ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2009
DIN: suceava
ÎNSCRIS: 20.06.09
JUL-2009

Un colt de Paradis pe Pamant

Aseara ne'am intors din cel mai frumos concediu petrecut pana acum, si credeti'ma ca am cu ce compara...

Pentru cine doreste sa incerce acest resort, s'o faca cu incredere... E absolut perfect, toata lumea iti zambeste si e extraordinar de amabila, peisajul (gradina botanica cu cele 1500 de specii) e senzationala, si te face sa treci mai usor peste cele 36 grade de la pranz si peste umiditatea excesiva a locului. Restaurantele sunt berechet, si aproape 24 de ore deschise prin rotatie, adica la orice ora, daca te intorceai intr'o directie si erai flamand gaseai ceva sa mananci. Bauturi la discretie, chiar daca nu e ULTRA ALL INCLUSIV, ci doar AI. Camera in care am stat noi, (Corp PALMEN, Nivel 5) suficient de mare, pat matrimonial + un pat suplimentar. Curatenie exemplara si chiar excesiva:), asternuturi schimbate la 2 zile, prosoapele zilnic, minibar umplut zilnic.

Restaurantele a'la'carte, faine, am incercat rest chinezesc, japonez si italian, si am mancat absolut tot, chiar daca sunt un superpretentios in ceea ce priveste mancarea. (in felul asta mi'am distrus cura de slabire:)).

Plaja e cu pietris, dar cu papuci de plaja, ignori acest mic inconvenient. Iar marea e de un albastru incredibil.

Piscinele sunt supercurate si incapatoare pentru toata lumea.

Regrete: Faptul ca a trebuit sa plecam. :(Sotia chiar e plecat cu ochelarii pe ochi, ca sa'i ascunda 2 lacrimi datorate despartirii de un loc mirific si de niste oameni extraordinari

Trimis de coolfrik in 05.08.09 10:04:35

VIZUALIZĂRI: 1469 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (coolfrik); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

roxana-iuliana
    [11.08.09 23:22:33]

in data de 26 august o sa plecam si noi (doi adulti cu un copil) la acelasi hotel pentru doua saptamani ar trebui sa cerem camera intr-un corp anume? nici unul dintre turisti nu au facut referire la camere. as putea crede ca toate sunt OK?

Multumesc anticipat! Iulia

[12.08.09 17:57:36]

Salutari!

Sunt invidios pe voi, o data pentru ca abia de acum incolo o sa plecati spre Delphin, si a doua oara pentru ca o sa aveti doua saptamani de concediu intr'un loc mirific.

Eu am solicitat doar camera cu vedere la piscina, si atat, din cate imi dau seama din exterior privindu'le, cam toate cele 6 corpuri ar trebui sa aiba camerele la fel, parca doar cel de deasupra restaurantului central arata un pic diferit, dar eu sincer as ocoli acest corp, pentru simplu fapt ca e in permanenta forfota in jurul lui, datorita traficului spre/dinspre restaurant. In rest... mie mi s'a parut cel mai reusit concediu, ceea ce va doresc si voua...

S'aveti o vacanta faina, si s'aveti ce povesti.

Goggie
    [14.08.09 11:42:42]

Buna, si noi in septembrie plecam pentru prima oara cu baietelul nostru de 5 luni la botanik pentru 12 zile. Spune-mi un pic de oferta de la restaurant, din cate ai vazut, sunt si preparate pentru bebelusi? Exista vreun oras in apropriere, unde putem gasi un supermarket sau farmacie pentru achizitionarea celor necesare bebelusului (scutece, suculete, etc) ? Care e ciubucul necesar la check in pentru a obtine o camera cu vedere la mare?

[14.08.09 18:43:07]

Din cate am vazut in restaurante existau si mancaruri pe placul copiilor, de la nesquick si mai stiu eu ce feluri de cereale, pana la laptic cald, ou fiert 5 sau 7 minute, dupa plac, zeci de fructe, si nu mai zic dulciuri, dar oricum... oferta e superbogata, asa ca ai din ce sa'i asiguri micutului orice'si doreste, si in plus daca profiti si de amabilitatea personalului, cu siguranta micutul va fi pe deplin satisfacut.

Zona in care e resortul, e o zona locuita, vis'a vis de hotel de'a lungul soselei sunt locuinte, magazine, benzinarii, iar la o distanta de aprox 800-1000 m la dreapta e bazarul in care gasesti inclusiv farmacie, fara probleme. Chiar eu am fost si'ti pot confirma asta, acolo gasesti si case de schimb, unde recomand a se schimba euro sau dolarii, in lire, deoarece la receptie ti'i skimba cu 2tly/1eur, iar la case se schimba cu 2.06 -2.08 tly/1eur.

Vacanta placuta!!! ...norocosilor. eu mai am de asteptat inca un an....

Goggie
    [14.08.09 23:42:37]

M-am mai linistit, multam mult, abia asteptam sa ajungem!

[19.08.09 23:31:04]

super tari sunteti ca mergeti la acest hotel

Am fost si noi acolo si daca doriti ne puteti citi impresiile aici [...]

[Ultimul paragraf a fost adaugat de webmaster, ca urmare a mutarii impresiilor ca review distinct]

divio*
    [19.08.09 23:38:38]

WM nu e pe "felie", maine cred ca va muta acest ecou ca si review distinct.

E de inteles, dupa ce a dus atatea batalii cu clonele, mai ceva ca-n Imperiul Contraataca

Concedii placute in continuare, indiferent in colt al lumii le veti petrece!

webmasterXY*
    [19.08.09 23:43:13]

pt Stan Claudia,

Incerc sa inteleg doar prin prisma orei inaintate si... totusi : de ce oare nu ai "indraznit" sa initiezi un review propriu in care sa ne scrii aceste frumoase impresii?? Nu este timpul pierdut nici acum asa ca un mic click (mai jos) pe ADAUGA IMPRESII NOI... si abia asteptam gradele tale de satisfactie pentru hotel si serviciile oferite.

Si nu uita ca apoi sa urmaresti punctele care vor veni din evaluarea review-ului... .

webmasterXY*
    [19.08.09 23:53:01]

Divio,

WM nu este incantat sa isi foloseasca bagheta magica pentru astfel de ecouri (care de multe ori fac cat multe review-uri la un loc) asa ca isi trimite clonele lui (deh, fiecare are o clona pe aici sa va convinga sa fiti mandri de impresiile voastre si sa indrazniti sa le postati la loc de cinste!

Acestea fiind spuse... o asteptam pe Claudia cu noul ei review pe care sper ca il va posta singurica... .

[20.08.09 23:19:17]

IMI PARE RAU..nu ma pricep foarte tare la site-uri complicate...asa mi se pare

acolo unde am gasit si eu un comentariu despre acest hotel m-am bagat sie eu

va rog daca se poate sa imi trimiteti si mie un link unde sa mai scriu detalii...mai am inca

[20.08.09 23:19:53]

asi vrea sa adaug si poze si filmulte...alea sunt tari si nu stiu unde

[20.08.09 23:25:46]

Nu-ti fa probleme, e normal sa ai nevoie de un pic de timp. In principal, insa, e suficient sa... citesti cu atentie!

Detaliile: scrie-le te rog aici, exact la fel precum celalalt raspuns al tau acolo.

POZELE: cauta te rog, pe coloana din dreapta, jos, un buton portocaliu ADAUGA POZA -- sunt sigur ca te vei descurca mai departe

Filmulete: nu se pot incarca pe acest site. Daca doresti, le poti incarca pe cateva site-uri consacrate in domeniu (youtube, dailymotion, trilulilu) si apoi poti posta linkurile aici

sivaro
    [25.08.09 09:09:27]

Buna Coolfrik.

Plecam si noi (eu si familia mea) joi la Botanik si m-ar interesa cateva detalii referitoare la zbor, la ce trebuie facut in aeroport in Antalya si apoi la transfer. Cu ce companie ati zburat? Au fost ceva probleme (intarziere...)? Ce a trebuit sa faceti in aeroport (sa contactati firma de turism...)? Cat a durat transferul?

Merci mult.

[27.08.09 14:33:49]

Salutare!

Scuze pt intarzaiere... Noi nu am zburat, sotia are oroare de inaltime, am mers cu masina... dar la anul nu mai scapa... Imi pare rau ca nu pot sa'ti dau detaliile cerute.

Vacanta placuta.

Deea Negoita
    [26.04.10 10:48:52]

Buna ziua coolfrik, mi-ai putea detalia traseul pe care ai plecat? Anul acesta eu si familia mea vom merge cu autoturismul propriu la Delphin Botanik. M-ar interesa orice amanunt cu privire la ruta pe care ai circulat pana in Alanya. Multumesc anticipat.

coolfrik, Deea Negoita, divio*, Goggie, roxana-iuliana, sivaro, stan claudia
    Alte impresii din această RUBRICĂBotanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]: