ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2012
    ÎNSCRIS: 31.07.12
    JUL-2012

Extrem de nemulțumit

All Inclusive de coşmar

Hotelul Surtel este ca locatie bine amplasat în centrul statiunii Kusadasi asa ca din acest punct de vedere nu se poate reprosa nimic (asta daca nu tii cont de faptul ca pe unele site-uri e descris ca avand majoritatea camerelor cu vedere la mare- ceea ce atunci cand ajungi constati ca e practic imposibil).

Pe scurt: conceptul lor de all inclusive este total diferit de cel normal si nu favorizeaza in nici un fel turistul. Camerele difera mult de cele prezentate pe site-uri sunt destul de mici, baia la fel, asternuturile invechite (se vede culoarea specifica). Personalul nu stie prea bine o limba de circulatie internationala si astfel riscati sa nu fiti intelesi de cele mai multe ori.

In privinta restaurantului si alimentelor nu va asteptati la nimic- va recomand chiar sa va luati bani suplimentari pentru a lua masa in oras. Dupa cum veti vedea in fotografiile pe care le-am atasat sunt diferente incredibile intre prezentarea de pe unele site-uri, inclusiv cel al hotelului si realitate de ex. mese si fete de mese patate, vesela uneori prost spalata (in special canile de cafea). In privinta alimentelor sunt majoritatea in stare raw si bineinteles de origine vegetala. Alimentele calde se servesc cu portia si risti sa fii privint intr-un mod destul de neplacut daca doresti mai mult de 60 gr. Un aspect unic pe care l-am observat a fost principiul "nimic nu se pierde totul se transforma", adica ceea ce nu era consumat la pranz era combinat si transformat in meniul principal pentru seara.

Piscina hotelului este mica, saltelele de pe sezlonguri rupte si as putea continua cu multe altele.

Recomandarea mea este sa nu algeti aceasta locatie pentru ca nu merita banii!

Trimis de parvati* in 01.08.12 13:55:43
    Validat / Publicat: 01.08.12 15:36:27
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 3707 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (parvati*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 17.00 EUR pe cameră

[01.08.12 14:26:18]

@parvati, sunt acceptate doar fotografiile care apartin autorului, nu vor fi validate si cele "imprumutate" de pe alte siteuri. De asemenea te rugam ca in viitor sa incerci sa incarci fotografiile originale, neprelucrate, exact asa cum le scoti de pe cardul camerei foto. Multumim!

parvati*AUTOR REVIEW
    [01.08.12 14:53:22]

@webmaster77:

Buna ziua! Am considerat ca daca realizez niste colaje sunt mai bine evidentiate anumite aspecte antagonice. Pozele "imprumutate" de de site-uri au tocmai scopul de a demonstra ce mare discrepanta exista intre ceea ce ne este prezentat ca realitate si realitatea propriu zisa. O zi buna!

[01.08.12 16:19:17]

Recomandarea pe care o faci este valabila doar partial, noi am luat masa in oras scump si prost asa ca si varianta cu orasul pica.

Cred ca e vorba de sansa. Daca ai nesansa sa intri intr-o locatie unde se gateste prost, ala esti...

Vis-a-vis de Surtel sunt dezamagita total, face o dezonoare turismului din Turcia, drept pentru care sunt de acord cu cele postate de tine.

Dar inainte sa mergi acolo nu ai citit cate nemultumiri am avut noi?

Macar la capitolul fructe le-ati vazut?

Va doresc o vara frumoasa.

parvati*AUTOR REVIEW
    [02.08.12 08:30:11]

@MIREAWA:

Sincer site-urile pe care am intrat (nu acesta) prezentau destul de bine hotelul iar parerile erau relativ ok. O mare influenta asupra deciziei mele a avut-o si avizul unor persoane care lucreaza in domeniu. Se pare insa ca e vorba dupa cum spuneti de sansa. In privinta restaurantelor nu am avut probleme pentru ca urmand sfatul unui ghid local am ales pe cele din proximitatea pietei de peste din statiune (nu erau luxoase dar mancarea era buna si prospata). In rest ce pot spune sper ca altii sa nu pateasca ce am patit eu. Daca acest lucru se intampla la un buget mic nu as fii comentat nimic dar nu am avut reduceri considerabile la bilet.

O zi buna!

[03.08.12 21:01:40]

@parvati: Vorbim despre doua lucruri total diferite.

Hotelul ca si amplasare ok, camere, mobilier ok.

Asta era cam tot ce era ok.

In rest restaurantul murdar, mancare proasta si cel mai rau a fost lipsa de profesionalism a personalului de la sala de mese.

Adica i-ai vazut de fapt. Nu zambeau, nu amabili nu nu mai aveau putin si te luau si la bataie. Pahare imputite, cu ruj pe ele, fete de masa mizerabile nu mai continui.

SI NIMIC FRUCTE NIMIC< iar la desert fursecuri insiropate 7 zile atat.

Incearca Bulgaria e super ok, all inclusiv adevarat.

Numai bine.

Alte impresii din această RUBRICĂSurtel Hotel: