plus.

In realitate, cand am ajuns acolo, am observat ca de fapt

- nu suntem cazati in Eforie ci in Agigea,

- pentru patul pliant ne-a taxat cu 35 de ron in loc de 15 ron cum scria pe site (desi la tel ne-a spus ca nu platim pt patul pliant),

- aerele conditionate nu aveam voie sa le folosim decat daca eram in camera si nu mai mult de cateva minute (pentru ca ea ce lua pe mere da pe pere), nici vorba sa lasam usile deschise cat suntem la plaja pentru a se racori si la ceilalti in camere,

- a zis chiar ca ar trebui sa platim in plus 20 ron pentru telecomanda de la aerul conditionat, desi platisem pentru el in pretul camerei,

- televizoarele nu prindeau decat 2 posturi,

- cat am fost plecati la plaja a intrat in camere, a stins aparatul de ac si a schimbat bateriile de la telecomanda cu unele care nu mergeau tocmai pt a nu mai porni aparatul (desi afara erau 42-43 de grade),

- desi noi eram plecati mai tot timpul, tot ce se strica sau spargea in lipsa noastra, era din vina noastra, fara macar sa ne intrebe, eram vinovati,

- fara scandal nu se putea, tipa ca la usa cortului, in nici o vacanta de pana acum nu am pomenit asa ceva, sa tipe gazda la tine sa pleci din casa ei pentru ca s-a spart un pahar,

- daca nu ne culcam de la ora 22 ca dansa si mai stateam la o barfa insemna ca facem galagie.

Practic ne-a stricat concediul, nu am avut o clipa de liniste cu doamna proprietar, si nimic din ce am vorbit cu dansa la telefon nu a respectat! Nu recomand nimanui.

Trimis de dolofanel in 17.08.12 14:04:53
Validat / Publicat: 17.08.12 15:24:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AGIGEA. A mai fost în/la: Peste tot, dar aici nu mai vin!

VIZUALIZĂRI: 2329 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dolofanel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.08.12 14:25:33]

@dolofanel: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

iulian325
[14.07.13 21:57:52]

@dolofanel: am fost acum 3 saptamani la pensiunea sirena cu sotia si 2 copii mici. va spun sincer ca a fost in 20 ani de mers pe litoralul romanesc prima data cand m-am simtit cu adevarat bine;

incurte este amenaja o gradina uriasa cu pomi fructiferi si gazon unde copii s-au jucat, pensiunea este linistita fara manelisti sau scandalagii,

dupa prima zi de plaja doamna Zainea mi-a gatit zilnic,

plaja se afla la 3 minute de mers cu masina sau 7 minute de mers pe jos - cobori insa pe scari (restaurantul pescaresc Matei cu plaja proprie),

de ziua mea mi-a pregatit masa festiva, etc,

a fost excelent!

[14.07.13 21:59:28]

@iulian325: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

[29.08.13 13:20:05]

@iulian325: Multumim mult pentru aprecierile facute si promitem sa aducem imbunatatiri, an de an.

[29.08.13 13:32:49]

@dolofanel: In calitate de proprietar pot spune ca, acest "dolofanel" a facut parte dintr-un grup de tineri extrem de galagiosi, au venit cu boxe, au speriat si vecinii, au platit 8 pers si au venit 12 pers si au facut numai galagie, scandal si stricaciuni.

Datorita acestui grup de tineri, noi am decis, nu mai primim GRUPURI de tineri necasatoriti.

Cei care doresc turism, sunt bine veniti la noi si ne straduiim sa le facem vacanta cat mai frumoasa sa plece multumiti.

Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
[29.08.13 13:42:18]

@vila sirena: În cazul în care puteți dovedi stricăciunile produse de orice turist (sau disturbarea gravă a liniștii / odihnii celorlalți turiști) - cu documente (procese verbale de la pPoliție sau alte autorități), înregistrări video etc - turiștii respectivi vor fi incluși (cu nume, prenume, localitate etc) pe Lista Neagră AmFostAcolo a turiștilor-problemă"

[29.08.13 18:51:24]

@Admin: NU AM LASAT SOTUL SA SUNE LA POLITIE, AM GANDIT CA-S TINERI SI LE STRICA VIITORUL SI CA BAUTURA ESTE DE VINA. SOTUL (cu stimulator cardiac), NU A MAI REZISTAT SI LA ORA 2.00 NOAPTEA A PLECAT LA CONSTANTA, REVENIND DUPA PLECAREA LOR. CUNOSC NUMELE ADEVARAT, AM FACTURA PE NUMELE SOREI "dolofanel". Au platit 8 pers si au venit o armata. Sora absolventa Facultatii de DREPT si avea iubitul de etnie roma. Am facut aceasta remarca sa-si dea seama ca stiu cine este si daca tot nu se potolesc, pot da si alte detalii. Hotarat, nu mai primim grupuri de copiii galagiosi, noi primim turisti seriosi si nu vrem sa le strice nimeni vacanta!

dolofanel, iulian325, vila sirena
Alte impresii din această RUBRICĂVila Sirena [port RO-RO]: