ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2012
ÎNSCRIS: 10.08.12
AUG-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 2&6 ani

O vacanta de neuitat

Tocmai ce ne-am intors dintr-o minunata vacanta de la Rixos si vreau sa va impartasesc si voua impresiile noastre.

Am fost in Turcia pentru a doua oara si va pot spune ca n exista termen de comparatie cu precedentul (Majestic Mirage Park) la care am fost.

Pentru prima oara am mers cu ....... si totul a fost ok, la aeroport fiind asteptati de ghid, un tip foarte amabil care ne-a spus tot ce era de explicat. Dupa 40 de min de mers cu autocarul am ajuns la hotel unde am fost intampinati de o tipa care ne-a urat bun venit si ne-a dat cu parfum pe maini, apoi ne-am luat camera.

Hotelul este de o frumusete incredibila, o multime de baruri, de magazine, toate iti dadeau impresia ca te aflai intr-un oras nicidecum intr-un hotel.

Camera foarte, foarte mare cu un pat imens (am dormit 4 pers. in el lejer) iar intr-un colt mai era o canapea iar seara a venit un baiat sa ne intrebe daca mai dorim un pat suplimentar. Baia iarasi era mare avea vana iar separat erau doua incaperi, una cu wc iar alta cu loc de dus, halate si papuci de casa. In camera cand aprindeai televizorul (plasma) iti scria „welcome" si numele tau si puteai sa vizionezi filme, muzica, de asemenea sa iti urmaresti copilul lasat la locul de joaca.

Piscinele foarte multe si extrem de curate, petreceri zilnic la piscine iar seara la club (in aer liber). Exista un spatiu imens destinat copiilor cu piscine, topogane, bar pentru ei unde puteau servi sucuri si inghetata, restaurant, loc de joaca, o mini gradina zoologica si o mini ferma, iar seara se organizau spectacole sau circ pentru ei, aveau de asemenea si o plaja destinata lor cu pavilioane si sezlonguri de copii.

Angajatii hotelului aveau niste masinute de golf cu care se plimbau pe alei iar daca te vedeau ca mergi pe jos imediat te luau cu masina si te duceau la destinatie.

La restaurant mancarurile sunt un pic prea piperate dar cu o multime de feluri de mancare si pana la urma gasesti ceva pe gustul tau, ospatari care te serveau cu bauturi la masa, doar ridicai capul si el venea si iti umplea paharul.

Totul a fost minunat si cred ca mi-ar trebui 2 zile sa povestesc totul. Cert este ca va recomand acest hotel din tot sufletul si nu veti regreta, este o minunatie totul acolo.

Trimis de ione_ari in 10.08.12 23:40:28
Validat / Publicat: 11.08.12 08:04:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Majestic Mirage Park (Kemer)

VIZUALIZĂRI: 4453 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ione_ari); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 96.00 EUR pe cameră

webmaster [11.08.12 08:04:08] »

@ione_ari: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Gabise [11.08.12 09:49:14] »

Va felicit pentru vacanta. Parca am fi scris noi review-ul. Noi am fost in 2009 dar mă bucur ca nu s- a schimbat nivelul serviciilor.

Multe vacante frumoase in continuare!

MCM [11.08.12 11:20:19] »

Cateva cuvinte despre plaja. Este resort cu mai multe cladiri, sau este o singura cladire? Camera are balcon?

Felicitari pt vacanta

ione_ari [11.08.12 19:18:51] »

@MCM: Plaja este mai mult cu pietris, la fel si in mare (putin cam enervant dar putem trece peste asta) cu bar pe plaja. Da, hotelul este format din mai multe cladiri si toate camerele au balcon cu vedere la gradini.

ione_ari [11.08.12 19:24:01] »

@Gabise: Multumesc frumos, noi am ramas foarte impresionati de tot.

Bmona [20.08.12 09:08:27] »

Buna ziua!

Sejurul a fost cumparat prin "early booking? " Noi am gasit o oferta cu acelasi pret pentru 2 adulti si un copil cu plecare in jur de 12 septembrie la acest hotel. (Trebuie sa ne decidem daca repetam concediul la Akka Antedon sau mergem aici.)

Multumesc!

Toate cele bune!

ione_ari [20.08.12 14:16:13] »

@Bmona: A fost un ”last minute”, adica joi am luat biletele si luni am plecat

plaura [18.12.12 23:33:33] »

@ione_ari:

Buna ziua! Ne gandim sa mergem la vara la acest hotel cu copii, este o alegere buna? ce ma face sa stau pe ganduri este faptul ca este format din mai multe cladiri si nu stiu daca copii pot parcuge zilnic pe caldura drumul: camera-plaja, plaja-masa, etc. Restaurantul principal banuiesc ca este in cladirea principala cea de 8 etaje, asa este? la barurile de la piscina sucurile si berea sunt la dozator? sau au sucuri la doza si bere la sticla? multumesc!

Camelian [13.01.13 12:55:37] »

@ione_ari:

Buna ziua,

As vrea sa merg si eu anul acesta, dar nu am vazut clar nicaieri daca wi-fi este free sau contracost si cam cum ruleaza. Puteti sa ma lamuriti?

Multumesc,

ione_ari [15.01.13 11:25:38] »

@Camelian: In principiu este contracost, dar te poti loga gratis pe plaja unde este zona VIP

laur&co [20.01.13 21:47:31] »

Am citit toate review-urile posibile atat aici cat si pe Trip Advisor despre acest hotel si constat ca majoritatea sunt pozitive.

Nu este prima data cand alegem Turcia pentru vacanta, si dupa experiente avute la IC Green, Calista sau Ak Ka Antedon, cred ca acest hotel este perfect pentru noi.

Totusi, desi ne plac resorturile mari, acesta pare mult prea mare... de exemplu, daca primesti o camera departe de restaurantele principale, ai ceva drum de facut zilnic pana la masa... nu ne deranjeaza sa ne plimbam, dar avand si copilul de 4 ani ar putea fi o mica problema.

Ce ne puteti spune cu privire la acest aspect?

Multumesc

ione_ari [21.01.13 19:53:31] »

@laur&co: Sunt 3 restaurante principale in cladirea principala. In cazul in care considerati ca sunt prea departe de locul in care sunteti cazati trebuie sa stiti ca fiecare corp are cate un mini restaurant la care puteti merge.

laur&co [21.01.13 22:27:45] »

Multumesc pentru raspuns. Este bine de stiut.

Pentru voi a fost acesta un inconvenient? Vi s-au parut asa mari distantele?

ione_ari [22.01.13 12:43:36] »

@laur&co: absolut deloc, pt ca noi in fiecare zi faceam plaja altundeva (apropo si noi avem un copil de 6 sase ani si unul de 2 ani)

loreda [27.01.13 23:31:04] »

buna. Si chiar plaja nu are nisip deloc? Intrarea in apa este peste tot cu bolovani?

Merci.

ione_ari [01.02.13 20:12:31] »

@loreda: buna

Plaja nu este cu nisip, este cu pietris dar nu e atat de rau incat sa nu poti merge

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [01.02.13 20:25:26] »

Nu este doar cu pietris. Sunt destule zone cu nisip. Am pus si cateva poze.

laur&co [24.02.13 00:12:49] »

Dupa ce am citit toate review-urile posibile, am hotarat sa mergem in vara asta la Rixos Sungate asa ca deja am cumparat biletele. Voi reveni sigur cu impresii dupa vacanta, mai avem insa de asteptat...

Pana atunci, alegeri inspirate si vacante placute va doresc!

crisco [01.04.13 11:07:25] »

buna ziua

pleaca cineva cu auto din bucuresti in antalya in perioada 20-21 iunie

multumesc

webmaster [01.04.13 11:21:26] »

@crisco: pentru acest subiect, îți recomand secțiunea "Rendez-vous turistic - TURCIA" (luna iunie) - amfostacolo.ro/rendez-vou ... c.php?tid=1&l=6

observatorul [21.04.13 06:58:29] »

@ione_ari: buna ziua, anul acesta intenţionez sa ma întorc la rixos sungate, după ce am mai fost acolo în 2008 şi m-am simţit excelent. Sincer, sunt un pic dezorientat după ce am citit impresiile celor dezamăgiţi de servicii şi condiţii de cazare, dar am văzut că voi aţi fost mulţumiţi.

Dacă poţi, răspunde-mi punctual la următoarele întrebări iscate din impresiile celor nemulţumiţi:

1 camera a fost ok? am citit că unii au primit camere murdare, care necesitau renovare.

2 curăţenia în cameră/restaurant/plajă/piscină este ok?

3 băuturile sunt locale sau de import? sucurile sunt naturale? în 2008 fresh-ul de portocale era senzaţional!

4 am un copil de 7 ani, ar trebui să îmi fac griji asupra vreunui aspect?

Mulţumesc anticipat şi aştept răspunsul

Bmona, Camelian, crisco, Gabise, ione_ari, laur&co, loreda, MCM, observatorul, plaura
    Alte impresii din această RUBRICĂRixos Sungate Resort [Beldibi]: